Postępowy lider Jayapal obwinia amerykańskie firmy za wysokie ceny gazu, a nie Biden

Demokraci Izby Reprezentantów zwiększają presję olej wysoka komp ceny gazu Krzywdzenie kierowców trwa nadal, a w kwietniu w Kongresie odbędzie się przesłuchanie w celu przesłuchania dyrektorów naftowych.

Republikanie również starają się przypisywać winę Prezydent Biden Cierpienie na pompie – ceny gazu w całym kraju w dolarach4.262 na galonWedług AAA – Demokraci starali się odwrócić uwagę od Bidena, obwiniając najpierw rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, a teraz wielkie koncerny naftowe.

USA – 16 czerwca: Rep. Pramila Jayapal ze stanu Waszyngton wziął udział w konferencji prasowej na Kapitolu, aby nakreślić ponadpartyjny program „Silnej gospodarki online w środę, 16 czerwca 2021 r.” (Zdjęcie: Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc. przez Getty I (Zdjęcie: Bill Clark/CQ Roll Cole, Inc. za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

ponownie \ wróć. Pramila JayapalDe Wach powiedział Fox News, że firmy naftowe osiągnęły „wyraźny zysk”, zauważając, że ceny ropy naftowej spadły, ale ceny gazu nadal są wysokie. Powiedziała, że ​​Demokraci chcą, aby oszczędności trafiły do ​​konsumentów.

„Ścigamy amerykańskie firmy, ponieważ amerykańskie firmy często wygrywają”, powiedział Jayapal, przewodniczący House Progressive Caucus, który liczy członków zespołu jako członków.

Szef Komitetu Demokratycznego wzywa sejs naftowy do przetestowania wzrostu cen gazu

Po tym, jak cena baryłki przekroczyła 123 dol. wkrótce po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, cena ropy stopniowo spadła poniżej 105 dol.

Cena gazu wciąż oscyluje blisko poprzedniego rekordu 4,33 USD za galonzestaw 11 marca

Koszt ropy wynosi około 50% tego, co kierowcy płacą przy dystrybutorze, ale mówi, że „ta wojna zakłóca i tak już napięty światowy rynek ropy”, powiedział w oświadczeniu rzecznik AAA Andrew Gross.

READ  Dlaczego lotnisko Lambert uzyskało słabe wyniki w ogólnopolskiej ankiecie

WINNA OLEJOWA BIDENA: MIT VS. rzeczywistość

Konsumenci są gotowi zapłacić trochę więcej z powodu wojny Putina na Ukrainie i USA zakazujących importu rosyjskiej ropy, ale Jayapal powiedział, że nadszedł czas, aby „pociągnąć te firmy naftowe do odpowiedzialności” za zyski w „strasznym momencie wojny”.

Tymczasem przewodniczący Komisji ds. Zasobów Naturalnych Izby Reprezentantów, Raul M. Grijalva z Arizony, wezwał dyrektorów generalnych trzech firm zajmujących się paliwami kopalnymi – EOG Resources, Devon Energy Corporation i Occidental Petroleum – do złożenia zeznań przed Kongresem 5 kwietnia. rozważy niepowodzenie przemysłu paliw kopalnych w ustabilizowaniu cen benzyny w USA, Zgodnie z ogłoszeniem.

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Domu, Raul Grijalva z Arizony, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji Zasobów Naturalnych Domu na Kapitolu w Waszyngtonie, w dniu 29 czerwca 2020 r. (Zdjęcie: Bonnie Cash/Paul/AFP via Getty Images)

Przewodniczący Komisji Zasobów Naturalnych Izby Reprezentantów, Raul Grijalva, Demokrata z Arizony, wygłasza oświadczenie końcowe podczas przesłuchania Komisji ds. Zasobów Naturalnych Izby Reprezentantów na Capitol Hill w Waszyngtonie, 29 czerwca 2020 r. (BONNIE CASH / POOL / AFP przez Getty Images / Getty Images)

Podczas przesłuchania przyjrzymy się, dlaczego firmy naftowe niechętnie uzyskują tysiące pozwoleń bez wiercenia. Komisja twierdzi, że firmy zajmujące się paliwami kopalnymi mają ponad 9 000 zatwierdzonych zezwoleń, ale nie są one wykorzystywane do wiercenia na gruntach i wodach publicznych.

Republikanie oskarżyli Bidena o podwyżkę cen, powołując się na krajową politykę naftową, zależność od zagranicznej ropy i zwiększone wydatki rządowe, które ich zdaniem napędzały inflację.

Producent ropy woła politykę energetyczną Bidena: „Ruszaj się więcej, Biden” i działajmy

Reprezentant Teksasu, Pete Sessions, R-Texas, skrytykował administrację Bidena za jej politykę. „To ci, którzy nie lubią ropy i energii” – powiedział Sessions Fox News. „To oni chcą rozwijać swój program dotyczący zmian klimatycznych”.

American Petroleum Institute, grupa handlowa reprezentująca firmy energetyczne, odpowiedziała na polityczną krytykę, mówiąc: „W całej gospodarce ceny detaliczne w wielu branżach spadają wolniej niż rosną – nie jest to nowe zjawisko”.

READ  Wells Fargo oskarżony o przeprowadzanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami z mniejszości: raport

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

„Jak widzieliśmy w przeszłości, potrzeba czasu, aby warunki rynkowe zaczęły działać w całym łańcuchu dostaw i aby cena ropy naftowej znalazła szerokie odzwierciedlenie w cenie, którą płacimy na lokalnych stacjach benzynowych, ponad 95 procent które są małymi, niezależnymi firmami, które nie są prowadzone przez firmy naftowe – powiedział FOX Business wiceprezes American Petroleum Institute, Frank Macciarola.

Paul Conner i Ken Martin z Fox Business przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *