Prawybory w Illinois i Ohio 2024: wspierany przez Trumpa kandydat do Senatu wygrywa prawybory w Ohio

Jest północ i wszystkie z naszych głównych wyścigów z wyjątkiem jednego zaplanowane są w Ohio i Illinois. Oto podsumowanie sytuacji w tych wyścigach:

— Były prezydent Donald Trump znów napina mięśnie Senat Ohio Wyścig wyniósł byłego sprzedawcę samochodów Berniego Moreno z 2022 r. na kandydata GOP w jednym z dwóch najlepszych wyścigów do Senatu na mapie. Jednak najtrudniejsza droga Moreno wiedzie przeciwko dobrze finansowanemu urzędującemu demokracie, senatorowi Sherrodowi Brownowi. Moreno został senatorem stanu, zdobywając 96 procent oczekiwanych głosów i uzyskując 51 procent głosów. Prowadzi Matta Dolana z 33 procentami i sekretarzem stanu Ohio Frankiem LaRose z 17 procentami.

– W 9. dzielnica Ohio, konserwatywnej partii wspieranej przez Trumpa i spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona, przewiduje się, że wygra republikanin stanu Derek Merin i jest on gotowy rzucić wyzwanie republikance Demokratów Marcy Kaptur. Przy 80 procentach oczekiwanych głosów Merin otrzymał 52 procent głosów, co oznacza przewagę 18 punktów procentowych nad najbliższym rywalem.

– W 13. dzielnica Ohiokolejną siedzibą potencjalnie zajmowaną przez Demokratów jest dawny Senat stanowy. Kevin Cole z łatwością awansował z prawyborów Partii Republikańskiej i w listopadzie zmierzy się z republikanką Demokratką Emilią Sykes. Cole, uzyskując 80 procent oczekiwanych głosów, prowadzi z 65 procentami głosów, przed biznesmenem Chrisem Panweckiem z 28 procentami i 7 procentami Richarda Morkela.

– Partia Republikańska Main Street Partnership zwyciężyła ze swoimi rywalami z Klubu Wolności Izby Reprezentantów. 6. dzielnica Ohio, Senat Stanowy. Oczekuje się, że Michael Rulli pokona przedstawiciela stanu Reggiego Stoltzfussa. Rulli prowadzi obecnie różnicą 9 punktów, uzyskując 83% oczekiwanych głosów w zwykłych prawyborach i 8 punktów w wyborach specjalnych, uzyskując 82% oczekiwanych głosów. Rulli zmierzy się z nominalnym pretendentem ze strony Demokraty Michaela Kripczaka w wyborach specjalnych zaplanowanych na 11 czerwca, które mają zastąpić republikanina Billa Johnsona.

READ  Sondaż wyjściowy wyborców w New Hampshire pokazuje, jak Trump wygrał prawybory Republikanów w 2024 roku

— w innym bezpiecznym miejscu GOP, 2. dzielnica Ohio Prawybory Partii Republikańskiej przypadły właścicielowi firmy Davidowi Taylorowi, który w listopadzie wygrał podobnie zatłoczony wyścig. Z 95 procentami oczekiwanych głosów Taylor prowadzi przed 10 innymi kandydatami z 25 procentami głosów.

– Przedstawiciel Partii Demokratycznej. Mimo że w kolejce do zastąpienia Danny’ego Daviesa ustawia się kilku kandydatów, długoletni urzędnik prawdopodobnie pozostanie na swoim stanowisku. 7. dzielnica stanu Illinois. Davis prowadzi z dotychczasowym 53% głosów, przy 76% oczekiwanych głosów. Na drugim miejscu znalazły się skarbnik miasta Chicago Melissa Conyers-Erwin z 22 procentami i organizatorka społeczna Gina Collins z 18 procentami. Collins był postrzegany jako główny pojedynek Davisa dzisiejszego wieczoru, a jego słaby występ był częścią trudnego wieczoru dla drużyny Progressives w Chicago.

-Jacob Rubashkin, Wybory wewnętrzne; Jeffrey Skelly i Monica Potts, 538

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *