Pomysłowość śmigłowca marsjańskiego uderza w lot numer 23 i nie można go zatrzymać

Mały śmigłowiec Mars Ingenuity nadal operuje podczas swoich lotów, przekraczając wszelkie oczekiwania. Helikopter, pierwotnie zaplanowany tylko na pięć lotów na Czerwoną Planetę, niedawno zakończył swój 23. lot i nadal jest w ruchu. Kreatywność jest na dobrej drodze, by spotkać swojego wytrwałego towarzysza łazika, a w przyszłości pomoże misji łazika w poszukiwaniu dowodów na starożytne życie na Marsie, badając podjazdy i obiekty naukowe.

Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA napisało o ostatnim osiągnięciu w „23 lotach i liczeniu!” Świergot. #MarsHelicopter pomyślnie zakończył 23 lot. Leciał przez 129,1 sekundy na 358 metrów. Dane z Ingenuity w nowym obszarze, do którego zmierza zespół NASAPersevere, pomogą znaleźć potencjalne cele naukowe”.

23 wycieczki i liczenie! # śmigłowiec Pomyślnie zakończył swój 23 lot, leciał przez 129,1 sekundy na 358 metrów. Dane z Ingenuity pomogą w nowym obszarze, do którego zmierzasz Umieść tweeta Zespół badawczy dla potencjalnych celów naukowych. https://t.co/TNCdXWcKWE pic.twitter.com/I63LrizOEc

A[مدش]. NASA JPL (@ NASAJPL) 25 marca 2022

Wytrwały łazik jest w drodze do delty w kraterze Jezero. Miliony lat temu delta obfitowała w wodę, która byłaby ciepła i płytka, co czyniło ją idealnym miejscem do powstania życia. Gdyby na Marsie istniało życie, delta prawdopodobnie byłaby miejscem, które można by zagospodarować. Co więcej, geologiczny skład delty oznacza, że ​​będzie ona również dobrze zachowywać oznaki życia. tak to jest Najlepsze miejsce, jakie znaleźliśmy? Na Marsie jeszcze nie szukał dowodów życia.

Creativity Helicopter może pomóc wytrwać w swojej misji, czekając na trasy przejazdu. Łazik porusza się stosunkowo wolno, ponieważ musi poruszać się bardzo ostrożnie, aby uniknąć skał i innych przeszkód, które mogą go uszkodzić i skrócić jego żywotność. Posiadanie przyszłego odkrywcy IQ może pomóc wytrwać w szybszym poruszaniu się i unikaniu niebezpieczeństw. Kreatywność może również wyznaczać interesujące cele dla wytrwałości do bardziej szczegółowego zbadania.

READ  Inżynieria kwantowa – najnowszy „magiczny” rozwój nadprzewodnictwa

pomysłowość ostatnio Jego misja została przedłużona Do września, aby pomóc wytrwać w jej badaniach naukowych. „Kampania w delcie rzeki Jezero będzie największym wyzwaniem, przed jakim stanął zespół kreatywny od czasu jego pierwszej podróży na Marsa”, powiedział Teddy Zanitos, dyrektor kreatywny w NASA Jet Propulsion Laboratory. Powiedział w tym czasie. „Aby zwiększyć nasze szanse na sukces, zwiększyliśmy liczebność naszego zespołu i wprowadzamy ulepszenia w naszym programie lotów, mające na celu poprawę elastyczności operacyjnej i bezpieczeństwa lotów”.

Rekomendacje redaktorów


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *