Pracownik Google Cloud pi liczy do 100 bilionów liczb

Programista Google Cloud Emma Haruka Iwau Pobił jej własny rekord Trzy lata temu dla liczby cyfr obliczonej dla pi. w 2019 Potrafiła obliczyć pi do 31,4 bilionaA teraz, korzystając z tej samej Google Cloud y-cruncher Iwao był w stanie znaleźć liczbę pi do wartości 100 bilionów, czyli zero.

Po tym, jak proces rozpoczął się w październiku 2021 r., komputery PC trwały do ​​marca 2022 r. W ciągu 157 dni, w porównaniu do 121 dni spędzonych na wykrywaniu krótszej liczby w 2019 r., było to ponad dwa razy szybsze. Według Iwao używał tych samych narzędzi i technik, ale zwiększona prędkość wynika z tego, w jaki sposób części Google Cloud poprawiły się dzięki sieciom 100 Gb/s, zrównoważonym dyskom twardym i innym funkcjom. Szczegółowo w tym głębokim zanurzeniu się w rachunkach.

Kolejną ważną różnicą są ogromne ilości danych, które do tej pory zostały przetworzone w celu obliczenia liczb. We wpisie na blogu stwierdzono, że podczas pierwszych rekordowych obliczeń komputery przetworzyły około 19 000 terabajtów (terabajtów) danych. Tym razem, aby obliczyć 100 bilionów liczb, komputer przetworzył około 82 000 terabajtów danych.

Post na blogu zawierał również kilka zabawnych faktów, na które warto zwrócić uwagę dokładnie Jaka jest wielkość 100 bilionów dla nas ludzi. Najwyraźniej 100 bilionów cali okrągłej skorupy rozciągałoby się od Ziemi do Księżyca iz powrotem 3304 razy. Jeśli chcesz samodzielnie pobrać 100 bilionów numerów lub zobaczyć kod źródłowy, którego użyli, możesz go zdobyć tutaj.

READ  Plotka: Nintendo rezerwuje filmy o Switchu, co prowadzi do większej liczby spekulacji na temat Switch Pro (AKTUALIZACJA)

Jednak nawet przy dodatkowej szybkości przetwarzania przeoczono zapowiedź Pi Day 2022. Ale to w samą porę dzień tau Która ma miejsce pod koniec tego miesiąca, 28 czerwca i świętuje inną stałą koła, która została przeoczona, ponieważ nie pasuje do ciasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.