Pentagon twierdzi, że żadna z 569 ton pomocy dostarczonej do wybudowanego w USA doku nie dotarła do Palestyńczyków, a część została „przechwycona” przez złodziei

Polityka


Pentagon ogłosił we wtorek, że ponad 569 ton pomocy humanitarnej przepłynęło wybudowany w USA pływający dok do Gazy, ale żadna z nich nie została dostarczona palestyńskim cywilom.

Obiekt wzniesiony przez armię amerykańską w celu złagodzenia kryzysu humanitarnego w regionie ogarniętym wojną został ukończony w ubiegły czwartek.

Jednak „przechwycono” kilka ciężarówek przewożących żywność i inne towary do magazynów na kontynencie Gazy.

Żołnierze przydzieleni do 7. Brygady Transportowej (Ekspedycyjnej) używają liny do zabezpieczenia pomocy humanitarnej podnoszonej przez dźwig na pokładzie statku MV Roy P. Benavidez w porcie Aszdod, Izrael, 14 maja 2024 r. Zdjęcie armii amerykańskiej / sierż. Malcolma Cohensa-Ashleya

„Oczywiście spodziewamy się, że pomoc zostanie tutaj rozdzielona w nadchodzących dniach, jeśli pozwolą na to warunki” – powiedział sekretarz prasowy Pentagonu, generał dywizji Pat Ryder. – powiedział we wtorek dziennikarzomPodkreślając, że pomoc „płynie”, ale nie została jeszcze rozdana Palestyńczykom.

Zapytany, czy we wtorek jakakolwiek pomoc została już dostarczona, Ryder odpowiedział: „Nie sądzę”.

Rzecznik Pentagonu wskazał, że niektóre ciężarówki obsługiwane przez organizacje pozarządowe, których zadaniem jest dostarczanie pomocy w inny obszar, zostały splądrowane przez złodziei.

„Część pierwszej pomocy, która została przywieziona w trakcie transportu trasą, została przechwycona przez osoby, które zabrały ją z tych pojazdów” – powiedział Ryder.

„Następnie przeprowadzono dyskusje, aby zapewnić alternatywne trasy dostawy do magazynów” – dodał.

Pomoc humanitarną przenoszona jest za pomocą dźwigu obsługiwanego przez żołnierzy przydzielonych do 7. Brygady Transportowej (Ekspedycyjnej) z mostu morskiego w porcie Aszdod w Izraelu. Zdjęcie armii amerykańskiej / sierż. Malcolma Cohensa-Ashleya

W sobotę Światowy Program Żywnościowy ONZ, jedna z organizacji pozarządowych zaangażowanych w złożone operacje logistyczne, podjęła próbę przetransportowania pomocy z plaży do magazynu 16 ciężarówkami, z których według organizacji tylko pięć dotarło do celu. Agencja prasowa.

Przedstawiciele Światowego Programu Żywnościowego poinformowali, że tłum ludzi „zajął” 11 ciężarówek, a podczas tej przerażającej sceny zastrzelono Palestyńczyka.

W ramach tego procesu, zanim dostawy pomocy humanitarnej dotrą do Palestyńczyków, są one najpierw transportowane na Cypr, gdzie ładowane są na statki zmierzające do pływającego doku.

READ  Rosja wystrzeliwuje grad rakiet, a Ukraina potępia „głupie barbarzyństwo”
Żołnierze z 7. Brygady Transportowej (ekspedycyjnej) wspierają budowę Wspólnego Systemu Logistycznego nad plażą u wybrzeży Gazy. Zdjęcie armii amerykańskiej / sierż. Malcolma Cohensa-Ashleya

Pomoc jest następnie transportowana przez personel wojskowy USA na most łączący molo z lądem.

Od tego momentu wykonawcy spoza USA przewożą ich na brzeg i umieszczają w miejscu zbiórki.

Organizacje pozarządowe zbierają następnie palety i rozdają je do magazynów, gdzie rzekomo zostaną dostarczone potrzebującym cywilom.

„Jeśli chodzi o bezpieczeństwo organizacji pozarządowych, jest to decyzja, którą wszystkie podejmują wewnętrznie” – Ryder powiedział o doniesieniach o brutalnych grabieżach. „Więc nie mogę z nimi rozmawiać”.

W sobotę Światowy Program Żywnościowy ONZ, jedna z organizacji pozarządowych zaangażowanych w skomplikowane operacje logistyczne, podjęła próbę przetransportowania pomocy z plaży do magazynu 16 ciężarówkami, z których tylko pięć dotarło do celu. Zdjęcie armii amerykańskiej / sierż. Malcolma Cohensa-Ashleya

Urzędnik Pentagonu wskazał, że spodziewa się wzrostu kwoty rozdzielanej pomocy, ale nalegał na cierpliwość.

„Od początku jasno mówiliśmy, że zastosujemy podejście czołgaj się, spaceruj i biegaj, aby mieć pewność, że wdrożymy ten system w sposób uwzględniający procesy i procedury, w tym podejmując działania”. „Biorąc pod uwagę warunki bezpieczeństwa” – powiedział Ryder.

Dodał: „Myślę więc, że gdy będziemy współpracować, zaobserwujecie wzrost wolumenu pomocy i możliwości jej dystrybucji”.

„Ale nigdy nie mówiliśmy, że będzie łatwo, powtarzam, warunki, z którymi mamy do czynienia, są trudne”.

Prezydent Biden ogłosił plany dotyczące tymczasowego portu w swoim marcowym orędziu o stanie Unii i powiedział, że molo umożliwi „codzienny dopływ żywności, wody, lekarstw i tymczasowego schronienia do oblężonej enklawy rządzonej przez Hamas”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/05/22/us-news/none-of-the-569-metric-tons-of-aid-delivered-to-us-built-pier-has-reached-palestinians- Some-Intercepted-by-looters-pentagon-says/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *