Przywódcy arabsko-amerykańscy wzywają stan Michigan do głosowania na „niezdecydowany”, aby wysłać Bidenowi wiadomość na temat polityki Izraela

Liderzy społeczności stanu Michigan zachęcają wyborców do wyboru „Niepewny„Prawybory w Michigan mają nadzieję wysłać do prezydenta Bidena przed listopadem wiadomość, że są niezadowoleni ze wsparcia Ameryki dla Izraela w konflikcie z Gazą.

„Stanowisko Joe Bidena jest główną siłą napędową konfliktu między Izraelem a Gazą” – powiedział Hussein Tabaje, jeden z organizatorów ruchu „Nie głosuj”.

„Nie jesteśmy ludźmi, którzy wybrali nas na urząd. Nie jesteśmy ludźmi, których pomogliśmy wybrać” – powiedział Thabaje. „Ponad 150 000 arabskich i muzułmańskich wyborców w stanie Michigan głosowało na kogo”.

W stanie Michigan prawybory prezydenckie Demokratów i Republikanów dają wyborcom możliwość wyboru kandydata lub pozostania „niezdecydowanym”. Według niego głosowanie było „niezdecydowane”. Sekretarz stanu Michigan„wskazuje, że wyborca ​​głosuje na tę partię polityczną, ale nie jest związany z żadnym z kandydatów wymienionych na karcie do głosowania”. Ponadto, jeśli będzie wystarczająca liczba głosów „niezdecydowanych”, partia może „wysłać na krajową konwencję nominacyjną delegatów, którzy nie są związani z konkretnym kandydatem”.

Michigan jest ważnym stanem wahadłowym, a w 2020 r. Biden wygrał większością 154 000 głosów, ale Hillary Clinton przegrała w 2016 roku z Donaldem Trumpem, prawdopodobnym kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta w tym roku. Jest domem dla dużej społeczności arabskich i muzułmańskich Amerykanów, z których 146 000 głosowało na Bidena w 2020 r., a Wiele z nich Nie zgadzam się ze stanowiskiem Bidena w sprawie wojny Izrael-Hamas.

Jeśli ruch Vote Uncommitted w Michigan zdoła przekonać dziesiątki tysięcy wyborców do głosowania niezdecydowanego, Mr. Izraelskie wojsko wstrzymało lub ograniczyło dostawy i pomoc dla ludności cywilnej w związku z prowadzeniem operacji wojskowych w Gazie. Według ministerstwa zdrowia w Gazie kierowanego przez Hamas w wojnie między Izraelem a Hamasem zginęło ponad 25 000 ludzi.

Ruch Vote Uncommitted w Michigan przypomina wysiłki mające na celu nakłonienie wyborców prawyborów w New Hampshire do napisania „Zawieszenia broni” na swoich kartach do głosowania. Sztandarowe „zawieszenie broni” z zeszłego miesiąca otrzymane Około 1,2% prawyborów Demokratów, czyli 1512. Jednak New Hampshire ma znacznie mniejszą populację i inny profil demograficzny niż Michigan.

Na początku tego miesiąca Biden wysłał menadżerkę kampanii Julie Chavez-Rodriguez do Michigan na spotkanie z przywódcami społeczności arabsko-amerykańskiej. Oni są odrzucony spotkać ją.

Drogi Burmistrzu Abdullahu Hammoudzie, „Życia Palestyńczyka nie mierzy się liczbą głosów”. Powiedział w X. „Kiedy wybrani urzędnicy postrzegają okrucieństwa w Gazie jedynie jako kwestię wyborczą, zamieniają nasz nieopisany ból w kalkulacje polityczne”. W innym poście X, Hammoud Powiedział Mieszkaniec Dearborn stracił dotychczas w Gazie 80 członków rodziny.

Głosuj bez zaangażowania jest wojna Izrael-Hamas, panie. Zachęca wyborców niezadowolonych ze stanowiska Bidena do głosowania jako niezdecydowani, niezależnie od przynależności partyjnej czy pochodzenia. Kampania opisuje siebie jako „wielorasową i wieloreligijną kampanię antywojenną” w Michigan.

„To nie jest poparcie dla Trumpa ani jego chęci powrotu do władzy” – głosi komunikat kampanii W Stanach. „W lutym wysyłamy sygnał ostrzegawczy do prezydenta Bidena i Partii Demokratycznej, który zostanie opóźniony w listopadzie”.

A Podobna motywacja W 2008 r. prawyborcy wyborcy Partii Demokratycznej w stanie Michigan głosowali „niezdecydowani” w stosunku do Hillary Clinton, gdy byli niezadowoleni, że Baracka Obamy nie było na karcie do głosowania. DNC zezwoliła stanowi na utrzymanie porządku w swojej prawyborach, sprzeciwiając się krajowemu kalendarzowi Demokratycznego Komitetu Narodowego stanu Michigan i naruszając jego podstawowy porządek. W rezultacie Obama wycofał swoje nazwisko z prawyborów w stanie Michigan. W tym roku prawie 240 000 mieszkańców Michigan głosowało „niezdecydowani”.

Niedawno demokratyczna gubernator stanu Gretchen Whitmer Zgoda „Face the Nation” w CBS News stwierdza, że ​​wokół wojny Izrael-Hamas jest „dużo gniewu” i „dużo osobistego bólu”.

„Są to uzasadnione i surowe uczucia, jakie żywią ludzie i mają prawo do swoich opinii” – powiedział Whitmer.

READ  BUFFALO SNOW: Najgorsza historyczna zamieć uderzy w zachodni Nowy Jork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *