Pozew przeciwko Roaring Kitty Trader GameStop został oddalony zaledwie kilka dni po jego złożeniu

W piątek złożono pozew zbiorowy przeciwko Keithowi Gillowi, znanemu jako Roaring Kitty, twierdząc, że jego popularna działalność w mediach społecznościowych podniosła cenę akcji GameStop (GME) dla jego osobistych korzyści. W poniedziałek powodowie dobrowolnie oddalili pozew.

Sprawa Radev przeciwko Gill była skuteczna W protokole sądowym na jeden dzień roboczy – i został wycofany kilka godzin po wystosowaniu przez sąd wezwania do Gilla, żądając, aby ustosunkował się do skargi w ciągu 21 dni.

Dwuzdaniowe zawiadomienie wydane przez obrońcę powodów stanowiło powiadomienie sądu, że pozew zostanie odrzucony bez uszczerbku.

Wiadomość ta rozeszła się na krótko przed zamknięciem rynków w USA, kiedy akcje GME zakończyły dzień ceną 23,33 dolarów, co oznacza spadek o 5% w ciągu dnia i 16% w ciągu ostatniego miesiąca.

Szybka transformacja to kolejny krótki rozdział w barwnej i często chaotycznej historii Gilla, który po raz pierwszy zyskał sławę w 2021 roku jako lider ruchu akcji protomemów. Inwestorzy indywidualni, którzy mają dostęp do giełdy za pośrednictwem aplikacji takich jak Robinhood, zaczęli opowiadać się za akcjami spółek takich jak GameStop, wprowadzając zamieszanie na Wall Street.

W wycofanym obecnie pozwie powodowie przypomnieli rolę Gilla we wzroście na giełdzie w 2021 r., a następnie prześledzili jego działania na początku tego roku, od powrotu na Twittera w maju do powrotu na Reddit w czerwcu, a także próbowali powiązać jego posty w mediach społecznościowych – i późniejsze ujawnienia informacji na temat posiadanych akcji i opcji – są powiązane ze zmiennymi ruchami akcji GME.

Pozew zawierał dużą liczbę zrzutów ekranu zdjęć z Twittera i postów na Reddicie. Prokuratorzy przytoczyli nawet doniesienia, że ​​organy nadzoru finansowego badają działalność Gila i że ETrade rozważa wyrzucenie go ze swojej platformy handlowej.

Ostatecznie w pozwie zarzucono, że Gill „zaangażował się w program pompowania i zrzucania” akcji GameStop, naruszając federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych i powodując „znaczne straty i szkody” ofiarom, które „nabyły papiery wartościowe GameStop po sztucznie zawyżonych cenach”.

READ  Giełda 2023: Co robić po roku „pozostawania poza domem”; Tesla, New i BYD Terminowa dostawa

Ponieważ sprawa została oddalona bez uszczerbku, nie uniemożliwia to powodom ponownego wniesienia pozwu przeciwko Jill w późniejszym terminie.

Tymczasem wydaje się, że Gill przeniósł punkt ciężkości z GameStop na internetowego sprzedawcę karmy dla zwierząt domowych Chewy – ujawniając w poniedziałek, że w zeszłym miesiącu kupił 9 milionów akcji tej firmy.

Gill i kancelaria prawna powodów nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz Odszyfrowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *