Breaking Dragon Age: Klasy i frakcje Veil

W ramach procesu tworzenia postaci w Dragon Age: The Veilguard gracze będą musieli wybrać klasę dla kontrolowanego przez gracza roc oraz frakcję. Po dostosowaniu dużej części ciała Rooka, w tym na przykład typu i materiału rogów Qunari, za pomocą setek opcji dostępnych w Veilguard, nadejdzie czas na wybranie danej klasy.

Do wyboru są trzy klasy: Łotr, Mag i Wojownik. Jak sugerują nazwy, każda z nich ma unikalny system walki i w rezultacie gra się inaczej. Chociaż będziesz wykonywać lekkie i ciężkie ataki za pomocą tych samych przycisków, działanie tych ataków różni się w zależności od twojej klasy. Na przykład wojownik z mieczem i tarczą może strzelać lub kierować swoją tarczą do rzucania jak Kapitan Ameryka, podczas gdy czarodziej może używać tego samego przycisku do uruchamiania magicznych ataków dalekiego zasięgu – przeczytaj więcej o walce Veilguard w Gra detektywistyczna Ekskluzywna funkcja tutaj. Dodatkowo, gdy zdefiniujesz te kategorie i poznasz ich indywidualne specjalizacje, różnice staną się bardziej widoczne.

  • Łobuz Ma dostęp do trzech specjalizacji. Szermierz jest najszybszy z całej trójki, wyposażony w dwa ostrza umożliwiające szybkie uderzenia; Sabotażysta używa sztuczek i pułapek. Veil Ranger walczy wyłącznie na dystans, strzelając do wrogów z daleka za pomocą łuku.
  • Magik Potrafi posługiwać się nekromancją ze specjalnością Zaklinacz Śmierci; Nekromanci używają ognia, lodu i błyskawic; Spellblade używa magicznych ataków wręcz.
  • wojownik Może stać się Ponurym Żniwiarzem, który używa nocnych ostrzy, aby kraść życie i ryzykować śmierć, aby zyskać nienaturalne zdolności; Zabójca, prosty, ale potężny ekspert od broni; Lub Champion, taktyczny wojownik defensywny.

Chociaż te specjalizacje nie mają znaczenia z góry – jesteś do nich przydzielany w rankingach poprzez drzewka umiejętności w miarę postępów w grze – dobrze jest zobaczyć potencjał każdej klasy, zanim ją wybierzesz.

READ  Blizzard oferuje możliwość wykorzystania karty Hearthstone o wartości 25 $

W przedostatnim kroku kreatora postaci, przynajmniej podczas wersji demonstracyjnej BioWare, gracze wybierają frakcję. the Szarzy Strażnicy Powrót, do którego dołączyli inni powracający ulubieńcy i nowe dodatki, takie jak Antivanskie wrony, Godzina żałoby, Smoki Cienia– Motyw piracki Władcy fortunyTo właśnie wybrałem w moim demo dla strumienia Gra detektywistyczna Historia z okładki i Bluzy z hidżabem.

Każda frakcja ma unikalną odzież codzienną, którą nosi się w określonych scenach, gdy postać nie nosi zbroi, oraz trzy unikalne atrybuty. Na przykład Lordowie Szczęścia zyskują dodatkową reputację w tej konkretnej frakcji, zwiększają obrażenia zadawane najemnikom i dokonują zabójstw wrogów przy nieco mniejszym wysiłku. Ten wybór frakcji, powiązany z historią twojej postaci, określa, kim był wcześniej Rook, jak poznał Varrica, dlaczego podróżuje z Varriciem, a nie z własną frakcją i nie tylko, mówi dyrektor gry Veilguard, Corinne Bush.

„Przesłanie The Veilguard jest takie, że nie ratujesz świata w pojedynkę — potrzebujesz swoich towarzyszy, ale potrzebujesz także tych frakcji, tych innych grup na świecie” – powiedział mi dyrektor kreatywny John Epler. „Pomagasz im, a teraz oni pomagają tobie”.

Mówi, że BioWare chciało uniknąć tropu konieczności zebrania 200 losowych zasobów lub przedmiotów, zanim pomoże ci uratować świat. Zamiast tego zespół miał na celu stworzenie frakcji, które chciałyby ci pomóc, ale miały przed sobą realistyczne wyzwania i problemy, tak aby mieć sens, mówiąc narracyjnie, dlaczego miałbyś im pomóc, a nie pomaganie im, gdy nadejdzie czas.

„Jeśli chodzi o rozgrywkę – każda z naszych klas ma swoją specjalizację i każda z nich jest powiązana z frakcją” – kontynuuje Epler. „Ale poza tym każda frakcja ma swoją własną [companion] Obok [people we’re calling agents, ancillarily] Kim są twarze tych frakcji. Nie chcieliśmy po prostu powiedzieć: „Oto Szarzy Strażnicy, idźcie się z nimi uporać”. Chcieliśmy, aby w tej frakcji znajdowały się sympatyczne postacie, abyś mógł zobaczyć i stać się twarzą frakcji, tak że nawet jeśli będą chwile, gdy frakcja jako całość będzie z tobą na zewnątrz, te postacie nadal będą z tobą; Nadal cię wspierają.

READ  Garry's Mod musi stawić czoła zalewowi powiadomień o usunięciu gier na mocy ustawy DMCA związanych z Nintendo

Jeśli nie będziesz zadowolony ze swojego rodu lub klasy, możesz je zmienić za pomocą Lustra Transformacji, znajdującego się w głównym centrum Veilguard, Latarni Morskiej. Możesz tam także zmienić wygląd Rooka.


Aby uzyskać więcej informacji o grze, w tym ekskluzywne szczegóły, wywiady, materiały wideo i nie tylko, kliknij przycisk centrum Dragon Age: The Veilguard poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *