Podział tabeli liderów PGA Championship 2022: Gwiazdy ślizgają się, gdy Matthew Fitzpatrick spada, awansuje do rywalizacji

Dzień przeprowadzki na Mistrzostwach PGA 2022 był podobny do zmiany pasów w przypadku zatrzymania ruchu. Dużo się wydarzyło, podjęto wiele ryzyka i był ten samochód, który zdołał ominąć pobocze i wyprzedzić prawie wszystkich innych. Podczas gdy lider z 36 dołkami, Mito Pereira, trzymał się w ostatnim secie i ostatecznie podpisał kontrakt 1 do 69, aby utrzymać swoje miejsce na szczycie tabeli liderów, Matt Fitzpatrick był samochodem, który wskoczył na ramię.

Reprezentant Anglii był fantastyczny w tym sezonie i pomimo tego, że nie odniósł profesjonalnego zwycięstwa w Stanach Zjednoczonych, 27-latek powinien pokochać swoje szanse na podniesienie Pucharu Wanamakera w niedzielę.

Fitzpatrick nie jest sam w poszukiwaniu swojego pierwszego zwycięstwa w PGA Tour, ponieważ Pereira, Will Xalatores i Cameron Young – czterej najlepsi mężczyźni w tabeli liderów – będą starać się o swoje pierwsze zwycięstwo w PGA Tour w drugim dużym turnieju turnieju. pora roku.

Mając tak wiele nieznanych informacji na szczycie tabeli liderów, istnieje szansa, że ​​ktoś może zajść od tyłu i ukraść Wanamakera spod tej grupy. Abraham Unser i Justin Thomas idealnie pasują do tej formy, ponieważ obaj są sprawdzonymi zwycięzcami w tym turnieju.

Chociaż pokonanie przewagi Pereiry w trzech uderzeniach może wydawać się trudne, sprawy mają tendencję do szybkiego toczenia się w ostatniej rundzie dużego turnieju. Innymi słowy, w niedzielę wszystko jest możliwe.

Jedna rzecz nie jest możliwa? Widząc, jak Tiger Woods rozpoczyna swój czwarty 18-dołkowy set. Woods postanowił wycofać się z PGA Championship Na zakończenie trzeciej rundy po strzeleniu 9 nad 79 i siedzącym ostatnim. Po swoim biegu Tiger wymienił ból jako zmartwienie i ostatecznie zdecydował się wycofać z turnieju major po raz pierwszy jako zawodowy golfista.

Jest jeszcze wiele do przejścia i dokładnie to planujemy zrobić. Poniżej znajduje się podsumowanie tabeli liderów po trzeciej rundzie.

READ  John Rahm oddycha, gdy walka trwa w mistrzostwach PGA

1 – Mito Pereira (-9): W trzeciej rundzie Pereiry było wiele dobrych i złych, ale w końcu dodał do 1 do 69. Wystarczyło, aby dać sobie trzy uderzenia przewagi przed rundą finałową, gdy Chilijczyk został zwycięzcą . Jest pierwszym graczem, który w swoim debiucie w PGA Championship osiągnął 54-dołkowe prowadzenie od czasu Johna Daly’ego w 1991 roku. Chociaż Pereira miał to zacięcie w pasie, nie może się doczekać kolejnej niedzieli, ponieważ zdobycie mistrzostwa po raz pierwszy jest bezprecedensowe wyczyn. Udało się to osiągnąć w ciągu 11 lat, kiedy Keegan Bradley zrobił to w Atlantic Club.

T2. Matt Fitzpatrick, Will Zalatores (-6): Powolny start sprawił, że Fitzpatrick spadł do 1 przed mistrzostwami po otwarciu dwóch dołków. Mógł go spakować, jak wielu jego rówieśników w sobotę, ale zamiast tego wskoczył do ostatniej grupy. Następnie rozegrał swoje ostatnie 16 dołków w grupie 5-under, a zakończył uderzeniem oszczepem skoczkiem o 18 st. Fitzpatrick jest pewnym zwycięzcą po drugiej stronie stawu, ale w niewytłumaczalny sposób został zdyskwalifikowany na amerykańskiej ziemi. Wszystko to może się zmienić w niedzielę.

Rakieta wcześnie porzuciła Zalatorisa, ale projekt, który zaprezentował, był świetny. Mógł z łatwością wycofać się z trzeciej rundy po przejściu czterech do siedmiu i spadł do pięciu uderzeń za Pereirą. Zamiast tego trzymał głowę i trzymał cały proces pod ręką. Nie znajdzie swojego nazwiska na ostatniej niedzielnej parze, ale może to dobrze, bo zamiast tego zobaczy znajomą twarz na pierwszym tee.

4 – Cameron Young (-5): Po tym tygodniu Young nie może już być określany jako „Towarzysz College’u” Willa Xalatoresa, ponieważ debiutant PGA Tour nadal rywalizuje na największej scenie w golfa. Orzeł mający 17 par 4 trafił na pierwszą stronę tabeli liderów podczas swojego debiutu w PGA Championship. 25-latek ma już trzech wicemistrzów w tym sezonie i ma nadzieję, że niedziela nie zakończy się na czwartym miejscu. Jak wspomniano, grupowanie się z Zalatorisem pomoże złagodzić wszelkie napięcia w ostatniej rundzie, ale z jakiegoś powodu wątpię, czy on je dostanie.

READ  Rangers podpisują z Jacobem DeGromem pięcioletni kontrakt

5. Abraham Anser (-4): Ancer nie zajmuje 30. miejsca w tegorocznej imprezie gry dwusuwowej w USA, więc ten występ jest trochę szokujący. Ukończył zeszły sezon w niespodziewanym wyścigu na Kiawah Island i zakończył PGA Championship z wynikiem 7 poniżej. To jego jedyne miejsce w pierwszej dziesiątce w jego karierze w Wielkich Szlemach i powinien być w stanie dodać do niedzielnych miejsc.

Rick Gehmann, Mark Immelman i Jonathan Coachman podsumowują sobotnie wydarzenia z Southern Hills. Śmiało i posłuchaj The First Cut on Podcast Apple I spotify.

6. Moc Seamusa (-3): To nie Rory McIlroy czy Shane Lowry, ale Bauer prowadzi irlandzką grupę z 18 dołkami. W pełni wykorzystał swój dzień przeprowadzki, skacząc o 17 miejsc w tabeli liderów. Nie jestem pewien, jak długo może przetrwać w tym turnieju, ale jeśli predyktorzy są jak jego rodacy, jeśli chodzi o ich zdolność do dobrej gry w brzydką pogodę, może powinniśmy dać Powerowi taką samą korzyść z wątpliwości.

T7. Stuart Sink, Bubba Watson i Justin Thomas (-2): Jeśli w niedzielę odbędzie się finał 63 nad Johnnym Millerem, prawdopodobnie będzie pochodził z tej grupy. W kolejną sobotę na ważnym turnieju Thomas rozczarował, gdy zwycięzca PGA Championship 2017 podpisał kontrakt 4-4 za 74. Dwóch starszych mężów stanu wydawało się tam bardziej komfortowych, być może wywierając niewielką presję na majorze nr 2.

T10. Webb Simpson, Max Homa i pięciu innych (-1): Simpson poszedł wcześnie i w pełni wykorzystał Moving Day, gdy dotarł do weekendu dokładnie na numerze. Były mistrz US Open, podpisując kontrakt z wynikiem 5 do 65 lat, przesunął się z remisu o 64. miejsce na początku dnia do czołowej dziesiątki pod koniec rundy. Jego szanse na wygraną są nadal niewielkie, ale jeśli uda mu się jakoś powtórzyć swój występ w trzeciej rundzie, Simpson ma zewnętrzną szansę, aby dodać drugi ważny tytuł do swojego życiorysu.

READ  Według raportu Chris Jones, Chiefs zawarł rekordowy pięcioletni kontrakt o wartości około 160 milionów dolarów z gwarancją 95 milionów dolarów

T17. Rory McIlroy, Xander Shaveli i czterech innych (angielski): Rory strzelił 5 do 65 lat w czwartek, a jeśli zostanie złapany między wtedy a teraz, będzie trochę zabrakło mu przewagi. Zamiast tego czterokrotny główny mistrz ma dziewięć uderzeń w tyle po kolejnych rundach powyżej poziomu. Gdyby piątek był rozczarowaniem, nie jestem pewien, jak McIlroy opisałby sobotę 74. Wielka ośmioletnia susza będzie trwała dla Irlandczyków Północnych, chyba że uda mu się wezwać tę samą niedzielną magię z Augusta National.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *