Pakistańczycy są wśród 11 osób, które utonęły w wypadku łodzi u wybrzeży Włoch

Morze Śródziemne to jeden z najniebezpieczniejszych szlaków migracyjnych na świecie, na którym od 2014 r. zginęło ponad 23 500 migrantów.

To zdjęcie opublikowane przez włoską straż przybrzeżną przedstawia żaglówkę u wybrzeży Kalabrii we Włoszech, 17 czerwca. – Francja Agencja prasowa

W dwóch oddzielnych katastrofach łodzi w pobliżu wybrzeża Włoch zginęło 11 osób, w tym migranci z Pakistanu i innych krajów.

Według doniesień 51 osób zostało uratowanych z łodzi przewożącej migrantów z Pakistanu, Bangladeszu, Syrii i Egiptu, a 10 innych osób zginęło w wyniku uwięzienia na dolnym pokładzie statku.

Według niemieckiej organizacji ratownictwa morskiego RESQSHIP „przepełniona” łódź zatonęła w poniedziałek 90 kilometrów na południe od wyspy Lampedusa na Morzu Śródziemnym.

„Łódź (z migrantami) miała się wywrócić, więc jest to potencjalny cmentarz dla ratowników” – powiedział Ingo Wirth, kapitan łodzi ratunkowej Nadir.

Pasażerowie na pokładzie statku powiedzieli pracownikom humanitarnym, że dwa dni temu wypłynęli z libijskiego portu Zuwara.

Trzy osoby znaleziono martwe w pobliżu wraku statku z migracjami

We wtorek zgłoszono kolejny wrak statku z migrantami między Włochami a Grecją. 64 osoby uznano za zaginione, a u wybrzeży Włoch odnaleziono trzy ciała.

Do tej pory z drugiej łodzi udało się uratować 11 osób.

Według włoskiej straży przybrzeżnej w poszukiwania zaginionych pasażerów, w tym 26 zaginionych dzieci, wysłano dwie łodzie patrolowe, jeden statek i samolot.

Nie ujawniono żadnych dalszych informacji na temat trzech odnalezionych ciał.

Według wspólnego oświadczenia wydanego przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Międzynarodową Organizację ds. Migracji i agencję ONZ ds. dzieci UNICEF, migranci wypłynęli z Turcji, spędzili osiem dni na morzu i przybyli z Iranu, Syrii i Iraku.

Organizacja charytatywna Lekarze bez Granic podała, że ​​część migrantów pochodziła także z Afganistanu.

Obydwa wraki statków potwierdziły reputację środkowego regionu Morza Śródziemnego jako jednego z najniebezpieczniejszych szlaków migracyjnych na świecie. Dane Organizacji Narodów Zjednoczonych wskazują, że od 2014 r. w jej wodach zginęło lub zaginęło ponad 23 500 migrantów.

READ  Sadiq Khan wygrał trzecią kadencję na stanowisku burmistrza Londynu, kończąc dobre wyniki Partii Pracy w angielskich wyborach lokalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *