Prawnicy Trumpa złożyli kolejną apelację od rozprawy pieniężnej

Paul Sancia/AP/Plik

Były prezydent Donald Trump przemawia podczas wydarzenia związanego z kampanią 2 kwietnia 2024 r. w Grand Rapids w stanie Michigan.CNN

Prawnicy Donalda Trumpa złożyli kolejną apelację Cicha sprawa z pieniędzmi zaskarżyć postanowienie sędziego pierwszej instancji odmawiające mu prawa do immunitetu prezydenckiego.

Prawnicy Trumpa kwestionują także „odmowę” przesłuchania przez sędziego Juana Mercanta i wcześniejsze orzeczenie dotyczące sposobu upubliczniania dokumentów.

W krótkim dwustronicowym zawiadomieniu o wniosku złożonym w środę prawnicy Trumpa zarzucili, że sędzia przekroczył swoje uprawnienia, wydając te orzeczenia, i zwrócili się do sądu apelacyjnego o zorganizowanie rozprawy 6 maja.

Z pisma sądowego opublikowanego w aktach publicznych nie wynika, że ​​Trump stara się o przyspieszoną rozprawę w sądzie apelacyjnym, aby opóźnić rozprawę w związku z zawiadomieniem o wniosku.

Po zapoznaniu się przez CNN z petycją z aktami sprawę zamknięto.

Sprawa jest najnowszą w procesie mającym na celu zmiażdżenie śledztwa. Na początku tego tygodnia prawnicy Trumpa zwrócili się do sądu apelacyjnego o wstrzymanie śledztwa w sprawie przedprocesowego ogłoszenia i nakazu kneblowania. W obu przypadkach wnioski o zastosowanie środków nadzwyczajnych w celu opóźnienia procesu zostały szybko odrzucone.

Ta historia jest aktualna i zostanie zaktualizowana.

READ  Super tajfun carding: Filipiny w czerwonej pogotowiu, gdy zbliża się Noru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *