Rabbit R1 to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które może uruchamiać Twoje aplikacje za Ciebie

Skontaktuj się z Jesse Liu, dyrektorem generalnym i założycielem startupu AI KrólikMówi, że nie chce wymieniać Twojego smartfona. Przynajmniej nie od razu. Nowy gadżet jego firmy, autonomiczna sztuczna inteligencja o wartości 199 dolarów, nazwana R1, jest tak zaskakująco ambitny, że Liu myśli, że nie może. Pomaga Ale w pewnym momencie wymień telefon. Jeszcze nie całkiem.

R1 przypomina trochę konsolę Playdate, a może nowoczesną wersję jednego z przenośnych telewizorów z lat 90-tych. To samodzielny gadżet, mniej więcej o połowę mniejszy od iPhone'a, z 2,88-calowym ekranem dotykowym, obrotowym aparatem do robienia zdjęć i nagrywania filmów oraz kółkiem/przyciskiem przewijania, którego naciskasz, aby nawigować lub rozmawiać z wbudowanym asystentem urządzenia. Mieści procesor MediaTek 2,3 GHz, 4 GB pamięci i 128 GB pamięci, a wszystko to w zaokrąglonej obudowie zaprojektowanej we współpracy z firmą projektową Teenage Engineering. Rabbit mówi o baterii tylko tyle, że wytrzymuje „cały dzień”.

Jednak oprogramowanie znajdujące się w R1 to prawdziwa historia: system operacyjny Rabbit, zwany Rabbit OS, i technologia AI, która się pod nim kryje. Zamiast dużego modelu językowego podobnego do ChatGPT, Rabbit twierdzi, że system operacyjny Rabbit opiera się na „dużym modelu biznesowym” i najlepiej mogę go opisać jako rodzaj globalnej konsoli dla aplikacji. „Chcieliśmy znaleźć rozwiązanie, które byłoby tak uniwersalne, jak duże modele językowe” – mówi. „Jak możemy znaleźć uniwersalne rozwiązanie, aby faktycznie uruchomić nasze usługi, niezależnie od tego, czy prowadzisz stronę internetową, aplikację, dowolną platformę czy komputer stacjonarny?”

W duchu jest to pomysł podobny do Alexy czy Asystenta Google. Rabbit OS może sterować Twoją muzyką, zamawiać dla Ciebie samochód, kupować artykuły spożywcze, wysyłać wiadomości i nie tylko, a wszystko to za pomocą jednego interfejsu. Nie ma balansu pomiędzy aplikacjami i loginami – po prostu zamów to, co chcesz i pozwól urządzeniu to dostarczyć.

READ  Jestem podekscytowany (i zdenerwowany) tą plotką o iPhonie 15 Pro

Dzięki obrotowej kamerze, przyciskowi i głośnikowi możesz wykonywać wiele czynności w stylu Asystenta Google za pomocą R1.
Obraz: królik

Zamiast budować mnóstwo interfejsów API i próbować przekonać programistów do obsługi R1, Rabbit przeszkolił swój model w zakresie samodzielnego korzystania z istniejących aplikacji. Duży model działania, w skrócie LAM, jest trenowany przez ludzi wchodzących w interakcję z aplikacjami takimi jak Spotify i Uber, co zasadniczo pokazuje, jak model działa. LAM dowiedział się, jak wygląda ikona ustawień, jak poznać, kiedy zamówienie zostało potwierdzone i gdzie szukać w menu. Wszystko to można zastosować w dowolnej aplikacji i w dowolnym miejscu, mówi Liu.

R1 posiada także dedykowany tryb treningowy, za pomocą którego możesz nauczyć urządzenie, jak coś zrobić, a ono prawdopodobnie od tej chwili będzie mogło samodzielnie powtarzać czynność. Liu podaje przykład: „Powiesz: «Hej, najpierw przejdź do programu o nazwie Photoshop». Otwórz to. Zdobądź swoje zdjęcia tutaj. Utwórz lasso na znaku wodnym i kliknij kliknij kliknij kliknij. „W ten sposób usuwa się znak wodny.” „Przetwarzanie systemu Rabbit OS zajmuje 30 sekund”, mówi Lyu, po czym od tej chwili może automatycznie usuwać wszystkie znaki wodne.

Prawdziwe pytanie brzmi jednak, jak to wszystko jest realizowane w praktyce. Na samym R1 będziesz mógł zrobić kilka rzeczy, a dostępny jest portal internetowy o nazwie Rabbit Hole, za pośrednictwem którego możesz zalogować się do wszystkich różnych usług. Ale w jaki sposób Twój Królik zobaczy, że używasz Photoshopa? To, podobnie jak wiele szczegółów R1, nie jest jeszcze całkowicie jasne.

Czym ChatGPT może być dla wyszukiwania w Internecie, tym Rabbit OS może być dla App Store

Podejście królika jest tutaj bardzo sprytne. Nakłonienie kogokolwiek do obsługi nowego systemu operacyjnego jest trudne, nawet jeśli jesteś jednym z gigantów technologicznych, a metoda LAM podważa ten problem, ucząc model jedynie, jak korzystać z aplikacji. Mówiąc szerzej, na rynku pojawia się szereg nowych urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję, ale najczęściej jedyne, co te narzędzia umożliwiają, to komunikacja z chatbotem. Natomiast Rabbit jest jak superaplikacja – pojedynczy interfejs, dzięki któremu możesz zrobić niemal wszystko. Czym ChatGPT może być dla wyszukiwania w Internecie, tym Rabbit OS może być dla App Store. Oczywiście ten sen wiąże się z tysiącami komplikacji i zastrzeżeń, ale jest to interesujący sen.

READ  Mini Blink za 19 dolarów, Casa za 24 dolarów

Słuchając wypowiedzi Lyu na temat systemu operacyjnego Rabbit i R1, nie do końca jest jasne, jaka tak naprawdę jest wizja firmy dotycząca tego urządzenia. Nie ma wystarczającej mocy, aby zastąpić Twój telefon, chociaż może wykonywać rozmowy wideo i ma gniazdo na kartę SIM. To przede wszystkim asystent głosowy, ale urządzenie ma ekran i aparat. to nie jest Tylko Asystent głosowy… ale robi wiele rzeczy związanych z asystentem głosowym. Rabbit twierdzi, że zaprojektował system operacyjny Rabbit z myślą o bezpieczeństwie i prywatności, ale wymaga on również zalogowania się do niektórych najczęściej używanych usług za pośrednictwem jego interfejsu. Zdaniem Leo R1 to stylowe akcesorium i uniwersalny odbiornik do prawie wszystkiego.

R1 jest Dostępne w przedsprzedaży już terazLiu twierdzi, że dostawa urządzenia rozpocznie się w marcu. Wierzy nawet, a może i ma nadzieję, że przebije na rynku AI Pin Humane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *