Pierwsza na świecie PlayStation 5 „Slim” jest już dostępna dzięki YouTuberowi

PS5 to gigantyczna konsola i Największy we współczesnej historiiYouTuber dla majsterkowiczów stworzył model PS5 „Slim”, który jest tylko ułamkiem grubości plastikowych pudełek, w których znajdują się gry PS5. Matt Birx, lepiej znany jako Zrób to sam bonusy na YouTubeSpędził dużo czasu i wysiłku, tworząc PS5 „Slim”, który zmniejsza rozmiar z około czterech cali do nieco poniżej cala.

Rezultatem jest cienka, miedziana konsola, w której mieszczą się kluczowe komponenty PS5, gigantyczny zewnętrzny zasilacz i rozwiązanie chłodzące, które można ukryć. Większość grubości PS5 pochodzi z radiatora i zasilacza, więc firma DIY Perks przeniosła ją do wysokiej jednostki zewnętrznej, aby uatrakcyjnić konsolę na podstawie telewizora.

PS5 „Slim” zmodyfikowany w akcji.
Zdjęcie: Dodatki dla majsterkowiczów (youtube)

Niestandardowy system chłodzenia wodą zastępuje istniejące rozwiązanie chłodzenia PS5 i wykorzystuje miedziane płytki do kierowania wody przez procesor. Płyty te zawierają również kilka mostków termicznych, które pomagają schłodzić komponenty, takie jak dysk SSD i obwód zasilania podłączony do płyty głównej PS5.

Chociaż Sony obniżyło zużycie energii w niektórych poprzednich modelach PlayStation, aby stworzyć smukłe wersje, jest to trochę na uboczu dla majsterkowiczów i modyfikacji. Zamiast tego, DIY Perks poszedł drogą chudych modeli PS2 lub PS One, tworząc zewnętrzny zasilacz.

Slim Edition potrzebuje gigantycznego zewnętrznego zasilacza i jednostki chłodzącej.
Zdjęcie: Dodatki dla majsterkowiczów (youtube)

Ta zewnętrzna jednostka chłodząca i zasilająca początkowo spowodowała katastrofę, ponieważ płyta główna PS5 została usmażona, ponieważ urządzenie odpadło i odcięło przepływ powietrza, aby skutecznie schłodzić konsolę. Po zmianie płyty głównej PS5 „Slim” uruchamia się i gra w gry tak skutecznie, jak można się spodziewać.

Być może nie jest zaskoczeniem, że to niestandardowe rozwiązanie chłodzenia prowadzi również do pewnej poprawy temperatury na PS5. DIY Perks zmierzył znaczną poprawę temperatur pamięci RAM i VRM i wskazuje, że temperatury można jeszcze obniżyć za pomocą większej zewnętrznej chłodnicy.

Chociaż niektórzy mogą nazwać potężną jednostkę zasilającą i chłodzącą oszustwem, cały projekt jest wciąż fantastyczną 30-minutową podróżą kontrolerów modów metodą prób i błędów. Niestandardowy miedziany blok wodny robi wrażenie pod względem prostego wyglądu DIY Perks, zbudowany przy użyciu wyrzynarki i zwykłych narzędzi. Na szczęście skalperzy prawdopodobnie nie będą się starać, aby PS5 „Slim” stało się rzeczywistością w serwisie eBay w najbliższym czasie.

READ  Jak Amazon nauczył Alexę mówić po irlandzku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *