Podobno Warriors podpisali podpis F Dario Árić

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Golden State Warriors nadal opuszczali swoje ławki po tym, jak zgodzili się podpisać kontrakt z wolnym agentem Dario Čariciem. Warunki umowy nie zostały ujawnione, ale Wojnarowski dodał, że dla siedmioletniego weterana jest to umowa na rok.

Šarić, były rozstawiony z numerem 12 w drafcie 2014, grał w zeszłym sezonie w Phoenix Suns i Oklahoma City Thunder. W 57 meczach w 2023 roku notował średnio 6,4 punktu i 3,6 zbiórki.

Karierę rozpoczął w Philadelphia 76ers, gdzie Šarić grał w pierwszych trzech sezonach swojej kariery i zdobywał średnio 13,5 punktu, 6,5 zbiórki i 2,4 asysty na mecz. 76ers sprzedali Šarića Minnesota Timberwolves w połowie sezonu 2018 w wymianie Jimmy’ego Butlera. Šarić zakończył rok z Timberwolves i został sprzedany do Suns podczas draftu 2019.

Dario Šarić to najnowszy nabytek weterana. (AP Photo/Jeff Chew)

Šarić stał się solidnym graczem dla Phoenix: zdobywał średnio 8,9 punktu i 4,8 zbiórek na mecz z ławki dla Suns. Opuścił cały sezon 2021-22 po kontuzji poza sezonem ACL. Šarić został sprzedany Thunder 9 lutego w zamian za Thunder.

29-letni Chorwat dołączy do byłego kolegi z drużyny Suns, Chrisa Paula, w Golden State. Obaj grali razem przez wszystkie trzy sezony Paula w Phoenix. Paul został wysłany do Warriors po tym, jak został sprzedany do Washington Wizards w ramach wymiany Bradleya Bella.

READ  Aktualizacja kontuzji Ja Moranta: gwiazda Grizzlies prawdopodobnie przegapi mecz 4 vs Warriors z kontuzją kolana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *