Prognozy chmur pokazują, gdzie niebo byłoby idealne dla możliwego deszczu meteorów lub burzy meteorytowej

Deszcz meteorów Tau Herculids ma zabarwić nasze niebo spadającymi gwiazdami. Na szczęście warunki na niebie nie mogły być lepsze w Michigan, a to rzadkie zjawisko w przypadku zdarzenia na niebie. Patrzę nawet na prognozy dotyczące chmur w Stanach Zjednoczonych.

Zwykle w Michigan spotykamy albo gęste chmury, albo jasny księżyc. Dziś wieczorem mamy idealną scenerię na naszym niebie, aby móc podziwiać fantastyczny deszcz meteorów.

Oto dobra wiadomość dla prognoz dotyczących chmury. Powinniśmy mieć czyste niebo nad większością stanu Michigan, oglądając dzisiaj o 1 w nocy.

Prognoza zachmurzenia o 1 w nocy wtorek, 31 maja 2022

Liczby na mapie prognozy reprezentują procent nieba, które zostanie pokryte chmurami. Więc kiedy widzisz zero procent, jeden procent, dwa procent, wiesz, że nie musisz się martwić, że chmury blokują deszcz meteorów.

W dużej części Stanów Zjednoczonych niebo będzie dziś o 1 w nocy bezchmurne.

Herkules Tao

Prognoza zachmurzenia o 1 w nocy wtorek, 31 maja 2022

Znaczna część północnego wschodu, środkowego Atlantyku, południowego wschodu i południowego zachodu będzie miała rozległe połacie czystego nieba.

Druga część dobrej wiadomości o warunkach na niebie dotyczy nas wszystkich, Amerykanów – będzie nów księżyca. Pamiętaj – nowiu oznacza, że ​​księżyc nie jest oświetlony. W rzeczywistości stan Księżyca nie mógł być lepszy, ponieważ bezwzględna data nowiu przypada na dzisiejszy wieczór.

Prysznice meteorów nazywane są Herkulidami Tau. Możesz przeczytać więcej o szczegółach tutaj.

Oczekuje się, że szczytowy czas deszczu meteorów wyniesie dziś wieczorem około 1 w nocy czasu wschodniego. Oznacza to, że tego wieczoru szczyt w zachodnich Stanach Zjednoczonych będzie około godziny 22:00.

Mike Murray, astronom z Planetarium Delta College, mówi, że prognozy w godzinach największej oglądalności mogą się nie zgadzać. Zaleca się rozpoczęcie poszukiwań meteorów około godziny 22:00 na wypadek wczesnego nadejścia szczytu.

READ  Naukowcy odkrywają istnienie tajemniczego Układu Słonecznego w kosmosie

W ciągu ostatnich kilku nocy na całym świecie pojawiło się już sporo meteorów z tego meteoru.

NASA uważa, że ​​meteory będą słabe, ale są wystarczająco jasne, aby je zobaczyć. Mówią również, że możliwe są niektóre meteory sejsmiczne. Meteoryt poliidowy ma ognisty ogon. NASA wydaje się nie doceniać prawdopodobieństwa burzy meteorowej, która wynosi 200 lub więcej meteorów na godzinę zamiast oczekiwanych 60 meteorów na godzinę.

Nie byłoby złym pomysłem siedzieć do późna i patrzeć, jak spadają meteory. Przynajmniej wiemy, że niebo pozwoli nam to zobaczyć, kiedy to się stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *