Przedstawiciele USA twierdzą, że Rosja wystrzeliła na Ukrainę potężne pociski naddźwiękowe. Oto co wiemy

Podczas gdy w sobotę ukraińskie wojsko niewiele wspomniało o działaniach ofensywnych sił rosyjskich wokół Kijowa i na niektórych częściach południa, walki trwały nadal na wschodzie.

Służby ratunkowe poinformowały, że w Rubijn zginęło dwoje dzieci, które wyciągnięto z gruzów bloku mieszkalnego zbombardowanego przez rosyjską artylerię.

W zawaleniu tego samego budynku zginęła również kobieta. Jej córka przeżyła i była w stabilnym stanie.

Jakiś kontekst: Robyżny jest częścią grupy małych miasteczek i wsi, które nadal znajdują się w rękach ukraińskich, ale znajdują się w pobliżu dwóch odrębnych prorosyjskich państw we wschodniej Ukrainie.

Ostatnia ocena wojny dokonana przez armię ukraińską pokazuje, że jest ona postrzegana jako główny cel rosyjskiej kampanii na wschodzie – połączenie dwóch twierdz wokół Ługańska i Doniecka z terytorialnymi zdobyczami dokonanymi na północnym zachodzie w okolicach Charkowa.

Sobotnia codzienna aktualizacja Centralnego Dowództwa Armii – opublikowana wczesnym popołudniem – donosiła o serii rosyjskich ataków, których „główne wysiłki koncentrowały się na próbach zdobycia Siewierodoniecka, Rubeznego i Popasny”.

Więcej zgonów i zniszczeń: W piątek lokalne władze ukraińskie poinformowały, że cztery osoby zginęły, a dziesięć zostało rannych, gdy rosyjska artyleria otworzyła ogień do kilku społeczności w okolicy.

W sumie zbombardowano 54 budynki, w tym 19 budynków mieszkalnych i dwa ośrodki zdrowia, powiedział szef dystryktu Serhi Haiday.

Dostawy gazu zostały odcięte do 23 miast i wsi, a do końca dnia odcięto zasilanie w 26 miejscowościach.

Hayday powiedział, że wielu rannych w ostatnich dniach było wśród 700 ewakuowanych w sobotę korytarzem humanitarnym.

READ  Ukraina zadaje psychologiczne ciosy w grze dronów nad Krymem | Ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *