Informacje o prawyborach: na żywo z Wyoming i Alaski

Trzy dobrze znane kobiety w polityce republikańskiej zmierzą się we wtorek z prawyborami, a co najmniej jedna nie dotrze do głosowania w listopadzie.

Los dwóch pozostałych może zająć dużo czasu, zanim stanie się jasny.

Reprezentantka Liz Cheney z Wyoming wydaje się pewna, że ​​straci stanowisko współprzewodniczącej komisji badającej atak na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. i wściekłą reakcję republikanów na jej głos przeciwko impeachingowi. Były prezydent Donald J.

Na Alasce była gubernator Sarah Palin próbuje powrócić do otwartego wyścigu o jedyne miejsce w Kongresie, które zwolnił Dan Young, który zmarł w marcu ubiegłego roku. Pani Palin, która była niefortunną koleżanką Johna McCaina w 2008 roku, Mr. Specjalna tura wyborów na pozostałą część kadencji Younga i prawybory na jego pełną kadencję.

Jego konkurenci pani Mówią, że Palin była w ostatnich latach częściej widywana w prawicowej telewizji w Dolnej 48 niż w jej rodzinnym stanie. Ważniejsze dla nich niż słuchanie ludzi, którzy ich wybrali.

Jednak pani Palin, panie Był wczesnym zwolennikiem Trumpa i zdobył jego poparcie.

Na Alasce senator Lisa Murkowski, jedna z siedmiu republikanów, którzy głosowali za oskarżeniem Trumpa za podżeganie do buntu, ubiega się o reelekcję przeciwko polu kierowanemu przez byłego urzędnika stanowego Kelly Shipakę. Nazywany również „MAGA przez całą drogę”.

Wezwania na wyścigi na Alasce mogą trwać dni, a nawet tygodnie, ponieważ karty do głosowania na pocztę będą gromadzone i liczone co najmniej do 31 sierpnia. Pod koniec nocy dowiemy się tylko, kto pierwszy obejmie prowadzenie. Głosowanie wczesne i osobiste.

SM. Paulina i Pani Murkowski może jednak znaleźć w tym pocieszenie: wystarczy, że ukończą w pierwszej czwórce w prawyborach, aby dostać się na listopadowe wybory powszechne.

Wyścig Wyoming House

Pani Cheney może być podziwiana przez pewną część politycznego spektrum za jej pracę na posiedzeniu komisji Izby Reprezentantów 6 stycznia oraz za jej oddanie demokracji i rządom prawa. Ale w Wyoming, w 2020 r. Trump wygrał, zdobywając 70 procent głosów, jego krucjata, aby pociągnąć go do odpowiedzialności za podżeganie do motłochu Kapitolu i bezczynne godzinami, gdy buntownicy grozili prawodawcom i jego własnemu wiceprezydentowi. To zrujnowało jego szanse na reelekcję od początku jego kampanii.

READ  Katastrofa kolejowa w Indiach: ponad 120 zabitych po incydencie w Odisha

Pani Cheney, która straciła pracę jako przewodnicząca Domu po głosowaniu za impeachmentem, nie żałuje. „Koszt walki o Konstytucję, jeśli oznacza to utratę miejsca w Izbie, to cena, którą jestem w stanie zapłacić” – powiedział. powiedział W tym miesiącu New York Times.

Harriet Hackman jest faworytką prawyborów republikanów Pan. Trump został wybrany Jako instrument zemsty na pani Cheney.

Pani Hackman, była urzędniczka Republikańskiego Komitetu Narodowego, wyprzedziła panią Cheney o prawie 30 punktów procentowych. Ankieta w tym miesiącu z University of Wyoming.

dług…Natalie Behring dla The New York Times

Zgodnie z prawem stanu Wyoming i zachęcaną kampanią Cheney, wyborcy Demokratów planują głosować za przejściem. W rzeczywistości prawie połowa wyborców Demokratów powiedziała, że ​​zagłosowałaby w prawyborach GOP, prawie wszyscy na panią Cheney. Ale Demokraci w Wyoming mają przewagę liczebną.

Wśród republikańskich prawyborów 45 procent powiedziało, że wybór prezydenta Bidena był „nielegalny”, a 60 procent stwierdziło, że Izba nie była „sprawiedliwa i bezstronna” 6 stycznia.

Konserwatywna grupa Klub na rzecz Wzrostu następuje Reklama telewizyjna „Liz Cheney myli się co do Trumpa i myli się co do Wyoming” – powiedział.

Pani Hackman, prawniczka procesowa, która walczyła z federalnymi przepisami dotyczącymi użytkowania gruntów, stworzyła subtelną wiadomość dla wyborców, przedstawiając panią Cheney jako bardziej zainteresowaną chwałą narodową niż reprezentowanie Wyoming. „Liz Cheney. Skończyła swój czas w Kongresie iw tych wyborach”, czytamy w jednej z jej ostatnich reklam. „Cóż, nie chodzi o nią, tylko o ciebie”.

Po raz pierwszy wybrana w 2016 roku jako jedyna członkini Kongresu Wyoming, 56-letnia Cheney, zajmuje stanowisko, które jej ojciec, były wiceprezydent Dick Cheney, piastował przez dekadę. W tym roku prawie nie pojawiał się na publicznych spotkaniach w stanie. Częściowo z powodu groźby śmierciWedług jego biura.

READ  Kevin McCarthy obiecał pozostać w wyścigu o stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów USA wśród zaciekłej opozycji

Na własną rękę Komunikat końcowy kampaniiPani Cheney wydawała się zrezygnowana cokolwiek nadeszło.

„Historia pokazuje nam raz po raz, jak tego rodzaju trujące kłamstwa niszczą wolne narody” – powiedział Mr. Mówił o fałszywych twierdzeniach Trumpa o skradzionych wyborach io tych, którzy je powtarzają. „Nikt, kto rozumie prawa naszego narodu i kto jest uczciwy, honorowy, prawdziwie zaangażowany w naszą Konstytucję, nie powiedziałby tego. To rak, który zagraża naszej wielkiej republice”.

Wyścig Domów Alaski

Pani Palin, obecnie 58-letnia, jest jedynym członkiem Domu Alaski, który zastąpił pana. Jeden z trzech kandydatów w specjalnej turze wyborów do końca kadencji Younga. Ale ona jest jedną z ponad 20 w szkole podstawowej.

Dwa lata temu Alaskańczycy postanowili zmienić wybory stanowe poprzez inicjatywę głosowania. Partyjne prawybory zostały zastąpione przez wolne dla wszystkich lub „dzikie” prawybory otwarte dla kandydatów ze wszystkich partii. Czterech najlepszych graczy awansuje do wyborów powszechnych, a ich sukces zależy od wyboru rankingowego.

Przeciwnicy zmian argumentowali, że rankingowy wybór da Demokratom, którzy stanowią tylko około połowy zarejestrowanych wyborców w stanie, większą stawkę w wyborach powszechnych niż Republikanie.

Na Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych w Dallas w tym miesiącu pani. Palin potępił test rankingowy. „Na Alasce mamy ten dziwny system” – powiedział. „To zawiłe, skomplikowane i skutkuje tłumieniem wyborców”.

dług…Emil Lippe dla The New York Times

Głosujący ustalają priorytety swoich preferencji w konkursach rankingowych. Aby wyłonić zwycięzcę, liczone są głosy pierwszej preferencji każdego kandydata, osoba zajmująca ostatnie miejsce jest eliminowana, a głosy drugiej preferencji wyeliminowanego kandydata są dodawane do łącznej liczby tych kandydatów — i tak dalej, aż ktoś przekroczy 50 procent. Głosować.

READ  Strzały słychać było podczas starć między SAF i RSF w Sudanie

Pani Palin, która cieszy się niemal powszechnym uznaniem imienia, Mr. Young zajął pierwsze miejsce w czerwcowych prawyborach do końca swojej kadencji. Jednak we wtorkowym wyścigu trójstronnym staje w obliczu ostrej konkurencji ze strony Demokraty z Alaski Nicka Begicha III, republikańskiego biznesmena, i Mary Beltoli, demokratki, która służyła w legislaturze Alaski.

Opinia publiczna jest ograniczona. Badania ankietowe Alaski Pod koniec lipca w wyścigu trójstronnym prowadziła pani Beltola z wynikiem 42 procent, za nią uplasował się pan. Begich i pani Palin prowadzili z 29 procentami każdy.

Sondaż sugerował również, dlaczego pani Palin ma problemy. Widziano ją 31 procent zarejestrowanych wyborców na Alasce jest negatywnych, a 61 procent jest negatywnych. Po pokonaniu pani Palin i załatwieniu drugiego wyboru wyborców, panie. Begich pokonał panią Beltola.

Od czasu jego rezygnacji w 2009 roku wyborcy Alaski są wobec niego sceptyczni. Podczas swojej pierwszej kadencji jako gubernator zrezygnował, by dążyć do rosnącej sławy jako narodowa gwiazda Tea Party. Brał udział w wyborach prezydenckich w 2012 roku, a ostatnio pojawił się jako komentator telewizyjny i okazjonalnie gwiazda telewizji reality.

Senat na Alasce

Nowy system wyborczy na Alasce prawdopodobnie będzie działał na korzyść pani Murkowski. Tradycyjna podstawówka partyzancka mogła zakończyć jego karierę.

Umiarkowana republikanka, pani Murkowski jest często graczem w ponadpartyjnych układach w Senacie. Został pokonany w prawyborach republikanów 2010, ale wygrał wybory powszechne jako kandydat wpisowy.

dług…Pete Marovich dla The New York Times

W zeszłym miesiącu w Anchorage, panie Jest faworytką do czterech prawyborów, które rozpoczną się we wtorek, wraz z panią Shibaką, która dzieliła scenę z Trumpem. Pat Chesbro, demokrata, jest postrzegany jako kolejny kandydat w czwórce.

W sumie w prawyborach Senatu jest 19 kandydatów, w tym ośmiu Republikanów, trzech Demokratów, dwóch z Partii Niepodległości Alaski i kilku niezależnych – co pokazuje, że polityka Alaski jest tak zróżnicowana, jak jej słynny krajobraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *