Pilot British Airways uwięziony za sfingowanie lotu testowego

  • Były pilot British Airways został skazany za oszustwo po przyznaniu się do fałszowania swojego doświadczenia w lotnictwie.
  • Źródło powiedziało The Times, że wątpliwości pojawiły się po naciśnięciu przycisku „Żaden wykwalifikowany pilot nie zrobi”.
  • Były pilot sfałszował certyfikaty szkolenia i fałszywie twierdził, że wyleciał 1610 godzin jako kapitan.

Były pilot British Airways został skazany na rok więzienia po tym, jak przyznał się do winy za fałszowanie swoich doświadczeń w lotnictwie.

Został skazany na 12 miesięcy więzienia w sądzie koronnym w Snaresbrook we wschodnim Londynie w Wielkiej Brytanii w poniedziałek po tym, jak przyznał się do czterech zarzutów oszustwa i dwóch naruszeń rozporządzenia w sprawie żeglugi powietrznej z 2016 r., która reguluje standardy bezpieczeństwa, zgodnie z cywilnym Urząd Lotnictwa (CAA) i dokumenty sądowe, które ją widzą Czasy londyńskie.

Pilot fałszywie twierdził, że podróżował 1610 godzin jako kapitan i sfałszował certyfikaty szkolenia podczas ubiegania się o pracę w BA CityFlyer, Brytyjskie linie lotniczeRegionalna linia lotnicza, według dokumentów sądowych, do których dotarł The Times.

Od kwietnia 2016 r. do marca 2018 r. pracował jako pilot dla BA CityFlyer, działającego poza lotniskiem London City Airport, oraz nieistniejących już irlandzkich regionalnych linii lotniczych Stobart Air, których właścicielem był Aer Lingus. Z każdym przewoźnikiem był przez rok, wynika z dokumentów sądowych cytowanych przez gazetę.

Źródło powiedziało brytyjskiej gazecie The Times, że urzędnicy BA CityFlyer początkowo stali się podejrzliwi po incydencie „na ziemi” w Szwajcarii, kiedy pilot nacisnął przycisk „żaden wykwalifikowany pilot nie zrobi”, bez podawania dalszych szczegółów.

Został zbadany przez CAA, które wszczęło postępowanie prawne.

The Times poinformował, że pilot majstrował przy dzienniku, rejestrując godziny lotu podczas pracy dla swojego byłego pracodawcy, Hangar 8 Management, który działa w ten sam sposób. Embraer 190 Samolot jak BA CityFlyer. Jak wynika z dokumentów sądowych cytowanych przez The Times, fałszywie powiedział również, że posiada licencję pilota prywatnego od 1998 roku.

READ  Stany Zjednoczone napotykają przeszkody w dostarczaniu pomocy dla Strefy Gazy po zakończeniu budowy doku

Kiedy skontaktował się z Insider, British Airways powiedział, że pilot jest w pełni wykwalifikowany i certyfikowany. Linia lotnicza stwierdziła, że ​​sprawa dotyczyła błędnych informacji zawartych w referencjach, które podała przy składaniu wniosku.

„Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest zawsze naszym priorytetem, a w pełni wykwalifikowany pilot został zawieszony, a dochodzenie rozpoczęło się, gdy tylko BA CityFlyer dowiedział się o rozbieżnościach w jego historii kariery”, powiedział przedstawiciel linii lotniczej Insider. „W żadnym momencie nie było niebezpieczeństwa dla klientów ani współpracowników”.

Jonathan Spence, radca prawny Urzędu Lotnictwa Cywilnego, powiedział, że ściganie organu i orzeczenie „pokazuje, że tego rodzaju przestępstwa są traktowane poważnie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i sądy. Uczciwość pilotów leży u podstaw bezpieczeństwa lotniczego i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, aby utrzymać tę sytuację”.

Zarząd Aer Lingus i Hangar 8 nie odpowiedział na prośby Insidera o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *