Rentowności obligacji skarbowych wahają się na kilka minut przed Fed

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych odwróciły się w poniedziałek rano, a inwestorzy skupili się na polityce Rezerwy Federalnej, przed protokołem z ostatniego posiedzenia banku centralnego, które ma zostać opublikowane w dalszej części tygodnia.

powrót na Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych Wzrósł o mniej niż punkt bazowy do 2,4384 o 4:25 czasu wschodniego, podczas gdy indeks wynosił 10-letnie obligacje skarbowe Wzrósł o jeden punkt bazowy do 2,386%. powrót na 5-letnie obligacje rządowe Przesuń się niżej z jednego punktu bazowego wyżej do 2,5553% i 30-letnie obligacje skarbowe Podskoczył o dwa punkty bazowe do 2,4499%. Zwroty zmieniają się odwrotnie z cenami, a jeden punkt bazowy to 0,01%.

Rentowności obligacji dwu- i 10-letnich, które stanowią główną część krzywej dochodowości, którą obserwują inwestorzy, ponownie odwróciły się w poniedziałek. Rentowności obligacji skarbowych spadły w czwartek po raz pierwszy od 2019 r. i zrobiły to ponownie w piątek, po publikacji uważnie obserwowanych danych o zatrudnieniu.

Biuro Statystyki Pracy poinformowało w piątek, że w marcu dodano 431 000 miejsc pracy poza rolnictwem, a stopa bezrobocia wyniosła 3,6%. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się, że w zeszłym miesiącu dodano 490 000 miejsc pracy, a stopa bezrobocia wyniosła 3,7%.

Odwrócenie rentowności po tym raporcie wskazuje, że inwestorzy obawiają się, że dobre dane gospodarcze mogą dać Rezerwie Federalnej zielone światło do kontynuowania planów dalszych podwyżek stóp procentowych. Istnieją obawy, że te podwyżki cen mogą spowolnić wzrost gospodarczy.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Rentowności 5-letnich i 30-letnich obligacji skarbowych również pozostały odwrócone, po raz pierwszy od 2006 r. tydzień temu.

Odwrócenie rentowności obligacji skarbowych historycznie występowało przed recesją, chociaż ekonomiści wskazywali, że nie jest to gwarancją spowolnienia gospodarczego.

W tym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na protokołach z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które ma się odbyć w środę o godzinie 14.00 czasu wschodniego.

READ  Duże firmy zajmujące się robotyką zobowiązują się nie dodawać broni do swojej technologii, aby uniknąć ryzyka szkód | roboty

Stratedzy ING powiedzieli w poniedziałkowej notatce, że spodziewają się, że Rezerwa Federalna ogłosi podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych na posiedzeniach w maju, czerwcu i lipcu.

„Powinno to nadal prowadzić do wyższych stóp zwrotu, ale także dalej zmieniać krzywą”, powiedzieli.

W poniedziałek o godz. 10.00 czasu wschodniego pojawią się dane o zamówieniach fabrycznych za luty.

Inwestorzy nadal śledzą również rozwój sytuacji w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Główny negocjator Rosji Władimir Medinski powiedział, że rozmowy w sprawie projektu traktatu pokojowego zostaną wznowione w poniedziałek, podkreślając, że stanowisko Kremla w sprawie Krymu i Donbasu nie uległo zmianie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarżył siły rosyjskie o popełnienie ludobójstwa, mówiąc, że naród ukraiński jest „niszczony i eksterminowany”.

W poniedziałek zaplanowano aukcje na 57 miliardów dolarów na rachunki 13-tygodniowe i 48 miliardów dolarów na bony 26-tygodniowe.

Jesse Pound i Sam Meredith z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu rynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *