Współzałożyciel Riot Games, Mark Merrill, jest nowym szefem ds. gier w studiu

Współzałożyciel i były dyrektor generalny Riot Games jest nowym szefem gier. Mark Merrill, współzałożyciel League of Legends W 2006 roku z Brandonem Beckiem miał wkrótce nadzorować wszystkie bieżące i przyszłe projekty gier, Merrill ogłosił na Twitterze w czwartek.

Rola Head of Games sprawi, że Merrill znajdzie się teraz na szczycie obszernej listy tytułów Riot. według Tweety Od CEO Riot, Nicolo Laurenta, Merrill będzie nadzorował Uniwersytet Legendysi odważnyi Taktyka walki drużynoweji dzika szczelinaI Legendy Runeterrya także lista tytułów Riot w fazie rozwoju, takich jak bijatyka L . projekt i Nienazwana gra MMO Runeterry. Riot jest również znany z posiadania wielu projektów na różnych etapach badań i rozwoju w dowolnym momencie, nad którymi Merrill będzie również nadzorować.

W oświadczeniu na temat nowej roli Merrill, Laurent powiedział: „Mamy ambitne cele na kolejną fazę rozwoju Riot – to tak naprawdę dopiero początek naszych gier na żywo i planujemy również wejść w kilka innych gatunków – a Mark jest idealna osoba do kierowania naszymi zespołami w dostarczaniu graczom tych niesamowitych wrażeń”.

Merrill pełnił funkcję dyrektora generalnego Riot do 2017 roku, kiedy wraz z Beckiem przenieśli się na stanowiska współprzewodniczących. Od tego czasu Merrill pracował nad wieloma projektami w całej firmie, m.in League of Legends10. rocznica W 2019 roku Riot miał premierę niektórych nadchodzących gier, w tym odważny. Merrill odegrał również znaczącą rolę w uruchomieniu działu rozrywki Riot i produkcji serialu animowanego na Netflix, tajemniczyktóry został wydany w zeszłym roku i spotkał się z uznaniem krytyków i komercji.

Ta nowa pozycja sprawi, że Merrill odejdzie od większych projektów, takich jak ten, na rzecz pracy nad codziennym rozwojem wszystkich tytułów Riot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *