Oto, ile Amerykanie muszą zarabiać, aby czuć się zabezpieczeni finansowo

Z nowego raportu wynika, że ​​Amerykanie mają na myśli konkretny roczny dochód, niezbędny do poczucia bezpieczeństwa finansowego rekonesans Ze strony internetowej Bankrate. Magiczny numer? 186 000 dolarów rocznie.

Bankrate twierdzi, że obecnie jedynie 6% dorosłych Amerykanów zarabia tę kwotę lub więcej. Według najnowszych statystyk federalnych średni dochód gospodarstwa domowego waha się od 51 500 do 86 000 dolarów. DaneWitryna poświęcona finansom osobistym podaje, że osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego oznacza możliwość płacenia rachunków przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej ilości pieniędzy, aby dokonać uznaniowych zakupów i zaoszczędzić pieniądze na przyszłość.

Wielu konsumentów karmionych inflacją nadal znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w związku z utworzeniem nowego Banku Rezerwy Federalnej w Filadelfii rekonesans Badanie wykazało, że 35% Amerykanów obawia się zaspokojenia swoich potrzeb życiowych w porównaniu z 29% w roku poprzednim.

Ta rozbieżność między tym, co zarabia przeciętny Amerykanin, a tym, co pragnie zarobić, oznacza, że ​​„Amerykanie skupiają się na tak wysokich dochodach i uważają, że muszą zarabiać więcej pieniędzy, nawet jeśli wiedzą, że to nierealne, że nigdy nie zarobią tej kwoty. ” Sarah Foster, analityk w Bankrate, powiedziała CBS MoneyWatch.

Zarabianie większych pieniędzy pozostaje głównym priorytetem dla wielu Amerykanów, ponieważ ceny schronienia, żywności i opieki medycznej w dalszym ciągu rosną po dwóch latach wysokiej inflacji. Jak wynika z raportu TransUnion, aby przezwyciężyć tę sytuację, konsumenci ograniczają wydatki na posiłki, rozrywkę i podróże. Zostań jest znalezione.

Ankieta Bankrate przeprowadzona w połowie maja wśród 2400 Amerykanów wykazała, że ​​młodsze pokolenia są bardziej optymistyczne co do tego, czy w końcu zarobią wystarczająco dużo, aby żyć wygodnie.

Czego potrzeba, aby stać się bogatym?

Amerykanie mają wyższy standard poczucia bogactwa. Badanie wykazało, że uważają, że muszą zarabiać 520 000 dolarów rocznie, aby kwalifikować się jako osoby zamożne – w porównaniu z 483 000 dolarów, jak wynikało z tej samej ankiety w zeszłym roku.

Foster powiedział, że główną przyczyną tego wzrostu są rosnące koszty towarów konsumpcyjnych. „Inflacja jest głównym tematem tej narracji” – powiedział Foster. „Amerykanie wiedzą, gdzie jest standard, który pozwala im żyć wygodnie, ale za każdym razem, gdy tam docierają, koszty życia rosną, a standardy coraz bardziej się oddalają”.

Z innego niedawnego raportu wynika, że ​​dorośli w dużych miastach USA muszą to robić Zarób 96 500 dolarów Obywatele amerykańscy potrzebują 235 000 dolarów rocznie przed opodatkowaniem, aby zapewnić podstawowe potrzeby i oszczędności, podczas gdy rodzina składająca się z dwojga rodziców i dwójki dzieci potrzebuje łącznie 235 000 dolarów na wygodne życie.

Co ciekawe, Badania 2023 Badanie przeprowadzone przez nieżyjącego już laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Daniela Kahnemana i jego współpracowników sugeruje, że szczęście wzrasta wraz z dochodami, aż do około 500 000 dolarów – dochód, który zdaniem Amerykanów Bankrate sprawi, że poczują się bogatsi.

READ  Handel na rynkach azjatyckich jest mieszany; Fed ostrzega przed ryzykiem recesji spowodowanym kryzysem bankowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *