Pływak transpłciowy z Yale University Isaac Heng wygrał Ivy League w wieku 50 lat za darmo

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Yale Pływak transpłciowy Iszac Henig zdobył nagrodę Ivy League Championship Na 50 wolnych jardów w czwartek wieczorem.

Henig o włos pokonał Nikki Venema z Princeton z czasem 21,93 sekundy w wydarzeniu. Venema finiszowała o 22.30, podczas gdy Brown’s Samantha Scott zajęła trzecie miejsce z 22.81. Henig wszedł do zawodów z najszybszym czasem kwalifikacyjnym 22.17.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

Iszac Henig z Yale stoi na tarasie basenu przed przygotowaniami do zawodów podczas Mistrzostw Ivy League Women’s Swimming and Diving Championships na Uniwersytecie Harvarda w czwartek 17 lutego 2022 r. w Cambridge w stanie Massachusetts. Rozpoczynając do tej pory kuracje hormonalne, pływa w drużynie Yale Women.
(Zdjęcie AP/Mary Schwalm)

Hennig, który przechodzi z żeńskiej na męską i używa męskich zaimków, pływał na 800-metrowej sztafecie freestyle zespołu Yale, która ukończyła drugi wyścig w środę wieczorem przed Harvardem. Rywalizuj w pierwszym etapie imprezy z Leah Thomas, która przechodzi z mężczyzny na kobietę.

Thomas ukończył pierwszy etap środowej sztafety z czasem 1:44.50, a Henig 1:44.65.

Yale zajął pierwsze miejsce w sztafecie 200 jardów w stylu dowolnym. On, Lindsey Wagner, Ophelia Pilkton i Marisa Healy ukończyli w tym wydarzeniu osiągnięcie 1:29.66.

Henig pochodzi z Kalifornii i od 2018 roku rywalizuje z Yale.

Leah Thomas, skok Bena do znakomitych lig, zajmując trzecie miejsce na dystansie 800 jardów FREESTYLE RELAY

Iszac Henig z Yale University zareagował po ustanowieniu rekordu puli w eliminacjach na 50 jardów w stylu dowolnym podczas Mistrzostw Harvard Women's Ivy League Swimming and Diving Championships, czwartek, 17 lutego 2022 r. w Cambridge, Massachusetts.

Iszac Henig z Yale University zareagował po ustanowieniu rekordu puli w eliminacjach na 50 jardów w stylu dowolnym podczas Mistrzostw Harvard Women’s Ivy League Swimming and Diving Championships, czwartek, 17 lutego 2022 r. w Cambridge, Massachusetts.
(Zdjęcie AP/Mary Schwalm)

Henig usunął piersi, ale napisał w New York Times Kolumna w czerwcu nie brał jeszcze hormonów, bo chciał wystartować w basenie.

„Jako student-sportowiec, ujawnianie się jako transseksualista stawia mnie w dziwnej sytuacji” – napisał Hennig. „Mogłabym zacząć hormony, żeby lepiej dogadać się ze sobą, albo poczekać, przejść społecznie i dalej rywalizować w żeńskiej drużynie pływackiej. Zdecydowałam się na to drugie.

READ  Relacje na żywo Brazylia - Korea Południowa: Brazylia prowadzi 4:0 po pierwszej połowie

„Doceniam mój wkład w zespół i zdaję sobie sprawę, że moje dzieciństwo nie zależy od tego, czy w moich żyłach płynie mniej czy więcej testosteronu. rywalizacji i pamiętaj oddech, do którego nie czuję się już przywiązany.”

Specjalnością Henig w basenie jest freestyle i pływanie motylkami.

Yale Isaac Hennig uśmiecha się, rozmawiając z trenerem przed sztafetami drużynowymi podczas Mistrzostw Ivy League Women's Swimming and Diving Championships na Uniwersytecie Harvarda, środa, 16 lutego 2022 r., w Cambridge w stanie Massachusetts.

Yale Isaac Hennig uśmiecha się, rozmawiając z trenerem przed sztafetami drużynowymi podczas Mistrzostw Ivy League Women’s Swimming and Diving Championships na Uniwersytecie Harvarda, środa, 16 lutego 2022 r., w Cambridge w stanie Massachusetts.
(Zdjęcie AP/Mary Schwalm)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Henig będzie rywalizował w weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *