Podczas przejażdżki atmosferycznej w Oaks Park w Oregonie ludzie utknęli na wysokości 15 metrów nad poziomem morza

Krzyki radości zamieniły się w krzyki przerażenia chwilę po tym, jak w piątek doszło do wypadku w parku rozrywki w Oregonie, w wyniku którego ponad dwadzieścia osób wisiało do góry nogami – na wysokości 50 stóp – przez prawie 30 minut.

Przejażdżka AtmosFEAR – opisane W Oaks Park w Portland zatrzymał się w najwyższym punkcie około 14:55 – podał park w oświadczeniu. Według Portland Fire & Rescue, ratownicy przybyli około 15 minut później i wspólnie z personelem parku opuścili 28 jeźdźców na ziemię, co wywołało brawa widzów.

Park podał, że jeden z rowerzystów został profilaktycznie zabrany do szpitala w stanie ogólnym, a pozostałych uwolnili lekarze.

Przyczyny sobotniego zdarzenia nie są znane. Zarządzający parkami powiedzieli, że są w kontakcie z producentem kolejki i współpracują z inspektorami stanowymi, aby ustalić problem.

„Chcemy wyrazić nasze najgłębsze uznanie służbom ratowniczym i naszemu personelowi za podjęcie natychmiastowych działań” – czytamy w oświadczeniu parku. „Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni, że kolarze są bezpieczni i mają swoje rodziny”.

Park otwarto w 1905 roku. opisuje AtmosFEAR to „niesamowita jazda z wirowaniem i kołysaniem w górę i w dół”. Oaks Park stwierdziło, że piątkowy incydent był pierwszym problemem związanym z bezpieczeństwem przejazdu od jego otwarcia w 2021 roku. Stwierdzono, że w zeszłym roku ratownicy przeszkolili się w zakresie ratownictwa na przejażdżce.

Ilya Blacksay, lat 44, powiedział, że stał w kolejce do bocznej przejażdżki, kiedy zobaczył zaparkowany AtmosFEAR. Minęło trzydzieści sekund. Potem minuta.

Kilka minut później pracownik oznajmił, że nadejdzie pomoc – dodała Blaxie. Następnie personel ogłosił, że park jest zamknięty i poprosił gości o opuszczenie.

Blaxie powiedziała, że ​​gdy tłum wpatrywał się w uwięzionych jeźdźców, telefony komórkowe zaczęły spadać na ziemię, a jeźdźcy krzyczeli o pomoc. Powiedział, że większość jeźdźców to nastolatki.

Lavina Waters, lat 50, była w Oaks Park Arcade ze swoimi dziećmi i wnukami, kiedy podbiegła kobieta, krzycząc, że ludzie utknęli w powietrzu. Waters wyszedł na zewnątrz, aby dołączyć do tłumu, który zebrał się, aby zobaczyć jeźdźców oczekujących na ratunek.

READ  Nowe drzewo genealogiczne zwierząt stawia pytania o pochodzenie układów nerwowych - Ars Technica

Widok upadku buta jednego z wiszących jeźdźców utwierdził Watersa w przekonaniu, że duże wysokości takie jak AtmosFEAR nie są dla niego, powiedział.

„Nie interesuję się tym, ale mnie to przeraża” – powiedział Waters.

AtmosFEAR jest zamknięty do odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *