Podwyżka ceny iPhone’a SE o 30 USD wydaje się być czystym podatkiem od 5G

Nowy iPhone SE firmy Apple Było to oczekiwane pod każdym względem ulepszenie, z wyjątkiem jednego: po raz pierwszy w historii SE Apple podniósł cenę swojego najtańszego iPhone’a z 399 do 429 dolarów, co stanowi wzrost o 30 dolarów.

5G prawie na pewno się myli.

Podwyżki cen telefonów 5G są powszechne, nawet dla Apple. Kiedy firma przeskoczyła z iPhone’a 11 na iPhone’a 12, podniosła cenę „standardowego” modelu z 699 USD do 829 USD. Ale szacunki firmy Counterpoint Research pokazują, skąd pochodzi większość tego wzrostu kosztów, i nie jest to drogi ekran OLED: 5G dodało 34 USD do listy materiałów w porównaniu do iPhone’a 4G 11. W rzeczywistości raport z rozwiązania techno z ust wieloryba A Nikki Modem 5G firmy Qualcomm został oszacowany jako najdroższy element oferty Apple iPhone 12, przyczyniając się do około 90 dolarów z około 400 dolarów, które firma Apple kosztowała na zbudowanie iPhone’a 12 Pro.

Ale porozmawiajmy o liczbie 30 dolarów, ponieważ jest to liczba, która ciągle się pojawia. 30 USD to dodatkowa opłata za telefon iPhone 12 lub iPhone 13 wyposażony w technologię 5G, jeśli on nie zrobił Kup go u odpowiednich przewoźników w Stanach Zjednoczonych. Jest to również wzrost ceny z 399 dolarów iPhone SE bez 5G w 2020 r. do 429 dolarów iPhone SE w 2022 r., a Apple ma być premią, którą Apple musi zapłacić, aby umieścić 5G w tych telefonach. To tak, jakby Apple po prostu przerzucał dodatkowy koszt budowy telefonu 5G bezpośrednio na swoich klientów.

To nie tak, że Apple też ma wiele opcji. Jeśli chodzi o modemy 5G, Qualcomm jest jedną z niewielu realnych opcji i wszyscy o tym wiedzą.

Jest ku temu powód Apple pozwał Qualcomm na opłaty patentowe na modemy, których używał w swoich iPhone’ach. i dlaczego Apple chciał przełknąć ich dumę A Zapłać ponad 4 miliardy dolarów W osadzie kilka lat później. Apple próbował przejść na modemy Intela, ale wkrótce stało się jasne, że Intel nie będzie w stanie służyć jako realna alternatywa — zwłaszcza w przypadku modemów 5G, których Apple potrzebował.

READ  YouTuber robi PS5, który ma 2 cm grubości i jest „cienki”

Apple próbuje to zmienić. zapłaciłem Fantastyczny 1 miliard dolarów dla biznesu modemów 5G firmy Intel I spędziłem ostatnie kilka lat Przygotowanie do budowy własnych komponentów komórkowych – Modemy, które mogą zacząć pojawiać się w nowych iPhone’ach Już w przyszłym roku. Niestety, modemy Apple nie są jeszcze gotowe, przez co firma ponownie utknęła ze sprzętem Qualcomm.

Może istnieć wiele innych powodów, dla których Apple może w tym roku naliczyć dodatkowe 30 USD: utrzymujący się niedobór półprzewodników wpływających na różne komponenty lub inne czynniki ekonomiczne, takie jak rosnąca inflacja lub problemy z łańcuchem dostaw, może również wpłynąć na ceny przekraczające 5G. A może Apple po prostu przyjrzał się faktowi, że klienci nie wydawali się zbyt przejęci wzrostem ceny o 30 USD na iPhone 12 i iPhone 13 i zdali sobie sprawę, że za SE również można zapłacić dodatkowe 30 USD.

Ale fakty pozostają: historycznie dodanie 5G do iPhone’a było ważnym czynnikiem kosztowym dla Apple, a dodanie 5G jest największą pojedynczą zmianą między modelami iPhone SE 2020 i 2022.

Jest w tym pozytywna podszewka: ponieważ Apple chce odejść od modemów Qualcomma na rzecz własnych modemów, istnieje szansa, że ​​Apple zacznie przejmować część kosztów komponentów 5G w swoich przyszłych telefonach. . Może to oznaczać, że niektóre przyszłe wersje iPhone’a SE mogą ostatecznie powrócić do pierwotnej ceny 399 USD, którą Apple utrzymywał od 2016 roku.

Z drugiej strony, jeśli Apple może pozyskać klientów do 429 dolarów za iPhone’y (z odpowiednią sprzedażą), trudno sobie wyobrazić, że firma obniży cenę w przyszłości. W końcu nie stajesz się Firma za 3 biliony dolarów Zostaw pieniądze na stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *