„Prowadzenie Twittera jest trudne” – Deadline

Jack Dorsey, współzałożyciel i były dyrektor generalny Twittera, analizuje szum, jaki Elon Musk wywołał na platformie społecznościowej po nałożeniu „limitów oglądania” na tweety.

„Prowadzenie Twittera jest trudne. Nikomu nie życzę takiej presji. Jestem przekonany, że zespół robi wszystko, co w jego mocy, biorąc pod uwagę ograniczenia, które napotykają, które są ogromne.” „Łatwo jest krytykować decyzje z daleka… i jestem tego winny… ale wiem, że chodzi o to, aby Twitter rozkwitał. Tak będzie”.

W drugim tweecie dodał: „I mam nadzieję, że rozważą zbudowanie naprawdę odpornych na cenzurę otwartych protokołów, takich jak bitcoin i nostr, aby pomóc złagodzić to obciążenie. Dobre dla wszystkich i niezbędne do utrzymania otwartego internetu”.

Użytkownicy Twittera obudzili się na złożonej platformie, na której Musk nałożył ograniczenia na tweety, które użytkownicy czytają każdego dnia. Musk powiedział, że ograniczenia zostały wprowadzone w celu „zajęcia się ekstremalnymi poziomami skrobania danych i manipulacji systemem”.

„Zweryfikowani” użytkownicy, którzy płacą miesięczną opłatę abonamentową, będą mogli czytać 6000 postów dziennie, podczas gdy „niezweryfikowani” użytkownicy będą ograniczeni do 600 postów dziennie, a nowi niezweryfikowani użytkownicy do 300 dziennie. Później tego samego dnia Musk powiedział, że nowe limity będą wynosić 10 tys. dla zweryfikowanych użytkowników, 1 tys. dla niezweryfikowanych użytkowników i 500 dla nowych użytkowników.

Musk kpił później z użytkowników, którzy osiągnęli „limit wyświetleń”, tweetując: „Śmieszne z powodu osiągania limitów oglądania za narzekanie na limity oglądania”.

Dorsey stał się popularnym tematem, ponieważ Musk wyznacza nowe granice oglądania. Były dyrektor generalny Twittera zasiada w radzie dyrektorów Bluesky Social, nowego serwisu społecznościowego, który ma konkurować z Twitterem. Obecnie jest w fazie beta, a użytkownicy mogą się zarejestrować tylko wtedy, gdy mają kod zaproszenia.

Ponieważ wiele osób wyraziło swoją frustrację decyzjami Muska, wielu użytkowników zaczęło szukać alternatyw, w tym Bluesky.

READ  Honda rozpoczyna produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *