Pojawił się nowy skandal związany z oszustwami związanymi z emisją diesla

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Jest nowy skandal związany z emisją spalin

Zdjęcie: Hino

Dział samochodowy Toyoty twierdzi, że oszukiwał, Tesla znowu mówi o grach wideo, a General Motors. Wszystko to i więcej w poranna zmiana 8 marca 2022 r.

Pierwszy bieg: Hino

Byłem zajęty chodzeniem po linii pikiet w zeszłym tygodniu, Nie wiedziałem więc, że mieliśmy kolejny skandal dotyczący oszustw związanych z emisją silników Diesla, tym razem z udziałem Hino, spółki zależnej Toyoty, która powiedziała w piątek, że została oszukana, a jej akcje później spadły z klifu.

Od czasy finansowe:

Akcje Toyoty, producenta ciężarówek Hino Co., odnotowały w poniedziałek największy jednodniowy spadek od ponad dwóch dekad, spadając o 16,8 procent w pierwszej sesji giełdowej, odkąd firma przyznała, że ​​sfałszowała dane dotyczące emisji.

Hino powiedział w piątek, że fałszował dane dotyczące osiągów silników wysokoprężnych i zużycia paliwa w przypadku niektórych pojazdów wyprodukowanych w Japonii. W poniedziałek Ministerstwo Transportu skontrolowało siedzibę firmy w Tokio i poinformowało, że planuje wszcząć śledztwo.

Firma, która do lutego sprzedała ponad 115 000 ciężarówek i autobusów z fałszywymi danymi, poinformowała, że ​​zawiesza sprzedaż nowych silników i pojazdów w Japonii.

[…]

Hino oszukiwał w testach, ponieważ istniała „presja, aby osiągnąć cele liczbowe i trzymać się terminów”, powiedział prezes firmy Satoshi Ogisu na konferencji prasowej w piątek. Jednym ze sposobów, w jaki Hino oszukiwał, była wymiana sprzętu do oczyszczania podczas testu oceny emisji.

Manipulowanie danymi zostało odkryte podczas dochodzenia firmy w sprawie kontroli przedwysyłkowych samochodów sprzedawanych w Japonii, po tym, jak nie przestrzegały one przepisów amerykańskich dotyczących ich pojazdów sprzedawanych w Ameryce Północnej.

Volkswagen tak naprawdę nie wyzdrowiał Skandal z oszustwami związanymi z emisją dieslato było Dawno, dawno temu największa historia w świecie samochodów i Częściowo to jest powód, dla którego Volkswagen odchodzi Teraz jest bardzo trudno o elektryczność. Wydaje się, że będzie to mniej ważne, choćby dlatego, że silniki wysokoprężne nie są tak rozpowszechnione jak wcześniej, a komu tak naprawdę zależy na ciężarówkach Hino. W każdym razie oszukiwanie jest złe.

Drugi bieg: GM będzie miał w Chinach nową markę premium

Chiny to największy na świecie rynek motoryzacyjny, a tym samym gorący bilet dla każdego wartego swojej soli producenta samochodów. Według ReutersaGM chce stworzyć nową, luksusową markę, może nawet luksusową, obok Buicka i Cadillaca, które już teraz prowadzą duży biznes w Chinach.

General Motors planuje stworzyć w Chinach nową markę premium, która będzie sprzedawać coś, co prezes chińskiego producenta samochodów Julian Blissit określił niedawno jako „samochody aureoli”, które przywiózł ze Stanów Zjednoczonych.

GM powiedział w oświadczeniu we wtorek, że GM planuje zbudować nowy „biznes importu premium” od podstaw i prowadzić go „z wysokim poziomem niezależności”.

„Zapraszamy talenty z całej branży do przyłączenia się do nas i wspólnego tworzenia naszej nowej firmy w Chinach” – powiedziała.

Amerykański producent samochodów wydał oświadczenie po tym, jak kilka chińskich mediów poinformowało w tym tygodniu o nowej, całkowicie należącej do niej marce.

Według rzecznika GM w Szanghaju, Plessit powiedział chińskim mediom w piątek, że nowa marka premium będzie specjalizować się w sprzedaży ekskluzywnych pojazdów GM, które obecnie nie są dostępne w Chinach za pośrednictwem jej istniejących marek. Marki te obejmują Wuling, Baojun, Chevrolet, Buick i Cadillac, z których wszystkie są własnością i są obsługiwane z chińskimi partnerami joint venture.

Trzeci bieg: GM ma również nowe partnerstwo z Pacific Gas & Electric

To test na to, jak pojazdy elektryczne GM mogą zasilać domy w Kalifornii, ponieważ myślę, że to przyszłość.

Od Bezpłatna prasa w Detroit:

Program pilotażowy rozpoczyna się latem tego roku. W nim firmy przetestują technologię ładowania dwukierunkowego, aby sprawdzić, czy może bezpiecznie obsługiwać podstawowe potrzeby odpowiednio wyposażonego domu.

Dwukierunkowe ładowanie umożliwia pojazdom elektrycznym odbieranie energii z sieci w celu naładowania samochodu i wysyłanie energii z samochodu do zasilania domu, firmy lub innego pojazdu, a nawet z powrotem do sieci, powiedział Phil Linert, rzecznik GM.

„Wyobraź sobie przyszłość, w której wszyscy jeżdżą pojazdami elektrycznymi – i gdzie EV służy jako opcja zasilania awaryjnego w domu i szerzej jako zasób sieci” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny PG&E, Patti Pope. „Jest to nie tylko duży postęp w zakresie niezawodności elektrycznej i odporności na zmiany klimatu, ale jest to także kolejna zaleta pojazdów elektrycznych wykorzystujących czystą energię”.

W wywiadzie dla CNBC we wtorek rano Bob powiedział, że ona i Barra pracowali razem przez 15 lat w GM i że „Mary była dla mnie bardzo ważną nauczycielką. Zadzwoniłem do Mary i powiedziałem jej, że mamy problem z bezpieczeństwem w Kalifornii z pożarami. Maryja odpowiedziała na moje wezwanie”.

To wspaniałe i na pewno praktyczne, że samochody elektryczne będą mogły zasilać inne rzeczy, coś, co ICE prawdopodobnie powinny robić przez lata po naładowaniu telefonu.

Czwarty bieg: Tesla odpowiada na bzdury z tej gry wideo

Pamiętaj, że cała kłótnia dotyczy wpuszczenia kierowców Tesli Graj w gry wideo, gdy samochód jest w ruchu? Cóż, przynajmniej proceduralnie, nadal jest to problem z Narodową Administracją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Auto wiadomości mówi że Tesla złożyła teraz częściową odpowiedź na NHTSA.

Tesla Firma udzieliła częściowej odpowiedzi na prośbę NHTSA o informacje w dochodzeniu w sprawie decyzji producenta samochodów elektrycznych o zezwoleniu na granie w gry wideo w swoich systemach informacyjno-rozrywkowych, gdy jej pojazdy są w ruchu.

NHTSA powiedział, że odpowiedź Tesli „została otrzymana i jest sprawdzana”, zgodnie z a Uwaga z 7 marca Opublikowano we wtorek na stronie agencji.

Tesla zażądał „przetwarzania poufnych informacji biznesowych przez cały czas składania wniosku o informacje” – czytamy w notatce.

[…]

W styczniu NHTSA wysłała Tesli pismo z prośbą o dodatkowe informacje, aby pomóc w dochodzeniu, w tym wszelkie skargi konsumentów; Zgłoszenia dotyczące wypadku, urazu lub śmierci; oraz pozwy sądowe, które mogą dotyczyć funkcji.

Agencja poprosiła również Teslę o przedstawienie harmonogramu wydarzeń i badań wspierających jej decyzję o opublikowaniu, a następnie złomowaniu możliwości gier w pojazdach.

Tesla musiała odpowiedzieć do 4 marca, w przeciwnym razie groziłaby jej kara cywilna w wysokości prawie 115 milionów dolarów.

Konflikty Tesli z NHTSA były dość fajne w różnych administracjach prezydenckich, choć także nieco przewidywalne. Pod rządami Trumpa NHTSA nie mogła się tak naprawdę niepokoić, ale pod Bidenem wydaje się, że NHTSA się obudziła.

Piąty bieg: Tesla sprzedała w zeszłym miesiącu wiele samochodów wyprodukowanych w Chinach

Operacja Tesli w Chinach nadal przebiega sprawnie. Nic dziwnego, że Elon jest ulubieńcem fabryk Tesli. Jego konkurenci również są daleko w tyle.

Od Reuters:

Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych (CPCA) poinformowało we wtorek, że amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla sprzedał w lutym 56 515 samochodów wyprodukowanych w Chinach, w tym 33 315 na eksport.

Tesla, która od 2019 roku produkuje w Szanghaju sedany Model 3 i samochody sportowe Model Y, sprzedała w styczniu 59 845 pojazdów wyprodukowanych w Chinach.

Chiński producent Nio Inc dostarczył w lutym 6131 pojazdów NEV, co oznacza wzrost o 9,9% rok do roku. Li Auto dostarczyło 8414, a Xpeng Inc (9868.HK) dostarczyło 6225 pojazdów, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 265,8% i 180%.

Tył: Typ 2

READ  Tak, żyjesz w bańce technologicznej prowadzonej przez Nvidię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *