Putina i Kima widziano śmiejących się w rosyjskiej limuzynie Urus po podpisaniu porozumienia o wzajemnej obronie

KCNA/Reuters

Władimir Putin i Kim Dzong Un jadą Urusem w Pjongjangu w Korei Północnej.CNN

Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un śmieli się, gdy na zmianę jeździli sobie rosyjską limuzyną. Pierwsza wizyta Putina w Pjongjangu Za 24 lata.

Na materiale opublikowanym w czwartek przez północnokoreańską państwową agencję medialną KCNA widać, że obaj autorytarni przywódcy cieszą się swoim towarzystwem podczas krótkiej przejażdżki luksusowym Urusem. Starannie opracowany moment pokazuje, że Putin jako pierwszy odwraca się na miejscu kierowcy, podczas gdy Kim siedzi na miejscu pasażera, przed dwoma miejscami zamienionymi miejscami.

Zdjęcia mają na celu uwydatnienie bliskich relacji między obydwoma przywódcami, którzy twierdzą, że podnieśli stosunki na „nowy poziom” podczas rzadkiej wizyty rosyjskiego prezydenta w odizolowanym kraju w tym tygodniu.

Korea Północna I Rosja W trakcie wizyty obie strony podpisały nowe porozumienie obronne i zobowiązały się do wykorzystania wszelkich dostępnych środków w celu zapewnienia natychmiastowej pomocy wojskowej w przypadku ataku drugiej strony.

Porozumienie pojawia się w kontekście zaostrzeń Putina Wojna z UkrainąJest to najważniejsze porozumienie, jakie Rosja i Korea Północna podpisały od dziesięcioleci i jest postrzegane jako ożywienie ich zobowiązania do wzajemnej obrony z czasów zimnej wojny z 1961 r. Umacnia ono również silne relacje między reżimem Kima a światową potęgą, która dysponuje wetem władzę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Jak podają rosyjskie media państwowe, w środę Putin podarował Kimowi urusa w ramach wymiany prezentów – był to drugi raz, kiedy przywódca Kremla wręczył swojemu odpowiednikowi model samochodu. Według doradcy Putina, Jurija Uszakowa, rosyjski przywódca wręczył Kimowi także zestaw do herbaty.

KCNA/AFP

Wydawało się, że obaj dyktatorzy cieszą się swoim towarzystwem, kiedy odbyli krótką podróż luksusowym Urusem.

Materiał z KCNA pokazuje, że Putin otrzymuje w zamian parę lokalnych psów rasy Pongsan, tej samej rasy, którą podarował jej Kim. Były prezydent Korei Południowej Moon Jae-in W 2018 roku podczas przełomu w stosunkach obu krajów.

READ  Dingo uśpiony po wyrzuceniu na brzeg | wiadomości ze świata

Podróż Putina była bardzo publicznym pokazem silnych więzi między Rosją a Koreą Północną, których sojusze pogłębiły się w obliczu wspólnej wrogości wobec Zachodu.

Rosyjski przywódca Wylądował w Korei Północnej We wczesnych godzinach porannych w środę czasu lokalnego, dokładnie 24 lata od dnia, w którym ostatni raz przebywał w Pjongjangu, w związku z międzynarodowymi obawami dotyczącymi współpracy wojskowej między obydwoma krajami.

Podczas wizyty obaj przywódcy spotkali się Ogłaszamy nowe partnerstwo strategiczne Dzieje się tak dlatego, że Moskwa potrzebuje broni w swojej wojnie na Ukrainie.

KCNA/Reuters

Według rosyjskich mediów państwowych Putin wręczył Kimowi Oros podczas wymiany prezentów przez obu przywódców – to już drugi raz, kiedy Putin wręczył swojemu odpowiednikowi ten model samochodu.

W uwagach przed rozmowami między obydwoma stronami Kim wyraził „pełne poparcie i solidarność z walkami rosyjskiego rządu, jego armii i narodu”, odnosząc się konkretnie do wojny Moskwy na Ukrainie „o ochronę jej suwerenności, integralności i stabilności terytorialnej” .” ”

Ze swojej strony Putin pochwalił stosunki między obydwoma krajami jako zbudowane na „równości i wzajemnym szacunku”.

Rozwijające się stosunki wzbudziły zaniepokojenie zarówno w Seulu, jak i Waszyngtonie, nie tylko w związku z transferami broni przez Koreę Północną do Rosji, ale także możliwością transferu przez Moskwę najwyższej jakości technologii wojskowej w celu wsparcia programu zbrojeniowego Pjongjangu, który podlega surowym sankcjom.

Po wizycie w Korei Północnej Putin przybył do stolicy Wietnamu, Hanoi, gdzie w warunkach izolacji Zachodu kontynuuje próby zacieśnienia stosunków gospodarczych z zaprzyjaźnionymi krajami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *