Przedłużająca się zimowa burza powoduje co najmniej 37 ofiar śmiertelnych i pozostawia tysiące bez prąduCNN

The Utrzymująca się zimowa burza Ostatni tydzień przyniósł obfite opady śniegu, silne wiatry i brutalne zimno w większości Stanów Zjednoczonych, zabijając co najmniej 37 osób i pozostawiając setki tysięcy bez prądu w świąteczny poranek.

Według National Weather Service, w niedzielę rano 43 cale śniegu mogły mieć najgorszy wpływ na okolice Buffalo w stanie Nowy Jork. Śnieg i zamieć sprawiły, że drogi stały się nieprzejezdne, podstacje energetyczne zamarzły, a kilkanaście osób zginęło – poinformowali urzędnicy hrabstwa Erie.

Warunki nieco się poprawiły w niedzielę, dzięki czemu ratownicy mogli wyjść i zobaczyć skalę problemu.

„Nie chcę mówić, że to się stanie, ponieważ popełniam błąd, mówiąc to, ponieważ wiemy, że są ludzie, którzy utknęli w samochodach na dłużej niż dwa dni” – powiedział w niedzielę Mark Polancarz, dyrektor hrabstwa Erie. „Są ludzie w domach z temperaturami poniżej zera”.

Gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, nazwała ją „najbardziej niszczycielską burzą w długiej historii Buffalo” ze względu na jej siłę i długość.

„To kryzys o epickich proporcjach” – powiedział Hochul Pauli Reid z CNN w niedzielę.

W ciągu ostatniego tygodnia ta zimowa burza przyniosła niebezpiecznie niskie temperatury, zamiecie śnieżne i powodzie na wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Pokrzyżowanie planów świątecznych W drodze.

Ponad 55 milionów ludzi było objętych ostrzeżeniami przed silnym wiatrem w niedzielę rano, a ostrzeżenia przed mrozem obowiązywały na większości południa.

W niedzielę nad Wielkimi Jeziorami panowały zamiecie śnieżne, podczas gdy wschodnie dwie trzecie kraju zmagało się z bardzo niskimi temperaturami.

Trochę Główne miasta Południowo-wschodnie, środkowo-zachodnie i wschodnie wybrzeże odnotowały najzimniejsze święta Bożego Narodzenia od dziesięcioleci. Na Florydzie 25 grudnia był najzimniejszy od 1983 roku w Miami, Tampie, Orlando i West Palm Beach.

Nowy Jork odnotował rekordowo niskie temperatury w Wigilię Bożego Narodzenia w kilku miejscach, w tym na lotniskach JFK i LaGuardia. Najwyższa temperatura w Central Parku wyniosła 15 stopni, drugi najzimniejszy 24 grudnia od co najmniej 150 lat. Narodowa Służba Pogodowa.

Przewiduje się, że temperatury odbiją się w dalszej części tygodnia z temperaturami powyżej normy w bardzo pożądanym trendzie ocieplenia.

READ  Apple zaleca, aby nie suszyć iPhone'a w torebce ryżu

O godzinie 11:00 w niedzielę około 250 000 domów i firm w USA było pozbawionych prądu, z czego około połowa w Maine i Nowym Jorku. PowerOutage.us. Liczba awarii od początku burzy przekraczała czasami milion klientów.

Operator sieci elektroenergetycznych dla co najmniej 13 stanów we wschodniej części kraju on zapytał Klienci mogą oszczędzać energię, ustawiając termostaty na niższą niż zwykle temperaturę od wczesnej soboty do 10 rano w niedzielę.

Operator, PJM Interconnection, obsługuje około 65 milionów ludzi w całym lub w części stanu Delaware, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, New Jersey, Karolina Północna, Ohio, Pensylwania, Tennessee, Wirginia, Wirginia Zachodnia i Dystrykt Kolumbii. . Operator ostrzegł, że jeśli obciążenie będzie zbyt wysokie, wystąpią przerwy w dostawie prądu.

W Nowym Jorku przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Con Edison i NaturalGrid US wezwały klientów do oszczędzania energii, powołując się na ekstremalne warunki pogodowe i zwiększone zapotrzebowanie na energię w rurociągach międzystanowych, które dostarczają gaz ziemny do miasta.

Tymczasem niedobory energii elektrycznej w Teksasie skłoniły Departament Energii USA do ogłoszenia w piątek stanu wyjątkowego, co umożliwi państwowemu dostawcy energii przekroczenie norm emisji do środowiska, dopóki zużycie energii nie zostanie zmniejszone.

W Jackson w stanie Mississippi ekstremalne temperatury przeszkodziły w naprawie poważnej awarii wodociągu w późną sobotę, która spowodowała utratę ciśnienia wody dla mieszkańców, poinformowali urzędnicy miejscy.

„W tę wigilijną noc jesteśmy wdzięczni załogom, którzy stawili czoła ekstremalnym temperaturom, pracując nad odciążeniem mieszkańców. Ich poświęcenie nie pozostanie niezauważone i jest doceniane nie tylko przez tę administrację, ale przez każdego dotkniętego nią mieszkańca” – napisano w oświadczeniu. powiedział.

Brutalne warunki pogodowe zwiększyły liczbę podróży w ruchliwe weekendy świąteczne 5000 odwołanych lotów Ponad 3400 lotów zostało odwołanych w piątek i sobotę, a ponad 2800 w Boże Narodzenie.

Według biura szeryfa hrabstwa Niagara spośród 17 zgonów związanych z pogodą zarejestrowanych w całym Nowym Jorku, 16 miało miejsce w hrabstwie Erie, a jeden w hrabstwie Niagara w wyniku śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla.

READ  Westminster Dog Show 2022: Szczenięta i ludzie czekają na futrzany finał

W regionie panowała burza śnieżna, a administrator hrabstwa Pollancarz powiedział, że widział 500 kierowców uwięzionych w swoich pojazdach od piątku wieczorem do soboty rano, pomimo obowiązującego w hrabstwie zakazu prowadzenia pojazdów podczas burzy.

Powiedział, że wezwano oddziały Gwardii Narodowej, aby pomóc „ratować ludzi uwięzionych w pojazdach”.

Wśród zgonów zgłoszonych w niedzielę – wśród osób w wieku od 26 do 93 lat – „niektóre zostały znalezione w samochodach, niektóre zostały znalezione na ulicy na lodzie” – powiedział Bollencarz.

Dwie osoby zginęły w oddzielnych incydentach w piątek wieczorem, kiedy ratownicy medyczni nie byli w stanie dotrzeć do swoich domów na czas w nagłych przypadkach medycznych, powiedział Bolancarz w sobotę rano. Szczegóły trzeciej śmierci, którą rzeczniczka okręgu potwierdziła w sobotę po południu, nie były od razu dostępne.

„Utrata życia dwóch osób w Buffalo – związana z burzą – to po raz kolejny kryzys rozwijający się na twoich oczach, ponieważ ludzie nie mogą uzyskać pomocy medycznej i zdajesz sobie sprawę, że karetki ratujące życie i personel ratunkowy nie mogą dotrzeć do ludzi podczas zamieć śnieżna” – powiedziała w sobotę gubernator stanu Nowy Jork Cathy Hochul.

Hochul powiedział, że zwróci się do rządu federalnego o ogłoszenie stanu wyjątkowego, które pozwoliłoby nam „zwrócić wszystkie nadzwyczajne koszty nadgodzin i wzajemną pomoc, którą przywieźliśmy z innych części stanu”.

Buffalo Nowy Jork Śnieżna sobota 1225

Urzędnik mówi, że potężna zimowa burza sprawia, że ​​ratownicy potrzebują pomocy

W kraju odnotowano inne zgony związane z burzą. Zawierają:

• KOLORADO: Policja w Colorado Springs w stanie Kolorado zgłosiła od czwartku dwie ofiary śmiertelne zimna, jedną znalezioną w pobliżu transformatora budynku, prawdopodobnie szukającą ciepła, a drugą znalezioną na kempingu w alejce.

• Kansas: Trzy osoby zginęły w wypadkach drogowych związanych z pogodą, poinformował w piątek Patrol Autostradowy Kansas.

• Kentucky: Trzy osoby zginęły w stanie, w tym jedna w wypadku samochodowym w hrabstwie Montgomery, poinformowali urzędnicy.

• Missouri: Policja z Kansas City twierdzi, że jedna osoba zginęła po tym, jak karawana ześlizgnęła się z oblodzonej drogi i wpadła do zamarzniętego strumienia.

READ  Handheld Logitech G Cloud o wartości 350 USD pojawi się w październiku

• Ohio: Dziewięć osób zginęło w wypadkach samochodowych związanych z pogodą, w tym cztery w sobotnim porannym wypadku na autostradzie międzystanowej 75, w którym ciągnik siodłowy z przyczepą przejechał przez pas środkowy i uderzył w SUV-a i pickupa, poinformowały władze.

• Tennessee: Departament Zdrowia Tennessee potwierdził w piątek jeden zgon związany z burzą.

• Wisconsin: Patrol Stanowy Wisconsin zgłosił śmiertelny wypadek w czwartek spowodowany zimową pogodą.

Silne wiatry za arktycznym zimnym frontem doprowadzą w niedzielę w niektórych częściach Wielkich Jezior do śniegu i zamieci przypominających efekt jeziora.

Ostrzeżenia o zamieci śnieżnej, ostrzeżenia o burzach zimowych i ostrzeżenia o zimowej pogodzie obejmują znaczną część górnego Środkowego Zachodu, regionu Wielkich Jezior i Doliny Ohio.

Możliwe jest dodatkowe 8 do 16 cali śniegu z efektem jeziora.

Przewiduje się, że system burzowy będzie stopniowo słabł, gdy powróci do południowo-wschodniej Kanady i będzie poruszał się powoli w ciągu najbliższych dwóch dni, przyciągając arktyczne powietrze z Kanady do wschodniej części kraju.

Eksplozja arktyczna będzie powoli słabnąć do poniedziałku.

Niskie temperatury w połączeniu z niebezpiecznymi dreszczami wiatru mogą stanowić zagrożenie dla życia podróżnych, pracowników zewnętrznych, zwierząt gospodarskich i zwierząt domowych. Narodowa Służba Pogodowa.

„W niektórych obszarach przebywanie na zewnątrz może doprowadzić do ujemnych temperatur w ciągu kilku minut” – ostrzega serwis pogodowy.

Ponieważ zimne powietrze nadal wieje nad ciepłymi wodami Wielkich Jezior, oczekuje się, że śnieżne i zamiecie z efektem jeziora będą się utrzymywać, ale powoli staną się mniej intensywne.

Jednak silne wiatry o prędkości 60 mil na godzinę w połączeniu z lodem z wiatrem znad Wielkich Jezior stworzą niezwykle niebezpieczne warunki na drodze.

W noc Bożego Narodzenia w poniedziałek kolejny system niskiego ciśnienia z Pacyfiku dostarczy kolejny przypływ wilgoci w kierunku północno-zachodniego Pacyfiku, a następnie północnej Kalifornii, mówi serwis pogodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *