Pobierz Grand Theft Auto 5 ponad dwa razy szybciej na PS5 niż na PS4

Jedną z głównych cech konsol nowej generacji, takich jak PlayStation 5 i Xbox Series X, jest krótszy czas ładowania, a ta kluczowa funkcja pojawia się w Grand Theft Auto 5, gdy zostanie ponownie wydana na najnowszych systemach.

Zgodnie z testami, które przeprowadziliśmy na IGN, Grand Theft Auto 5 ładuje się błyskawicznie na PlayStation 5, zwłaszcza w porównaniu z wersją na PlayStation 4. Proces restartu trwa około 5 sekund, czyli o około 75% szybciej niż na PS4.

Szczególnie godne uwagi jest to, jak szybko autozapisuje ładunki na PS5 w porównaniu z PS4. Na najnowszej konsoli Sony GTA 5 zapisuje pliki w około 20 sekund, podczas gdy wczytanie tego samego pliku na PS4 zajmuje ponad dwie minuty.

Sprawdź nasze porównanie czasu ładowania poniżej, aby uzyskać pełne wyniki naszych testów.

Oprócz szybszego czasu ładowania, GTA 5 będzie oferować ustawienia graficzne zoptymalizowane pod kątem PS5 i Xbox Series X, w tym 4K z Ray Tracingiem przy 30 klatkach na sekundę lub tryb wydajności ukierunkowany na 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Na PS5, GTA 5 będzie zawierać informację zwrotną na temat dotyku DualSense i innych adaptacyjnych wyzwalaczy, a także wizualizacje „wysokiej klasy PC” na konsolach, w tym „zwiększoną różnorodność populacji i ruchu, większą gęstość roślinności, lepszą jakość oświetlenia dzięki cieniom, odbiciom wody i innym elementy”.

GTA 5 jest obecnie dostępne do wstępnego wczytania i będzie kosztować 9,99 USD na PS5 przez pierwsze trzy miesiące, zanim wzrośnie do 39,99 USD. Dla Xbox Series X | S, cena zacznie się od 19,99 USD przez pierwsze trzy miesiące, a następnie wzrośnie do 39,99 USD.

Grand Theft Auto 5 to jedna z najpopularniejszych gier tej generacji, która po prawie 10 latach ponownie trafi do sklepów. Ale nie martw się, Rockstar oficjalnie potwierdził, że pracuje nad Grand Theft Auto 6, chociaż przez jakiś czas nie oczekuje się więcej szczegółów na ten temat.

READ  Sony i Bungie stworzą bezpośrednie centrum obsługi franczyzy po zamknięciu przejęcia

Matt TM Kim jest redaktorem IGN News. Możesz to osiągnąć Umieść tweeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *