Turniej NCAA mężczyzn: Karolina Północna wyeliminowała najwyżej sklasyfikowanego Baylora dogrywkę

Męska drużyna koszykówki Uniwersytetu Północnej Karoliny była zmiażdżona przez Kentucky przez większą część grudnia. Spowodował upokorzenie w Miami i Wake Forest w styczniu. Był zakłopotany przez Duke’a i Pittsburgha na własnym dworze w lutym i potrzebował dodatkowego czasu, aby pokonać tragiczne Syracuse.

Potem nadszedł marzec. Tar Heels poszedł do księcia i został zepsuty Ostatni mecz Mike’a Chruszczowa na Kamerun Indoor Stadium 5 marca. Następnie, w sobotnim dogrywce w Fort Worth, awansowali do 16. rundy turnieju NCAA, pokonując Baylora, gracza nr 1 w regionie wschodnim i obecnego mistrza kraju.

Każda wygrana podpisu ma pasek, który może wykorzystać każdy zły sezon. Ale jedno i drugie? Roy Williams, który w zeszłym roku przeszedł na emeryturę jako trener Karoliny Północnej, był na sobotnim stoisku: „Kaczka.”

Ósme miejsce w rankingu Dar Heels, które ma 25-punktową przewagę na mniej niż 11 minut przed odzyskaniem sił, zmierzy się w piątek z St. Mary’s lub UCLA w Filadelfii.

Oni – i każda inna drużyna pozostająca w rozgrywkach mężczyzn w tym roku – mogą być jednak ciężko przymuszeni do napisania bardziej trzymającego w napięciu zadania niż spadek Baylora 93-86, pierwszy numer 1, który przegrał w tym roku.

Tak, Baylor pokonał Tiffany, a szybka przerwa Kendalla Browna dała im prowadzenie 4:0 w 68 sekund. UNC przechwyciło to i nie pozwoliło nawet wyrównać meczu na 15,8 sekundy przed końcem, a Baylor zrujnował występ Dar Heels, który wydawał się być bardziej w księgach rekordów niż dogrywki.

Freshman Tontress Styles otworzył się z dogrywką z 3-wskaźnikiem i został zarządzany przez UNC – tym razem – do utrzymania.

„To jest coś” – powiedział Armando Bagot, jeden z gwiazdorów Północnej Karoliny. „To było oczywiście stresujące”.

W pierwszej połowie – po której Tar Heels prowadzili 13 przejazdami – Baylor walczył ostro za łukiem, a jego zamieszanie spowodowało awans Karoliny, a Dar Heels liczyli 15 z 42 punktów przed przerwą.

READ  Fizycy z MIT wykrywają różne cząstki hybrydowe za pomocą jednego intensywnego „kleju”

Podobnie RJ, student drugiego roku w White Plains w stanie Nowy Jork. Davis zdobył 30 punktów i pod koniec dnia wysunął UNC na prowadzenie.

Sobotni chaos był pod wieloma względami odpowiednim symbolem debiutanckiej kampanii Topsy-Durvey w Północnej Karolinie pod wodzą następcy Williamsa, Huberta Davisa.

Dar Heels zaczął rosnąć po stracie 9 punktów z Pittsburghem 16 lutego i tylko raz przegranej z Virginia Tech na konferencji Atlantic Coast Conference. W tym miesiącu Krishevsky był zdumiony, widząc ich, niegdyś jego własną drużynę, a następnie zajmującą czwarte miejsce w kraju, składającą się z juniora Bogota o długości 6 stóp do 10, krajowego agenta skarbowego i Brady’ego Manka entuzjastycznie zbierającego zwroty. , przeniesiony z Oklahomy, wyróżnił Karolinę Północną 3 punktami w sobotnim meczu.

„Wiedzieliśmy o potencjale tego zespołu nadchodzącego w tym sezonie i chcieliśmy to zmienić” – powiedział w piątek RJ Davis. „Po pojawieniu się pit stopu, który znaliśmy, nie chcieliśmy grać w taki sposób. Więc od tego czasu myślę, że odwróciliśmy to i zaczęliśmy rywalizować.

Z pomocą rażącego błędu Baylor kupił majestat nasion numer 1. To wszystko, co zespół może zrobić, gdy po południu minie 25 lat.

Baylor z Waco uniknął upokorzenia długiej podróży do domu po upokarzającej porażce, a dzięki zwycięstwu nad Norfolk State w czwartek upokorzenia, jakim jest bycie najszybszym mistrzem w historii meczów.

Niedźwiedzie spadły znacznie niżej niż oczekiwano.

Baylor przez cztery minuty w drugiej połowie nie potrafił trafić do kosza. UNC zrobił sobie przerwę i zdobył 13 punktów, aby objąć 24 prowadzenie.

Większość z tego pochodziła od Manka, który w pierwszej połowie zdobył 9 punktów, a w drugiej poczuł się słabszy, gdy miał 17. Pewne jest, że ukończyłby ponad 26 punktów, ale został wyeliminowany. Więcej niż 10 minut na grę po rażącym błędzie.

Jego zwolnienie okazało się katalizatorem ataku Baylora, który za niecałe dwie godziny wydawałby się dla nich ostateczną drogą do Filadelfii.

READ  Sędzia federalny w Luizjanie zakazał administracji Bidena zawarcia rozdziału 42

Korzystając z okazji do oddania jednego strzału, jednego po drugim, Bears wydawali się najbardziej oczekiwanym zespołem, który roi się i rozwija na scenie.

„Jako zespół wiedzieliśmy, że się nie poddamy i postanowiliśmy użyć większej presji i pozostać tam” – powiedział strażnik Baylor, Adam Flocker. „Więc, gdy wpadliśmy w te diamenty i pułapki, byliśmy w stanie zatrzymać się na kilka chwil i uzyskać proste spojrzenia, więc bieg się udał”.

Hobart Davis powiedział, że spóźniony sukces Baylora w ściskaniu Karoliny Północnej miał dwie konsekwencje: przyspieszył wzrost popularności i doprowadził do przychodów.

„Nie chcą wracać do domu” – powiedział o Baylorze.

Ostatecznie, w mniej niż 16 sekund, Bears wyrównało grę na 80, gdzie wynik pozostał aż do dogrywki.

3-wskaźnik Styles pozwoli ci odzyskać kontrolę nad UNC początkową dogrywką. Pagot wykonał rzut wolny. Baylor krążył skutecznie do 78. rundy, a Tar Heels wzrosły do ​​6 po rzutach wolnych i okrążeniach obu drużyn.

Jednak czas zwolnił dalej, a Baylor zdobył udział w tytule w sezonie zasadniczym konferencji Big 12, wynik nie zmienił się zbytnio, marnując okazje na zaoszczędzenie popołudnia i sezonu.

– Koniec końców ciężko jest oddać strzały w drugim meczu, żadne z nas nie ma głębokich ławek i zazwyczaj liczby to wspierają – powiedział trener Baylora Scott Drew. „Ale mieli dwóch facetów. Wyszli przez bramę i dobrze strzelili”.

Drew powiedział, że jego zespół po raz kolejny ujawnił „serce mistrza”.

Ale North Carolina, drużyna, o której nie można było zapomnieć dawno temu, stała się planem gry w marcu.

Tennessee, który miał dobrą passę we właściwym czasie podczas Konwencji Południowo-Wschodniej, nigdy nie dowodził grą tak, jak chciał. Jej przewaga nigdy nie przekroczyła 6 punktów i nie trafiła w 16 z 18 3-punktowych prób. Michigan, który gra następny w San Antonio, nie ustanowił rekordów za Arc, gdzie spadł 16 do 16, ale te punkty były ważne. Wykonane rzuty wolne: ostatnie 10 punktów Michigan pochodziło z ośmiu linii.

Centrum otwarcia Michigan Hunter Dickinson miał 27 punktów i 11 zbiórek, aby prowadzić Wolverines. Eli Brooks dodał kolejne 23 punkty dla Michigan z tuzinem zmian prowadzących.

Michigan wykazał jednak wrażliwość, obracając piłkę 15 razy, ponad dwa razy więcej niż ochotnicy i spalając 20 punktów Tennessee.

Baylor może przegrał, ale konferencja Big 12 cieszy się, że uniknie dwóch porażek: gracza ligowego Kansas i jednego z rozstawionych na pierwszym miejscu turnieju, pokonując Creighton 79-72.

Ale Jayhawki, którzy mają na swojej liście siedmiu seniorów i prowadzą w sobotę z 9 punktami, czasami wydają się dusić w Chicago, w którym grają dalej. Trey Alexander, nowicjusz w Creighton, trafił za 3 punkty nad Remym Martinem, który wyprzedził swoją drużynę zaledwie 3 przejazdami. Keeshan Faisal zdobył potrójne podanie na penetrację od Alexa O’Connella na okrążeniu, aby zredukować deficyt do 73-72.

Źle podane podanie Alexandra zakończył sobotniego gracza Big 12 Ochai Akbaji z 15 punktami i ośmioma zbiórkami, co pozwoliło mu ukraść, zdobyć i odtworzyć prowadzenie Kansas do 3.

Creighton, który po kontuzji grał w czwartek bez własnej kotwicy, został w porę wyeliminowany z obrony, a Kansas zwiększył swój wynik do 79, wykonując cztery rzuty wolne.