Pixel 7 to najnowszy smartfon z automatycznymi aparatami rozbijającymi

Największa zmiana w projekcie Pixela 7 w ciągu ostatniego roku dotyczyła paska aparatu, który zmienił się z pojedynczego dużego arkusza szkła pokrywającego każdą kamerę na solidny blok aluminium z mniejszymi szklanymi otworami nad każdym obiektywem aparatu. W tamtym czasie myślano, że zmniejszenie szkła spowoduje mniej linii świetlnych w aparacie i może nawet nieco lepszą trwałość dzięki mniejszej powierzchni szkła. Jak na ironię, to mniejsze szkło wydaje się być bardziej podatne na rozbicie. Zaczęła pojawiać się duża liczba raportów reddit, Fora pomocy GoogleI Świergot Twierdząc, że szkło aparatu po prostu pewnego dnia się rozbiło. Wraz z setkami odpowiedzi na Reddit i forach wsparcia #pixel7zepsuty aparat Na Twitterze daje niekończący się strumień szokujących obrazów.

Ten problem widzieliśmy już wiele razy w świecie smartfonów. Samsung miał ten problem w 2016 roku Galaxy S7 I znowu w 2021 r Galaxy S20, Obie zaczęły Akcja zbiorowa. W przypadku Samsunga i Google potłuczone szkło nie wygląda na rozbite od uderzenia, co zwykle pokazuje punkt uderzenia i zewnętrzną pajęczynę. W takich przypadkach w szkle pojawia się duża, okrągła dziura — wygląda to tak, jakby telefon został trafiony kulą.

Te specjalistyczne panele szklane do smartfonów zwiększają odporność na zarysowania nawet o 100% Naprężenia budowlane w szkle. Nie znamy producenta szkła aparatu Google, ale inżynier z Corning wyjaśnia ogólny proces na nim Amerykański naukowiec artykuł, mówi: „Jest warstwa naprężenia ściskającego, następnie warstwa napięcia odśrodkowego, w którym szkło chce się wyciskać, a następnie kolejna warstwa naprężenia ściskającego”. Jeśli coś namieszasz w składzie swojego szkła i te warstwy nie będą w idealnej równowadze, pewnego dnia szkło pęknie i pojawią się te małe, zewnętrzne erupcje.

Galaxy S20 sprzed kilku lat. Wszystko to jest bardzo znajome.

Wygląda to tak, jak ludzie opisują Pewne wątpliwości Zmiany temperatury od zimnej pogody na zewnątrz do ciepła w pomieszczeniu powodują eksplozję szkła. Bardzo trudno uwierzyć w sugestię, że to z jednego punktu. Osłona aparatu to małe kółko ze szkła otoczone aluminium — nawet gdybyś próbował zmusić telefon do wylądowania na osłonie aparatu, byłoby to bardzo trudne.

READ  Sony zwalnia 900 pracowników PlayStation

Chociaż trudno sobie wyobrazić, że jest to nadużycie, niektórzy użytkownicy twierdzą, że Google nie zajmuje się tym problemem w ramach gwarancji. Alex Hatzenbuhler, jedna z ofiar eksplozji Google Glass, Opublikuj zrzut ekranu Od pomocy technicznej Google dotyczącej urządzeń, która twierdzi, że problem nie jest objęty gwarancją. Niektórzy użytkownicy są cytowani Około 200 $ do naprawy.

Pozwy zbiorowe złożone przez Samsunga dotyczyły szkła aparatu Obie Rozbroić to Dzięki Warunkom użytkowania firmy Samsung, Wymagający „OBOWIĄZKOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE ARBITRAŻU INDYWIDUALNEGO I WARUNKI POZWU ZBIOROWEGO/ZWOLNIENIA OD SĄDU PRZYSIĘGŁEGO”. Domyślne ustawienia użytkownika Google w pliku podobna umowa Zapewnia im to prawie żadnych praw, a jednocześnie może się wycofać Jeśli chodzi o obowiązkowy arbitraż, większość ludzi tego nie robi, więc jest mało prawdopodobne, aby pozew poszedł gdziekolwiek.

To, czego arbitraż nie może powstrzymać, to presja online i negatywna prasa ze stron takich jak ta. Tak więc, Google, obejmij gwarancją swoje ewidentnie wadliwe urządzenia. Dział sprzętu Pixel jest bardzo mały i chce rosnąć, ale nic nie osiągniesz, jeśli zaczniesz psuć swoją małą bazę klientów. Ogólne stwierdzenie, że jest to objęte gwarancją, powinno pomóc ludziom radzić sobie z obsługą klienta. Masz nasz e-mail.

Obraz aukcji wg Blazers_Pozen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *