Portrety królowej Elżbiety II w Stonehenge wzbudzają kontrowersje przed jubileuszem platyny

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

LONDYN – W ramach przygotowań do obchodów platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II, osiem portretów królowej zostało umieszczonych na starożytnych kamiennych twarzach Stonehenge, po jednym z każdej dekady jej 70-letniego panowania.

Projekcja 96-letniego mężczyzny na 5000-letnim pomniku była Połączenie „Urocze pozdrowienie” organów regulacyjnych – jednak połączenie dwóch najsłynniejszych filarów Wielkiej Brytanii wywołało kontrowersje w mediach społecznościowych.

Niektórzy twierdzą, że miejsce światowego dziedzictwa w Wiltshire w Anglii należy pozostawić bez zmian, powołując się na jego przejrzystą historię Jako starożytne miejsce kultu religijnego. Inni mówili, że „niesmaczne” jest przekształcenie prehistorycznego pomnika w efektowny billboard.

„To szaleństwo, a raczej bez stresu” Przeczytaj jeden Prawie 6000 odpowiedzi na tweeta.

Inni wydawali się bardziej podekscytowani pomysłem, a jeden z nich opisywał zaszczyt „Tron.” Były sekretarz prasowy królowej i komentator królewski, Dickie Arbiter, zaprosił serię zdjęć „piękny.”

Obszar Stonehenge, uważany za budowany etapami między 3000 a 1520 pne, od wieków był centrum spekulacji historycznych. Chociaż celem witryny jest Nieznany, English Heritage stwierdziło, że „musi istnieć duchowy powód, dla którego ludzie z epoki neolitu i brązu włożyli tyle wysiłku w jego budowę”.

Inni analitycy twierdzą, że kamienie sarin mogą być przydatne Jak gigantyczny kalendarz słoneczny Więc ludzie znają porę roku. Eksperci doszli również do wniosku, że strona była miejscem świąt i uroczystości, a badanie z 2019 r. wykazało, że Stonehenge służyło jako „centrum najstarszych partii masowych w Wielkiej Brytanii.

Na stanowisku, które było również miejscem pochówku, trwają badania i wykopaliska. Kamienie są ustawione tak, aby dostosować się do ruchów słońca. Eksperci z XVII i XVIII wieku uważają, że był to kapłan Świątynia i do dziś współcześni druidzi gromadzą się w tym miejscu, aby świętować duchowe przesilenie zimowe i letnie.

READ  Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: Aktualizacje na żywo

Badanie wykazało, że ludzie pochowani w Stonehenge 5000 lat temu pochodzili z daleka

English Heritage Trust, organizacja odpowiedzialna za zarządzanie setkami historycznych miejsc, w tym Stonehenge, powiedziała The Washington Post, że parada była częścią „zestawu wydarzeń i działań” organizowanych w ich miejscach w całym kraju w celu uczczenia jubileuszu.

„Od Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 do setnej rocznicy I wojny światowej Stonehenge odegrało rolę w świętowaniu ważnych momentów w historii tego nowoczesnego kraju, w tym – teraz – Platynowego Jubileuszu” – podała w oświadczeniu English Heritage Foundation.

Królowa Elżbieta II bierze udział w pierwszej imprezie jubileuszowej i zostaje ciepło witana

Chociaż English Heritage nie skomentowało sprzeciwu, powiedziało, że wcześniej przesłało obrazy do Stonehenge.

w 2020 r.Jako niedawny przykład można podać twarze ośmiu osób, które pomogły wesprzeć sektory sztuki i dziedzictwa w Wielkiej Brytanii pośród Korona wirus Pandemia została wyemitowana na kamieniach. i w listopad 2014materiał filmowy przedstawiający żołnierzy z I wojny światowej został pokazany w punkcie orientacyjnym w ramach honoru wojskowego.

Obrazy królowej pojawiają się również w domach i witrynach sklepowych oraz są przesyłane strumieniowo na innych kultowych witrynach – w tym Marble Arch w Londynie.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej English Heritage stwierdza: „Historia Stonehenge nadal ewoluuje i zmienia się”, dodając, że „powietrze tajemnicy i intrygi” zawsze będzie otaczać złożoną i szeroko kontrowersyjną historię tego miejsca.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w czwartek i potrwają do niedzieli, z imprezami ulicznymi w całym kraju, corocznym Świętem Wojsk Koloru organizowanym przez armię brytyjską (Książę William poprowadził do tego próbę przez weekend) oraz pojawienie się tradycyjnego tarasu rodziny królewskiej.

Książę William zajmuje centralne miejsce na próbie jubileuszowej królowej Elżbiety II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *