Pittsburgh jest uznawany za najtańsze miasto w Stanach Zjednoczonych

Czy byłeś sfrustrowany życiem w zarośniętym jabłku?

Według nowego badania najtańsze miasto w kraju oddalone jest o zaledwie pół dnia jazdy samochodem, czyli o kilka godzin bliżej domowego zacisza niż obecnie popularne wśród uciekających nowojorczyków.

Przywitaj się z — a może przeprowadź się — do Pittsburgha.


Pittsburgh, oddalony o niecałe sześć godzin jazdy od centrum Manhattanu, jest zupełnie inny, jeśli chodzi o ceny mieszkań. Mandretoyo – Stock.adobe.com

To dawne stalowe miasto, szczycące się obecnie średnią ceną domów wynoszącą 274 900 dolarów, pozostaje przytulne dzięki swoim robotniczym korzeniom, a jednocześnie czerpie z wyjątkowego dziedzictwa artystycznego – jest miejscem narodzin Andy’ego Warhola i poligonem młodego Keitha Haringa. , dom Freda „Mistera” Rogersa i tło zwiewnego marzenia nastolatków z lat 80. „Flashdance”.

Według Pittsburgh Planner, strony internetowej, która ma pomóc potencjalnym przybyszom w zrozumieniu miasta, Kilka najważniejszych wydarzeń Z Living in Perry Como’s House, Carnegie Mellon University i Chopped Pork Sandwich obejmują dzielnice, po których „można spacerować, są gęste i dynamiczne”, w wyniku czego powstaje „duże miasto, w którym żyje się jak w małym miasteczku”.

W wydaniu magazynu z 2024 r. opublikowano zaskakujące nawiązanie do 25. zjednoczonego obszaru metropolitalnego w kraju Demografia międzynarodowej przystępności cenowej mieszkań raport.

Ten prestiżowy artykuł badawczy, opracowany wspólnie przez Centrum Demografii i Polityki Uniwersytetu Chapman oraz Frontier Center for Public Policy, ocenia dostępność mieszkań w 94 głównych obszarach miejskich w ośmiu zamożnych krajach – Australii, Kanadzie, Chinach, Irlandii, Nowej Zelandii i Singapurze. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Ale chociaż nowojorczyk może być zaskoczony, widząc, jak daleko mogą zaprowadzić go 2 miliony dolarów w zakresie mieszkalnictwa, Pittsburgh nie jest odporny na problemy z dostępnością mieszkań, z którymi boryka się większość innych miast w Stanach Zjednoczonych, jak stwierdza raport.


Panoramiczny widok na panoramę Pittsburgha z North Shore, przedstawiający most na rzece i budynki w tle o świcie
Nowojorczycy mogą uważać koszty nieruchomości za śmieszne, ale badanie wykazało, że nawet Pittsburgh, podobnie jak reszta cywilizowanych Stanów Zjednoczonych, zmierza w stronę nieprzystępności cenowej. Alan – Stock.adobe.com

W rzeczywistości autorzy badania posunęli się nawet do zaklasyfikowania Pittsburgha jako „miasta raczej niedostępnego cenowo”. „

Według Realtor.com średnia cena domu wynosi obecnie 300 000 dolarów, w tempie 4,9% rok do roku.

READ  Trzej pasażerowie lotu 1282 Alaska Airlines, w którym wybuchła uszczelka w drzwiach, pozywają linię lotniczą i Boeinga na 1 miliard dolarów.

Według Alana Berube, dyrektora Brookings Metro w ośrodku doradczym Brookings Institution, wzrost ten następuje, gdy region, który w przeszłości słynął z przejścia od przemysłu stalowego do edukacji, opieki zdrowotnej i technologii, ma trudności z ponownym awansem.

Na przykład obszar metropolitalny znajduje się na samym dole pod względem ogólnego wzrostu liczby miejsc pracy, zauważył Berube Gazeta pocztowa Pittsburgha wspomniany.

„Wiodące zasoby badawcze regionu nie zaowocowały jeszcze tworzeniem wysokiej jakości miejsc pracy i wzrostem sprzyjającym włączeniu społecznemu” – stwierdził. „Pełna obietnica przyszłej gospodarki Pittsburgha… pozostaje niezrealizowana”.

Tymczasem na drugim końcu listy znajduje się Gotham, które zajmuje 77. miejsce na liście 94 miast, ale wciąż jest tańsze niż inne światowe miasta wagi ciężkiej, takie jak Londyn, Toronto i Sydney.

W pierwszej dziesiątce listy wstydu znalazło się pięć amerykańskich miast – San Jose, Los Angeles, San Francisco, San Diego i Honolulu.

Najdroższym miastem w 2024 r., na 94. miejscu, jest Hongkong.

„Badanie ma poważne implikacje dla perspektyw awansu zawodowego Wysokie ceny mieszkań w stosunku do dochodów mają wyraźnie feudalny wpływ na nasz stan Kalifornia, gdzie głównymi ofiarami są młodzi ludzie, mniejszości i imigranci” – powiedział Joel Kotkin, dyrektor. Centrum Chapmana ds. Demografii i Polityki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *