Nowe, przerażające wideo pokazuje moment, w którym samolot Delta stanął w płomieniach, gdy pasażerowie zmuszeni byli uciekać ze zjeżdżalni awaryjnych na lotnisku w Seattle

Autor: James Cerrone dla Dailymail.Com

02:51 15 maja 2024, aktualizacja 03:10 15 maja 2024

Dramatyczny nowy film pokazuje, jak samolot Delta stanął w płomieniach po wylądowaniu na lotnisku Seattle-Tacoma w poniedziałek, 6 maja.

Na nagraniu widać przód Airbusa A321neo świecący na czerwono i wydzielający dym po przybyciu z Cancun w Meksyku.

Wszystkich 189 pasażerów zostało zabranych wyjściem awaryjnym ze skrzydła i poproszonych o skorzystanie ze spadochronów awaryjnych prowadzących na pas startowy.

Ashwin Menon, pasażer uszkodzonego samolotu, powiedział KOMO News, że pamięta, jak stewardesy mówiły przez interkom: „Zrzuć bagaż, odepnij pasy i kieruj się do wyjść”.

„Myślę, że ludzie zareagowali na to paniką i w przejściach był mały tłok, aby dostać się do wyjścia” – Menon powiedział KOMO News. Dotarłem do przerażającego filmu. „Ale ogólnie ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie”.

Film z monitoringu uzyskany przez KOMO News pokazuje, że w poniedziałek wieczorem w zeszłym tygodniu obszar dziobowy samolotu Delta zapalił się wkrótce po wylądowaniu na lotnisku Seattle-Tacoma.

Rzecznik lotniska ujawnił, że pożar wybuchł w wyniku przeciętego przewodu elektrycznego podłączonego do samolotu.

Federalna Administracja Lotnicza stwierdziła, że ​​pożar mógł spowodować „naziemny zespół napędowy”.

W wyniku wypadku nie odnieśli poważnych obrażeń, chociaż Menon powiedział, że podczas schodzenia z rampy ratunkowej widział kilka osób rannych, w tym kobietę, która skręciła kostkę.

„Gdy tylko wyszedłem z samolotu, widać było ogień płonący tuż pod kokpitem” – powiedział Menon. „Jestem szczęśliwy, że wszystkim udało się to osiągnąć”.

Straż pożarna portu w Seattle przybyła po ugaszeniu pożaru, chociaż strażacy i tak spryskali zwęglony obszar wodą – podają urzędnicy.

Delta wydała oświadczenie, w którym rozwiała obawy związane z pożarem, który na nagraniu z monitoringu pokazano, jak płonął przez kilka minut.

„Podczas wysiadania w poniedziałkowy wieczór załoga lotu 604 z Cancun do Seattle była świadkiem dymu w przedniej części samolotu po podłączeniu go do uziemienia.

READ  Amazon oferuje głębsze rabaty w Prime Day dla nerwowych amerykańskich kupujących

„W ramach zachowania szczególnej ostrożności uruchomiono zjeżdżalnie, a pasażerowie pozostający na pokładzie wysiedli tyłem samolotu” – napisała firma.

Delta ujawniła także, że samolot Airbusa ma niecałe dwa lata.

Ewakuowano pasażerów na pokładzie Airbusa A321neo. Wspinają się na prawe skrzydło samolotu, a następnie zjeżdżają po spadochronie awaryjnym bezpośrednio za nimi

Według urzędników pasażerowie wracali na stację rampą prowadzącą do pomostu załadunkowego.

Po odczekaniu na stacji zostali odesłani do amerykańskiej służby celnej i mogli wyjechać około godzinę później – powiedział Menon.

Następnego ranka Delta wysłała e-mail z przeprosinami, w związku z czym w zamian za kłopoty otrzymał kilka mil lotniczych.

Menon podziękował wszystkim służbom ratowniczym i personelowi pokładowemu za poprowadzenie pasażerów przez nieoczekiwaną sytuację, dodając, że cieszy się, że nie wydarzyło się to w powietrzu.

„Nadal trochę utkwiło mi to w pamięci i cieszę się, że wydarzyło się to na ziemi i przy bramce wejściowej, to najlepsze miejsce, w którym można mieć nadzieję na ewakuację” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *