„Otwarte kłamstwo”: Indie zaprzeczają groźbie zamknięcia Twittera

Współzałożyciel Jack Dorsey powiedział, że Indie zagroziły zamknięciem Twittera, jeśli nie zastosują się do nakazów ograniczenia kont, oskarżenie, któremu rząd Indii zaprzeczył jako „jawne kłamstwo”.

Dorsey, który zrezygnował z funkcji dyrektora naczelnego Twittera w 2021 roku, powiedział w poniedziałek, że Indie zagroziły firmie zamknięciem i nalotami pracowników, jeśli nie zastosują się do rządowych żądań usunięcia postów i ograniczenia kont krytycznych wobec rządu w związku z protestami rolników. w 2020 i 2021 roku.

„Objawiało się to w sposób taki jak:„ Zamierzamy zamknąć Twittera w Indiach ”, który jest dla nas bardzo dużym rynkiem”; Zrobimy nalot na domy waszych pracowników”, co zrobili; i to są Indie, demokracja” – powiedział Dorsey WywiadDzięki programowi informacyjnemu YouTube Breaking Points.

Rząd premiera Narendry Modi wielokrotnie zaprzeczał, że jest zaangażowany w cenzurę internetową i powiedział we wtorek, że twierdzenia Dorseya były „jawnym kłamstwem”.

„Nikt nie został uwięziony i nikt nie został zamknięty” – powiedział wiceminister technologii informatycznych Rajeev Chandrashekhar w poście na Twitterze. Reżim Dorseya na Twitterze miał problem z zaakceptowaniem indyjskich rządów prawa”.

Protesty rolników przeciwko reformie rolnej trwają od roku i należą do największych, z jakimi spotkał się rząd Modiego i jego hinduska nacjonalistyczna partia Bharatiya Janata. Rolnicy zakończyli protesty pod koniec 2021 roku po uzyskaniu koncesji.

„Indie to kraj, który otrzymał od nas wiele próśb w sprawie protestów rolników, w sprawie niektórych dziennikarzy, którzy byli krytyczni wobec rządu” – powiedział Dorsey.

Rząd indyjski twierdzi, że ma na celu jedynie ograniczenie dezinformacji i publikacji, które ograniczają pokój i bezpieczeństwo.

Podczas protestów rząd Modiego domagał się „awaryjnego zakazu” „prowokacyjnego” hashtagu na Twitterze „#ModiPlanningFarmerGenocide” i dziesiątek kont.

READ  Powodzie w Kenii: nakazy masowej ewakuacji przed cyklonem

Twitter początkowo zastosował się, ale później przywrócił większość kont, powołując się na „niewystarczające uzasadnienie” kontynuacji zawieszeń.

Dorsey przytoczył również podobną presję ze strony rządów Turcji i Nigerii, które nałożyły ograniczenia na platformę w swoich krajach w różnych momentach na przestrzeni lat przed zniesieniem tego zakazu.

Dodatkowe raporty Kanishka Singh w Waszyngtonie, Shilpa Jamkhandikar w Bombaju i Aditya Kalra w New Delhi; Montaż autorstwa Simona Camerona-Moore’a i Raju Gopalakrishnana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Kanishka Singh

Thomsona Reutera

Kanishka Singh jest korespondentem Reutera w Waszyngtonie, zajmującym się głównie polityką USA i sprawami krajowymi na swoim obecnym stanowisku. Jego poprzednie relacje z najświeższych wiadomości obejmowały szereg tematów, takich jak ruch Black Lives Matter; Wybory amerykańskie. zamieszki na Kapitolu w 2021 r. i ich dalsze dochodzenia; Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. napięcia handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami; Wycofanie się NATO z Afganistanu. pandemia COVID-19; oraz orzeczenie Sądu Najwyższego z 2019 r. w sprawie sporu religijnego w jego rodzinnych Indiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *