Powodzie w RPA: ponad 300 osób zginęło, gdy powodzie zmyły drogi i zniszczyły domy w RPA

Rząd prowincji powiedział w tweecie na Twitterze, że tragedia stanowiła „jeden z najciemniejszych momentów w historii” prowincji KwaZulu-Natal.

„Łączymy się z rodzinami, opłakując życie, które straciliśmy w wyniku ulewnych deszczy” – napisał rząd. „Chcielibyśmy pochwalić zespoły zarządzania katastrofami za niestrudzoną pracę, którą wykonują, aby ewakuować dotknięte społeczności”.

ten Powodzie uderzyły w KwaZulu-Natalktóry obejmuje nadmorskie miasto Durban. Zdjęcia z agencji prasowej pokazały, że drogi popękały i ustąpiły głębokim szczelinom, a ogromna partia kontenerów morskich zawaliła się w mętnych wodach.

Most w pobliżu Durbanu został zmieciony, pozostawiając ludzi po obu stronach.

Miasto KwaZulu-Natal doświadcza od poniedziałku ulewnych deszczów, które rząd prowincji określił jako „jedną z najgorszych burz pogodowych w historii naszego kraju” w Oświadczenie zamieszczone na Facebooku.

Dodała: „Ulewne deszcze, które spadły na naszą ziemię w ciągu ostatnich kilku dni, spowodowały niewypowiedziane zniszczenia i spowodowały poważne szkody w życiu i infrastrukturze”.

Rząd hrabstwa powiedział później, że kontynuuje współpracę z rządem krajowym, aby zapewnić pomoc wszystkim poszkodowanym.

Sifu Hlumuka, członek Rady Wykonawczej ds. Współpracy i Spraw Tradycyjnych w KwaZulu-Natal, powiedział we wtorek na Twitterze, że zespoły pracują nad ewakuacją ludzi z obszarów, które doświadczyły „obsunięć błotnych, powodzi i zawaleń strukturalnych budynków i dróg”.

„Ulewne deszcze dotknęły linie energetyczne w wielu gminach, ponieważ zespoły techniczne pracują przez całą dobę, aby przywrócić energię elektryczną” – dodał Hlomoka.

Burmistrz Mxulisi Kaunda powiedział dziennikarzom, że zalane elektrownie były niedostępne w mocno dotkniętej gminie I Thekwini, a główne linie wodociągowe zostały uszkodzone.

Powiedział, że lokalne władze zwróciły się do instytucji prywatnych i religijnych o pomoc w akcjach ratunkowych i poprosił o pomoc południowoafrykańskich sił obrony narodowej w celu zapewnienia wsparcia z powietrza.

Droga i dom zostały poważnie uszkodzone po ulewnym deszczu w Durbanie we wtorek.

Ekstremalna pogoda nadchodzi zaledwie kilka miesięcy po ulewnych deszczach i powodziach, które uderzyły w inne części RPA, z trzema tropikalnymi cyklonami i dwoma tropikalnymi burzami w ciągu zaledwie sześciu tygodni od końca stycznia. Zgłoszono 230 zgonów i 1 milion osób dotkniętych.

READ  Trend COVID, który spowodował tak ogromny problem w 2020 roku, powraca

Naukowcy z projektu World Weather Attribution (WWA), który analizuje stopień, w jakim kryzys klimatyczny przyczynia się do ekstremalnych zdarzeń pogodowych, stwierdzili, że zmiana klimatu zwiększyła prawdopodobieństwo tych zdarzeń.

„Po raz kolejny widzimy, jak ludzie najmniej odpowiedzialni za zmiany klimatu ponoszą największy ciężar ich skutków”, powiedział we wtorek Frederic Otto z Grantham Institute for Climate Change and the Environment w Imperial College London, odnosząc się do tego pierwszego. Burze w Afryce Południowej.

Gdy kraje spierają się o to, kto powinien zapłacić za kryzys klimatyczny, społeczność na wyspie Lagos zostaje pochłonięta przez morze

„Bogate kraje muszą wywiązać się ze swoich zobowiązań, zwiększyć tak bardzo potrzebne fundusze na adaptację i zrekompensować ofiarom ekstremalnych wydarzeń spowodowanych zmianą klimatu rekompensatę za straty i szkody” – dodała.

Oczekuje się, że będzie to główny punkt sporny w nadchodzących międzynarodowych negocjacjach klimatycznych, konferencji COP27 w Sharm El Sheikh w Egipcie w listopadzie.

Naukowcy ostrzegają, że świat powinien próbować ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 stopnia Celsjusza powyżej temperatur sprzed epoki przemysłowej około 200 lat temu, aby powstrzymać niektóre nieodwracalne skutki zmian klimatycznych. Ziemia jest już o około 1,2 stopnia cieplejsza.

Oczekuje się, że w południowo-wschodniej Afryce ocieplenie o dwa stopnie doprowadzi do wzrostu Częstotliwość i intensywność opadów i powodzioraz wzrost intensywności silnych cyklonów tropikalnych związanych z obfitymi opadami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *