Pete Buttigieg ostrzega dyrektora generalnego Southwest, że pociągnie linie lotnicze do odpowiedzialności

(CNN) – Załamanie operacyjne Southwest Airline postawiło firmę z siedzibą w Dallas pod poważną kontrolą – nie tylko ze względu na pozostawionych pasażerów i doniesienia medialne, ale także ze strony sekretarza transportu USA Pete’a Buttigiega.

We wtorek rozmawiał bezpośrednio z dyrektorem generalnym Southwest, Bobem Jordanem, o tysiącach lotów, które zostały odwołane w tym tygodniu bez natychmiastowego wskazania, kiedy pasażerowie mogą zmienić rezerwację.

„Ich system całkowicie się stopił” – powiedział Buttigieg Wolfowi Blitzerowi z CNN we wtorek.

„Wyjaśniłem, że nasze kierownictwo pociągnie ich do odpowiedzialności za swoje obowiązki wobec klientów, zarówno po to, aby wydostać ich z tej sytuacji, jak i upewnić się, że to się więcej nie powtórzy”.

Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji w obleganych liniach Southwest Airlines, mieli nadzieję, że uzyskają bardzo potrzebną ulgę w przypadku odwołań i opóźnień. Ale te nadzieje – jak dotąd – zostały rozwiane.

Spośród ponad 2680 anulowanych już odwołanych w środę prawie wszystkie należą do Southwest.

Wszystkie inne amerykańskie linie lotnicze łącznie odpowiadają za jedynie około 155 z tych odwołań.

Najnowsze numery odwołanych i opóźnionych lotów

Spojrzenie na aktualne liczby pokazuje, dlaczego Buttigieg jest zmartwiony.

Prawie 3200 lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych we wtorek o godzinie 23:45 czasu wschodniego, zgodnie ze stroną internetową śledzącą loty. Świadomość lotu.

Spośród tych odwołanych lotów około 2691 to loty na południowy zachód. To prawie dwie trzecie wszystkich lotów południowo-zachodnich we wtorek i 84% wszystkich odwołanych lotów w Stanach Zjednoczonych.

Z kolei konkurencyjne Alaska Airlines odwołały 10% swoich lotów, podczas gdy United Airlines tylko 3%.

Lotniska najbardziej dotknięte wtorkowym odwołaniem lotów to Denver International, następnie Harry Reid International w Las Vegas, Chicago Midway International, Baltimore/Washington International, Nashville International i Dallas Love Field.

Do godziny 23:45 we wtorek wystąpiło ponad 7000 opóźnień.

Dzisiejsze odwołania nastąpiły po całym dniu Poświąteczny chaos w podróżyz 3989 odwołanymi lotami w poniedziałek – 2909 z tych lotów pochodziło z południowego zachodu.

Buttigieg przejmuje kontrolę nad Southwest

Southwest obwinia za niepowodzenie podróży kombinację czynników, w tym opóźnienia w czasie burzy zimowej, ścisłe planowanie lotów i starzejącą się infrastrukturę.

„Z tego, co wiem, Southwest nie jest w stanie zlokalizować własnych załóg, nie mówiąc już o ich pasażerach, nie mówiąc już o bagażu” – powiedział Buttigieg, dodając, że rozmawiał również z liderami związków lotniczych reprezentującymi stewardessy i pilotów.

Minister powiedział, że powiedział dyrektorowi generalnemu Jordanii, że spodziewa się, że Southwest będzie proaktywnie zapewniać zwroty kosztów pasażerom, których to dotyczy, bez konieczności ich proszenia.

„Przekazałem dyrektorowi generalnemu nasze oczekiwania, że ​​zrobią wszystko, aby zadbać o pasażerów i rozwiązać ten problem” – powiedział.

READ  Członkostwo będzie wkrótce wymagane w jadalni?

Buttigieg powiedział CNN, że Departament Transportu jest gotów nałożyć grzywny na Southwest, jeśli istnieją dowody na to, że firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań prawnych, ale dodał, że departament przyjrzy się bliżej bieżącym problemom linii lotniczej z obsługą klienta.

„Podczas gdy wszystkie inne części systemu lotniczego każdego dnia zmierzają w kierunku odbudowy i poprawy, w przypadku tej linii lotniczej w rzeczywistości zmierzają w przeciwnym kierunku” – powiedział Buttigieg.

„Masz tutaj firmę, która dużo sprząta” – powiedział.

Wideo z przeprosinami

Jordan przeprosił pasażerów i personel w oświadczeniu wideo Wydany przez firmę we wtorek wieczorem.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić normalne działanie i proszę również, abyście usłyszeli, że bardzo mi przykro” – powiedział Jordan.

Chociaż Jordan przyznał się do problemów z odpowiedzią firmy, w oświadczeniu wskazano, że nie przewidział ogromnych zmian w procedurach Southwest w odpowiedzi na masowe anulowanie.

„Narzędzia, których używamy do odzyskiwania po zakłóceniach, służą nam dobrze przez 99% czasu, ale najwyraźniej musimy podwoić plany aktualizacji naszych istniejących systemów na te ekstremalne warunki, abyśmy nie doświadczyli ponownie tego, co dzieje się teraz” — powiedział Jordan .

„Mamy nadzieję, że wrócimy na właściwe tory przed przyszłym tygodniem”.

Co więc mogą zrobić osoby dojeżdżające do pracy z Southwest?

Katie Nastro, rzeczniczka Scott Cheap Flights, dzieli się radami, co zrobić, jeśli Twój lot jest opóźniony lub odwołany.

Southwest ostrzegł, że odwołania i opóźnienia będą kontynuowane w tym tygodniu jeszcze przez kilka dni.

Więc gdzie to pozostawia klientów w prawdziwym korku? Co powinni zrobić?

„Po pierwsze, podróżni, którzy wciąż czekają na południowym zachodzie i muszą gdzieś się dostać, powinni jak najszybciej zarezerwować lot w innej linii lotniczej… naprawdę teraz”. stronie internetowej Podróżnik jest oszczędnyw e-mailu do CNN Travel późnym wtorkowym popołudniem.

„Każda linia lotnicza w kraju jest teraz przepełniona, więc szanse na znalezienie miejsca – nie mówiąc już o przyzwoitej cenie biletu w połowie drogi – maleją z godziny na godzinę” – powiedział Potter.

„Podróżujący w środku tego muszą upewnić się, że zachowują wszystkie rachunki: inne loty, wynajęty samochód, noclegi w hotelu, posiłki, cokolwiek” – powiedział Potter.

Jeśli znalazłeś się w kropce, a twoje wysiłki, by skontaktować się z agentem obsługi klienta, idą donikąd, założycielu Tanie loty skuterem Sugeruje wypróbowanie numeru międzynarodowego.

„Główna infolinia amerykańskich linii lotniczych będzie zapchana przez innych pasażerów dokonujących zmiany rezerwacji. Aby szybko skontaktować się z agentem, zadzwoń do jednego z dziesiątek międzynarodowych biur linii lotniczej” — powiedział Scott Keyes.

READ  Kod w aplikacji Netflix wskazuje, że warstwa z reklamami może anulować pobieranie offline

„Agenci mogą obsłużyć Twoją rezerwację tak samo jak agenci w USA, ale naprawdę nie ma potrzeby czekać”.

Podwój problemy

Południowy zachód został mocno dotknięty przez szereg problemów.

Burza uderzyła w dwa największe ośrodki – Chicago i Denver – w czasie, gdy choroby zimowe powodowały długie dyżury personelu. Obwiniano również sztywny harmonogram Southwest i brak inwestycji.

Zimowa burza, która przetoczyła się przez kraj, nie trafiła w porę dla podróżnych, którzy zaczęli zwiększać liczbę lotów na Boże Narodzenie do poziomu sprzed pandemii.

Według FlightAware w Boże Narodzenie 3178 lotów zostało odwołanych, a 6870 opóźnionych. Według FlightAware w Wigilię odwołano łącznie 3487 lotów.

Piątek był najgorszym dniem w tej serii z 5934 odwołaniami, podczas gdy w czwartek odnotowano prawie 2700 odwołań.

Długie kolejki i stosy toreb na lotniskach

Podróżni czekają przy stanowisku bagażowym Southwest Airlines, aby odebrać swój bagaż po odwołanych lotach na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles, poniedziałek, 26 grudnia 2022 r., Los Angeles.

Eugene Garcia/AP

W kasie Southwest na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson Atlanta we wtorek rano ustawiały się już długie kolejki, gdy podróżni czekali, aby spróbować zmienić rezerwację lotu lub nawiązać połączenie.

A w Midway International w Chicago piętrzyły się ogromne ilości nieodebranych toreb, gdy pasażerowie walczyli o odzyskanie bagażu. Podobne sceny miały miejsce na innych lotniskach, w tym na lotnisku Harry’ego Reida w Las Vegas i na lotnisku im. Williama P. Hobby’ego w Houston.

Pasażerka Trisha Jones powiedziała CNN na lotnisku w Atlancie, że ona i jej partner podróżują od pięciu dni, próbując wrócić do domu w Wichita w stanie Kansas, po zejściu na ląd z rejsu w Fort Lauderdale na Florydzie.

Po odwołaniu lotu zatrzymała się u krewnych, a następnie skierowała się do Atlanty, aby złapać lot przesiadkowy.

„Mieliśmy szczęście, ponieważ byliśmy w Fort Lauderdale – moja rodzina mieszka w rejonie Tampa Bay, więc mogliśmy wynająć samochód, aby pojechać do mojej rodziny na Boże Narodzenie” – powiedział Jones. „Widzieliśmy tak wiele rodzin śpiących na podłodze i to po prostu łamie mi serce”.

Południowy zachód: „Zachowaj rachunki”

Rzecznik Southwest Airlines powiedział, że niedawna zimowa burza była winna szeregu odwołań.

„Gdy burza nadal przetaczała się przez kraj, nadal wpływała na wiele naszych dużych terminali, więc odwołania piętrzyły się jeden po drugim, licząc od 100 do 150 do 1000” – powiedział Jay McVay na konferencji prasowej w William P. w Houston Lotnisko Hobby. Poniedziałkowa noc.

„Dzięki tym odwołaniom iw rezultacie załogi lotnicze i samoloty są nie na miejscu, a nie w miastach, w których muszą być, aby kontynuować naszą działalność”.

READ  Akcje GameStop i AMC podskoczyły o kolejne 50% w notowaniach przed otwarciem giełdy w związku z powrotem szału na akcje memów

McVeigh powiedział, że obecnie priorytetem firmy jest bezpieczeństwo. „Chcemy mieć pewność, że wykonujemy te loty bezpiecznie i że mamy załogi lotnicze, które mają legalny i wystarczający czas na obsługę tych lotów” – powiedział.

„Zrobimy wszystko, co konieczne, aby rozwiązać problemy, które mamy teraz”, powiedział, w tym „hotele, pomoc w jeździe, samochody dostawcze… wynajem samochodów, aby upewnić się, że ci ludzie wrócą do domu tak szybko, jak to możliwe ”.

Obiecał, że wszyscy klienci, nawet ci, którzy już opuścili lotnisko lub we własnym zakresie dokonali alternatywnych ustaleń, również zostaną obsłużeni.

„Jeśli już wyjechałeś, dbaj o siebie, rób to, co chcesz robić dla swojej rodziny i zachowaj rachunki” – powiedział McVay. „Upewnimy się, że się nimi zaopiekujemy, to nie jest pytanie”.

Co jest nie tak z punktu widzenia pilota

W rozmowie z CNN we wtorek wiceprezes Southwest Airlines Pilots Association, kapitan Mike Santoro, powiedział, że N.J Problemy stojące na południowym zachodzie To były najgorsze turbulencje, jakich doświadczył w linii lotniczej od 16 lat.

Opisał ubiegłotygodniową burzę jako katalizator, który pomógł stworzyć poważne problemy techniczne.

„To, co poszło nie tak, to fakt, że nasza infrastruktura informatyczna do planowania programów jest bardzo przestarzała” — powiedział. „Nie jest w stanie obsłużyć liczby pilotów, stewardów w systemie, z naszą złożoną siecią dróg.

„Nie mamy normalnego hubu, jaki mają inne duże linie lotnicze. Latamy w sieci punkt-punkt, co może umieścić nasze załogi w niewłaściwych miejscach, bez samolotów”.

Dodał: „To frustrujące dla pilotów, stewardów, a zwłaszcza dla naszych pasażerów. Jesteśmy zmęczeni przepraszaniem Southwest, pilotów linii lotniczych, nasze serca są z wszystkimi pasażerami, naprawdę”.

w innych opracowaniach

Buffalo w stanie Nowy Jork było szczególnie trudne z powodu zimowej burzy.

Buffalo w stanie Nowy Jork było szczególnie trudne z powodu zimowej burzy.

JUID VIERA/AFP/Getty Images

• W zachodnim Nowym Jorku, najbardziej dotkniętym, Międzynarodowe lotnisko w Buffalo Powiedziała w swoim najnowszym tweecie, że nie planuje wznowienia lotów pasażerskich przed 11:00 czasu wschodniego w środę, opóźniając oczekiwane ponowne otwarcie o kolejne 24 godziny po tym, co było wcześniej oczekiwane.
• Greyhound, największy dostawca usług autobusowych międzymiastowych, wydał a Alarm serwisowy We wtorek rano poinformował, że wiele z jego regularnych usług w górnej północno-wschodniej części usługi nadal było zakłóconych do odwołania z powodu zimowej pogody. Dotknięte miasta to Buffalo, Cleveland i Syracuse.

Andy Rose, Andy Papineau, Adrian Brodos, Dave Allsup, Nick Valencia, David Goldman, Leslie Pirro, Carlos Suarez i Russ Levitt przyczynili się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *