Pierwszy statek towarowy przepływa przez nowy kanał po zawaleniu się mostu Baltimore

W czwartek statek towarowy przepłynął przez nowy kanał głębinowy w rejonie Baltimore i był to pierwszy statek, który przepłynął przez nowy kanał od czasu zawalenia się mostu Francisa Scotta Key Bridge w zeszłym miesiącu, zatrzymując większość ruchu w porcie Baltimore.

Masowiec Balsa 94 wypłynął w czwartek rano pod banderą panamską, korzystając z nowego 35-metrowego kanału. Powiązana prasa zgłoszone. Jest w drodze do Saint John w Kanadzie i ma przybyć w przyszły poniedziałek.

Do zdarzenia doszło prawie cztery tygodnie po zderzeniu 300-metrowego frachtowca Daly z mostem Francis Scott Causeway Bridge, w wyniku czego konstrukcja zawaliła się do rzeki Patapsco.

Statek w ostatniej chwili wydał wezwanie Mayday, zezwalając policji na zatrzymanie ruchu przed katastrofą, ale ośmiu osobom pracującym na moście nie udało się zejść na dół i wrzucić je do wody.

Dwóch pracowników zostało uratowanych i przeżyło, a ciała czterech ofiar odnaleziono. Dwóch innych pracowników nadal jest zaginionych i uważa się, że nie żyją.

Zawalenie się wstrzymało transport morski, a załogi nadal pracują nad masowym procesem oczyszczania. Balza jest jednym z pięciu statków, które wcześniej utknęły w porcie i mogą teraz korzystać z nowego tymczasowego kanału.

The Nowy kanał o długości 35 stóp Został otwarty w czwartek rano i jest czwartym tymczasowym kanałem utworzonym w celu uniknięcia dalszych zniszczeń. Z innych kanałów korzystają głównie statki biorące udział w akcjach porządkowych.

Przedstawiciele amerykańskiej Straży Przybrzeżnej powiedzieli, że nowy tymczasowy kanał będzie otwarty do poniedziałku lub wtorku przyszłego tygodnia.

Na początku tygodnia miasto Baltimore złożyło dokumenty sądowe, w których argumentuje, że właściciel i operator Tally nie może uniknąć odpowiedzialności. Miasto stwierdziło, że statek „nie nadawał się do żeglugi”, kiedy w zeszłym miesiącu opuścił port w Baltimore, i oskarżyło właściciela Daly, Grace Ocean Pvt., oraz operatora statku, Synergy Marine Group, o „rażące i karalne zaniedbanie”.

READ  Wybitny dziennikarz piłkarski Grant Wall zmarł w wieku 49 lat podczas mistrzostw świata w Katarze

„Od ponad czterdziestu lat statki towarowe co roku bez żadnych incydentów przepływają pod groblą tysiące osób” – napisali prawnicy. „Nie ma nic związanego z 26 marca 2024 r., co powinno się zmienić”.

W kilka dni po upadku Grace Ocean i Synergy zwróciły się do sądu federalnego o zmniejszenie ich odpowiedzialności prawnej do około 43,6 miliona dolarów.

Miasto argumentuje, że tej odpowiedzialności nie da się ograniczyć bez rozprawy na tym etapie, na którym można wykazać „porażki” spółek.

O dalsze uwagi poprosiliśmy władze miasta Baltimore.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *