Policja twierdzi, że z lotu Delta w Salt Lake City usunięto pasażera bez biletu

FBI prowadzi dochodzenie po tym, jak w niedzielę rano z lotu Delta Air Lines na międzynarodowym lotnisku w Salt Lake City zabrano mężczyznę, który według władz był pasażerem nie posiadającym biletu.

Zgodnie ze skargą złożoną w tej sprawie funkcjonariusze aresztowali 26-letniego Wycliffe'a Florizarda z George w Teksasie, który został zabrany z lotu 1683, który miał lecieć do Austin.

Ze skargi wynika, że ​​podczas kontroli bezpieczeństwa miał przy sobie kartę pokładową, ale nie na samolot, którym leciał.

Mówi, że Florizard powiedział policji, że był w Utah na wycieczce na snowboardzie do Park City, ale musiał wrócić do domu, aby spotkać się z członkami rodziny, którzy przylecieli z Florydy. Powiedział, że znajomy dał mu bezpłatną „kartę przyjaciela” linii Southwest Airlines i właśnie tego biletu użył do przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa, ale samolot, którym zamierzał lecieć, był pełny, więc udał się do bramki Delta.

Ze skargi wynika, że ​​na nagraniu z kamery bezpieczeństwa widziano go, jak za pomocą telefonu robił zdjęcia kart pokładowych innym osobom bez ich wiedzy, a następnie najwyraźniej wykorzystał jedno z tych zdjęć, aby wejść na pokład samolotu Delta, gdzie próbował ukryć się najpierw z przodu, a następnie tylna toaleta. Ale kiedy toaleta odeszła, nie było już wolnych miejsc, a gdy samolot się poruszał, stewardesy zdały sobie sprawę, że wystąpił problem i samolot wrócił do bramki.

Według skargi Florizard „przyznał, że popełnił błąd i po prostu próbował wrócić do domu”.

Policja w Salt Lake City powiedziała CBS News, że linia lotnicza wezwała swoich funkcjonariuszy do bramki w holu około godziny 10:30 czasu lokalnego po „incydencie podczas lotu z udziałem pana Florizarda, gdy samolot przygotowywał się do odlotu”.

Delta stwierdziła w oświadczeniu, że linia lotnicza „współpracuje z organami ścigania i odpowiednimi agencjami federalnymi w związku z dochodzeniem w sprawie osoby nieposiadającej biletu eskortowanej z samolotu w Salt Lake City przed planowanym odlotem. Wszelkie dodatkowe pytania przekazujemy organom ścigania. ” „.

TSA w oświadczeniu podaje, że podejrzany „bez żadnych incydentów został poddany kontroli bezpieczeństwa w punkcie kontroli bezpieczeństwa… przy użyciu dokumentu tożsamości ze zdjęciem odpowiadającego nazwisku na karcie pokładowej”.

Rzecznik TSA powiedział: „Pasażer miał kartę pokładową. Nie potwierdzamy szczegółów lotu w przypadku poszczególnych pasażerów”.

Delta powiedziała jednak CBS News, że „nie ma biletu na linię DL1683, która będzie obsługiwać linię SLC-AUS 17 marca”.

Policja twierdzi, że podejrzany przebywa w areszcie federalnym w więzieniu hrabstwa Salt Lake. Z akt wynika, że ​​przebywa on za kratkami.

Lot 1683 odleciał z około półgodzinnym opóźnieniem.

FBI odmówiło dalszych komentarzy.

W zeszłym miesiącu kobieta wsiadła na pokład samolotu American Airlines lecącego z Nashville do Los Angeles bez karty pokładowej. TSA potwierdza, że ​​kobiecie udało się prześliznąć przez skaner karty pokładowej, ale została poddana magnetometrowi i kontroli bagażu.

Kobieta została zatrzymana przez FBI na lotnisku w Los Angeles 7 lutego.

-Dodatkowe raporty Briana Daxa

READ  Kontrakty terminowe Dow: co robić, gdy bessy się nasilają; Konkurent Tesli jest na szczycie 5 głównych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *