Piłka nożna, aby wypróbować niebieskie karty przez 10 minut

W ramach 10-minutowych prób grzechu w piłce nożnej zostanie wprowadzona nowa „niebieska karta”.

Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) opublikuje w piątek szczegółowe protokoły w związku z próbami ukrócenia przez piłkę nożną nadużyć wobec sędziów meczowych i cynicznych fauli.

Niebieskie kartki będą stanowić część procesu obejmującego faul boxy i mają zapewnić lepszą ochronę sędziom. Mogą zostać przetestowane przez FA w przyszłym roku w Pucharze Anglii mężczyzn i kobiet.

Sportowiec Zdaje sobie jednak sprawę, że w przyszłym sezonie nie znajdą się w Premier League.

Głębiej

Co sądzisz o wprowadzeniu w piłce nożnej niebieskich kart i pudełek grzechów?

W Anglii i Walii w piłce nożnej amatorskiej i młodzieżowej istnieją już skrzynki przeciwne, ale sędziowie używają żółtych kartek zamiast niebieskich. W listopadzie po raz pierwszy Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej zgodził się na przetestowanie systemu na szczycie piłkarskiej piramidy.

Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) ma dać zielone światło dla prób na wyższych poziomach gry podczas swojego następnego dorocznego walnego zgromadzenia w Loch Lomond w Szkocji, które odbędzie się 2 marca.

Inne punkty programu obejmują eksperymentowanie z „okresami odpoczynku” po starciach między zawodnikami, karanie bramkarzy, którzy marnują czas, przyznaniem rzutu rożnego oraz pozwalanie na podejście do sędziego wyłącznie kapitanowi drużyny.

Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) składa się z czterech brytyjskich stowarzyszeń, z których każde ma jeden głos, oraz FIFA, która ma cztery.

Do podjęcia uchwały wymagane jest co najmniej sześć głosów.

Faul Chielliniego na Sace został wykorzystany jako przykład fauli taktycznych (Laurence Griffiths/POOL/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Sin Boxy – jak sprawdzają się w futbolu amatorskim?

Napisane przez Adama Levinthala

FA wprowadziła pudełka grzechów jako karę za sprzeciw na wszystkich poziomach futbolu amatorskiego w sezonie 2019–20, po tym jak przez poprzednie dwa okresy występował w 31 ligach. Według danych FA eksperymenty te doprowadziły do ​​zmniejszenia liczby sprzeciwów w różnych ligach o 38%, przy czym 72% zawodników, 77% menedżerów i 84% sędziów chciało kontynuacji zmian.

READ  John Rahm oddycha, gdy walka trwa w mistrzostwach PGA

Jak to wszystko działa?

Sędzia wskazuje faul poprzez pokazanie żółtej kartki i obiema rękami wskazując na linię boczną.

W 90-minutowym meczu gracze winni naruszenia byli odrzucani na 10 minut, a w krótszych meczach na osiem minut.

Nie ma grzechu fizycznego; Zawodnik musi albo udać się do strefy technicznej swojej drużyny, albo opuścić boisko i obserwować grę zza linii bocznej wraz z innymi osobami niegrającymi.

Podobnie jak zawodnik, który opuścił boisko w celu leczenia kontuzji, sędzia może w trakcie gry machnąć ręką na zawodnika, który wróci na pole gry.

Drugie tymczasowe wykluczenie z gry w meczu skutkuje wykluczeniem zawodnika, który dopuścił się przewinienia na kolejne 10 minut, po czym nie może on ponownie dołączyć do meczu, ale może zostać zmieniony, jeśli w drużynie pozostały jeszcze zmiany.

W popularnym przewodniku FA dotyczącym „skrzynek grzechu” stwierdza się, że bramkarzy podlegają tym samym przepisom co inni gracze i można ich pominąć. Przewodnik mówi: „Tak jak bramkarz zostaje wyrzucony z boiska, tak też każdy inny zawodnik musi wejść do bramki, ale drużyna musi pozostać w składzie 10 zawodników. Po powrocie, jeśli w trakcie gry bramkarz może stać się zawodnikiem na boisku, to wróć do gry gola bramkarza w następnej przerwie w grze.

Głębiej

Popularne pudełka na grzechy: czy działają? Czy uda im się osiągnąć najwyższy poziom?

(Oli Scarfe/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *