Protesty propalestyńskie zakłócają spokój uczelni w całej Ameryce: aktualizacje na żywo

4:34 czasu wschodniego, 30 kwietnia 2024 r

Co to jest wykluczenie? Czy to działa?

Od Nicole Goodkind z CNN

W miarę rozprzestrzeniania się propalestyńskich protestów Główne amerykańskie uniwersytetyJednoczące przesłanie zostało ujawnione.

W wielu szkołach można usłyszeć to samo hasło: „Odkryjcie! Wykluczenie! Nie przestaniemy, nie spoczniemy! „

Co to znaczy: Zbycie wiąże się ze sprzedażą akcji spółki przez inwestora lub spółkę w celu uniknięcia współudziału w nieetycznych lub szkodliwych działaniach.

Posunięcie to ma na celu nie tylko realokację środków na bardziej etyczne inwestycje, ale także złożenie publicznego oświadczenia, które może wywrzeć presję na firmę lub rząd, aby zmienił politykę.

Krytycy argumentują, że chociaż zbycie może być skutecznym wyrazem zaprzeczenia i wezwania do zmian, jego rzeczywisty wpływ na zachowania przedsiębiorstw i trendy rynkowe jest słaby.

Ceny akcji są stabilne: Badania wykazały niewielką korelację między kampaniami dezinwestycyjnymi a wartością akcji lub zachowaniem firmy, powiedział CNN Witold Hennis z Uniwersytetu Pensylwanii.

Sprzedając akcje, oddajesz głos komuś, kto mniej przejmuje się tą sprawą, i rezygnujesz z własnego głosu, powiedział Hennis.

Wykluczenie może być dobre, powiedział, „ale może mieć przewrotne konsekwencje”.

Zwolennicy zbycia twierdzą, że jego wartość polega na podnoszeniu świadomości i piętnowaniu partnerstw z docelowymi reżimami lub korporacjami.

Usuwanie zainteresowań: Inwestycje uniwersyteckie są obecnie bardziej złożone niż w latach 80. Wiele zysków jest zarządzanych przez zarządzających aktywami i inwestowanych w nieprzejrzyste fundusze private equity.

READ  Ciało zaginionego przedstawiciela Tennessee odnaleziono po aresztowaniu: urzędnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *