Pierwszy oficjalny portret króla Karola odsłonięty przez Jonathana YeoCNN

Pałac Buckingham odsłonił we wtorek pierwszy oficjalny portret króla Karola III od czasu jego koronacji, a jaskrawoczerwone pociągnięcia pędzlem wywołały podziały.

Obraz o wymiarach 8,5 x 6,5 stopy jest dziełem brytyjskiego artysty Jonathana Yeo, który przez całą swoją karierę malował ważne tematy, w tym byłego brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira, aktorkę Nicole Kidman i działaczkę na rzecz edukacji Malalę Yousafzai.

Yeo, który rozpoczął projekt, gdy Karol był jeszcze księciem Walii, przedstawia króla przebranego za Gwardię Walijską, z mieczem w dłoni, na ognistoczerwonym tle, które wydaje się niemal połykać go w całości, podczas gdy motyl wygląda, jakby miał zaraz się położyć pochłonąć go. Wyląduj na jego ramieniu.

„Podobnie jak motyl, który namalowałem unoszący się nad jego ramieniem, ten obraz ewoluował wraz ze zmianą roli danej osoby w życiu publicznym” – Yeo stwierdziła w oświadczeniu wydanym przez Pałac Buckingham.

„Robię, co w mojej mocy, aby uchwycić doświadczenia życiowe wyryte na twarzy każdej modelki. W tym przypadku moim celem było również nawiązanie do tradycji portretu królewskiego, ale w sposób, który odzwierciedla królewskość XXI wieku, a przede wszystkim przekazuje emocje. głębokie człowieczeństwo podmiotu.”

Yu odbył cztery sesje z królem, a także pracował nad rysunkami i fotografiami według pałacu.

Jonathan Yu/PA/AP

Obraz olejny Jonathana Yeo na płótnie przedstawiający króla Wielkiej Brytanii Karola III. Ten obraz został zamówiony w 2020 r., aby uczcić 50. rocznicę przynależności ówczesnego księcia Walii do zespołu The Drapers w 2022 r.

Praca została zamówiona z okazji 50-leciay Rocznica członkostwa Charlesa w Drapers, która finansuje inicjatywy edukacyjne oraz inne działania charytatywne, będzie można oglądać publicznie od 16 maja do 14 czerwca w Philip Mold Gallery w Londynie. Od końca sierpnia będzie wisiał w Drapers Hall obok innych portretów królewskich.

READ  Rodzina Willa Smitha odpowiada na wideo z przeprosinami Chrisa Rocka, Oscar slap

Mówi się, że król i królowa są zadowoleni ze zdjęcia – Yu Powiedzieć „Tak, mam to” – Camilla powiedziała BBC po zobaczeniu rezultatu, podczas gdy członek rodziny królewskiej był „trochę zaskoczony mocnym kolorem, ale poza tym wydawał się uśmiechać się z aprobatą” – a w mediach społecznościowych nie brakowało komentarzy głoska bezdźwięczna. Głoska bezdźwięczna.

Komentując zdjęcie zamieszczone na koncie rodziny królewskiej na Instagramie, jeden z użytkowników napisał: „Dzięki temu strojowi i temu kolorowi wygląda to jak wizualne przedstawienie masakry dokonanej przez kolonizatorów”, a jeden z nich stwierdził: „Podobało mi się. ” To znaczy, jeśli jest to jakikolwiek kolor inny niż czerwony. Naprawdę uchwycił swoją esencję w swojej twarzy, ale surowość czerwieni nie pasowała do łagodności jego wyrazu. „Wygląda na to, że idzie prosto do piekła” – czytamy w innym poście.

Historyk sztuki Richarda Morrisa „Bardzo podoba mi się to zdjęcie” – dodał dalej To właśnie Yu tu przedstawia.

Choć słynny artysta tworzy głównie w technice olejnej, zajął się także innym medium: kolażem. W 2007 r., po nieudanym zleceniu namalowania byłego prezydenta USA George’a W. Busha, zdecydował się on, jak podaje jego strona internetowa, złożyć „śmieszny hołd”, łącząc fragmenty z magazynów o charakterze jednoznacznie pornograficznym, aby stworzyć portret ówczesnego prezydenta USA. Satyra na „rzekomą wyższość moralną skrajnej prawicy w amerykańskiej polityce”.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Zarejestruj się w Royal News w CNNcotygodniowy biuletyn zawierający szczegółowe informacje na temat rodziny królewskiej, tego, co robi w miejscach publicznych i tego, co dzieje się za murami pałacu.

Był to pierwszy z szerszej serii przedstawiającej osoby publiczne, „co wiadomo, że zajmowały się handlem swoją moralnością seksualną”, w tym Arnolda Schwarzeneggera, Sarah Palin, Silvio Berlusconiego i brytyjską aktywistkę konserwatywną Mary Whitehouse.

Jeśli chodzi o wizerunek króla, Yu Na jego stronie internetowej Jasne kolory szkła „nie tylko nawiązują do dziedzictwa królewskiego występującego na wielu obrazach historycznych, ale także wnoszą do gatunku dynamiczny, współczesny wstrząs dzięki mocnemu, jednolitemu kolorowi – zapewniając nowoczesny kontrast w stosunku do bardziej tradycyjnych obrazów”.

Dodał, że motyl symbolizuje piękno i naturę oraz podkreśla pasję króla do ochrony środowiska.

Obrazy Yu znajdują się w stałej kolekcji National Portrait Gallery w Londynie.

Król On sam jest artystąKolekcja jego akwareli zostanie pokazana w Londynie w 2022 roku. Zrobił to już wcześniej opisane Uważa rysowanie za „jedno z najbardziej relaksujących ćwiczeń terapeutycznych, jakie znam” i dodaje, że „odświeża te części duszy, do których nie docierają inne zajęcia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *