Potwierdzono, że Nintendo Direct w czerwcu skupi się wyłącznie na grach na Switcha

Nintendo dołączy do innych wydawców gier wideo, organizując w czerwcu prezentację, podczas której zaprezentowane zostaną nadchodzące gry.

W oświadczeniu opublikowanym przez x/twitteraPrezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ogłosił Nintendo Direct na czerwiec, który skupi się na grach na Switcha, których premiery zaplanowano na drugą połowę 2024 r. Direct nie wspomni jednak o konsoli będącej kontynuacją Nintendo Switch, która właśnie została potwierdzona.

„W czerwcu przyszłego roku zorganizujemy Nintendo Direct na temat oferty oprogramowania Nintendo Switch na drugą połowę 2024 roku, ale proszę pamiętać, że podczas tej prezentacji nie będzie żadnej wzmianki o następcy Nintendo Switch.

Mamy nadzieję, że Nintendo Direct da właścicielom Switcha jasny obraz tego, czego się spodziewać po zmierzchu konsoli, gdy uwaga zwróci się na Switch 2, którego premiera planowana jest na wiosnę 2025 roku. Chociaż Nintendo ogłosiło kilka gier, które mają zostać wydane w nadchodzących miesiącach. Skład na resztę 2024 r. i pierwszy kwartał 2025 r. nie jest jeszcze ustalony. „W przyszłości będziemy nadal pracować nad maksymalizacją sprzedaży oprogramowania w środowisku, w którym wiele osób nadal grać na Nintendo Switch” – stwierdziło Nintendo w swoim raporcie finansowym.

Czego więc możemy się spodziewać? Premiera Paper Mario: The Thousand-Year Door zaplanowana jest na 23 maja, a Luigi’s Mansion 2 HD na 27 czerwca. Patrząc w przyszłość i mając na uwadze June Live, Nintendo wypuściło Pokémon Legends: ZA na rok 2025, a także Professor Layton i New World of Steam, których premiera również zaplanowana jest na ten rok. Długo oczekiwany Metroid Prime 4 nadal figuruje w raportach finansowych Nintendo jako gra na Switcha, mimo że ma okno premiery „TBA”. W zeszłym tygodniu na stronie ESRB pojawiło się Nintendo World Series: NES Edition z recenzją niezapowiedzianej jeszcze gry na Switcha. Być może zostanie on także pokazany podczas Nintendo Direct.

READ  Sephiroth i Kazuya Amiibo są już dostępne

Wygląda na to, że czerwiec będzie pełen zapowiedzi gier wideo, a wspomniane Nintendo Direct dołączy do Microsoft Xbox Games Showcase, transmisji Ubisoft Forward, Summer Game Fest i oczywiście IGN Live.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *