Premier Chin krytykuje napięcia handlowe, ponieważ cła wpływają na eksport samochodów elektrycznych

TAJPEJ, Tajwan (AP) – Otwarte rynki i zielone technologie są niezbędne do stabilizacji światowego wzrostu, powiedział premier Chin we wtorek, krytykując napięcia handlowe na otwarciu konferencji w północno-wschodnich Chinach.

Chiny są na dobrej drodze do osiągnięcia w tym roku docelowego wzrostu Pekinu na poziomie 5%, powiedział premier Li Qiang przywódcom politycznym i biznesowym uczestniczącym w corocznym Spotkaniu Nowych Mistrzów w ramach Światowego Forum Ekonomicznego, znanym również jako „Letnie Davos”.

W przemówieniu na konferencji Li powiedział, że kraje powinny „ściśle współpracować, odrzucać konfrontację między blokami, sprzeciwiać się separacji i separacji, utrzymywać stabilność i płynność łańcuchów przemysłowych i łańcuchów dostaw oraz promować liberalizację i ułatwianie handlu i inwestycji. ”

„Nie możemy zwalniać tempa zielonej transformacji w zamian za krótkoterminowy wzrost gospodarczy ani praktykować protekcjonizmu w imię zielonego rozwoju lub ochrony środowiska” – stwierdził.

Chiny spotykają się ze sprzeciwem w sprawie samochodu elektrycznego Eksport, którego niektóre rządy obawiają się, zaleje rynki i zaszkodzi krajowym producentom. Między innymi Unia Europejska i Kanada Badanie dotyczące nakładania dodatkowych podatków na chińskie pojazdy elektryczne.

Chiny i Unia Europejska oświadczyły w weekend, że są na to otwarte Rozmowy na temat początkowych ceł Po Pekinie w zeszłym tygodniu Ogłosiła otwarcie dochodzenia antydumpingowego dotyczącego europejskiej wieprzowinyjest w dużej mierze postrzegane jako odwet za obowiązki związane z pojazdami elektrycznymi.

Prezydent Polski Andrzej Duda i premier Wietnamu Pham Minh Chinh dołączyli do liderów biznesu oraz ministrów gospodarki i technologii, którzy wzięli udział w forum odbywającym się w nadmorskim mieście Dalian.

Chińska gospodarka rosła w tempie A Tempo roczne 5,3%. od stycznia do marca, choć w ostatnich latach znacznie spadło. Blokady i inne zakłócenia spowodowane pandemią Covid-19 pogorszyły słaby długoterminowy wzrost, ponieważ władze stłumiły nadmierne zaciąganie kredytów przez deweloperów, wpychając branżę w recesję.

READ  Kraj: Miejsce powstania przemysłu turystycznego w Arabii Saudyjskiej

Li porównał chińską gospodarkę po Covid-19 do sytuacji, w której dochodzi do rekonwalescencji po poważnej chorobie i która musi się stopniowo przystosowywać. Powiedział, że Pekin pomaga w ożywieniu gospodarczym za pomocą takich narzędzi, jak rozwój przemysłu i wspieranie „srebrnej gospodarki” – firm ukierunkowanych na starzejącą się populację kraju.

___

Producentka wideo Associated Press, Carolyn Chen z Pekinu, przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *