Rady Kim Kardashian dla kobiet w biznesie spotkały się z krytyką

Kim Kardashian bierze udział w E! People’s Choice Awards w Barker Hangar 10 listopada 2019 r. w Santa Monica w Kalifornii.

Rodin Eckenroth | WireImage | Obrazy Getty

Kim Kardashian spotkała się w tym tygodniu z ostrą krytyką po tym, jak udzieliła kobietom przyciągających wzrok porad, a trenerka kariery powiedziała CNBC, że jej komentarze prawdopodobnie wysłały „niebezpieczną” wiadomość do jej młodszych obserwatorów.

Kardashianie mieli takie wskazówki dla kobiet w showbiznesie w Wywiad Z Variety wydanym w środę: „Weź swój tyłek i pracuj. Wygląda na to, że nikt nie chce teraz pracować”.

Nic dziwnego, że wywołał burzę w mediach społecznościowych, a użytkownicy Twittera krytykowali Kardashian za jej „głuche” komentarze.

Aktorka Jamila Jamil pochwaliła ją w komentarzach, Świergot: „Myślę, że jeśli dorastałeś w Beverly Hills z bardzo odnoszącymi sukcesy rodzicami w czymś, co kiedyś było tylko mniejszą rezydencją… nikt nie musi słyszeć twoich opinii na temat sukcesu/etyki pracy”.

Jamil dodał: „Ta 24 godziny na dobę to koszmar. 99,9% światowej populacji dorastało w zupełnie innej 24 godzinie”.

Użytkownicy Twittera szybko porównali rady Kardashiana z komentarzami brytyjskiej gwiazdy „Love Island” Molly May Haig w wywiadzie podcastu.

klip z Wywiad z Hagą w podcaście CEO Diary W grudniu pojawił się ponownie miesiąc później i szybko stał się wirusowy. W klipie Brytyjczyk podwoił argument, że „Beyoncé ma te same 24 godziny na dobę, co my”.

„Kiedy wcześniej o tym mówiłem, byłem trochę krytykowany, mówiąc: „Łatwo ci powiedzieć… borykasz się z dużymi pieniędzmi, więc siedzisz tam i mówisz, że mamy te same 24 godziny na dobę”, to nieprawda” – powiedział Haig. Ale technicznie rzecz biorąc to, co mówię, jest prawdą”.

Haig, który zajął drugie miejsce w popularnym reality show „Love Island”, został w sierpniu mianowany dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Pretty Little Thing i Podobno pobiera sześć cyfr (w funtach brytyjskich) miesięcznie w swojej roli.

READ  Kim Kardashian mówi, że chce, aby Kanye West był zadowolony z JF Channy Jones

Tymczasem mówi się, że Kardashian ma wartość netto 1,8 miliarda dolarów, według magazynu Forbes. Na tle sukcesu reality show Keeping Up With the Kardashians Kim i jej rodzina zgromadzili swoje fortuny, tworząc imperium marek detalicznych.

W rzeczywistości sama nazwa serialu jest zwrotem w stosunku do przesłania klasycznego amerykańskiego snu „Keeping Up With the Neighbors”.

Zrozumiałe jest więc, że ludzie chcą naśladować ten sukces. Jednak jeden z trenerów kariery zauważa, że ​​zarówno komentarze Kardashiana, jak i Hague mogą wzbogacać szkodliwe wiadomości w mediach społecznościowych na temat etyki pracy.

Toksyczna pozytywność.

Emma Harrison, niezależna trenerka kariery, powiedziała CNBC, że zarówno Haig, jak i Kardashian „okazują ignorancję na temat doświadczeń na żywo 99% i że ich wiadomości stanowią realne zagrożenie dla ich obserwatorów, zwłaszcza tych, którzy są młodsi i łatwo ulegają wpływom”.

Harrison, starszy wykładowca kariery, doradztwa i konsultingu na Uniwersytecie Canterbury Christchurch w Wielkiej Brytanii, zauważył, że wzrosła liczba influencerów udzielających porad za pośrednictwem mediów społecznościowych, co jest ściśle powiązane z przesłaniem „toksycznej pozytywności”. już istniejących wokół tych platform.

„Pomysł, że sposób myślenia człowieka może zmienić wszystko lub że jedyna rzecz, która go powstrzymuje, jest toksyczna i nieprzydatna w taki sam sposób, w jaki wykorzystały go Kim Kardashian i Molly Mae”. [Hague] I niezliczone inne wzruszające wiadomości”.

CNBC skontaktowało się z publicystami Kim Kardashian Tracy Romulus, a także Francescą Britton, menedżerką Molly May Hague, i jeszcze nie odpowiedziała na odpowiedź.

„Istotne i praktyczne” porady

Kat Hutchings, trenerka przywództwa i kariery, która prowadzi własną firmę, powiedziała CNBC, że „patrzy na ludzi u szczytu kariery/sukcesu lub [Instagram] Sława lub status celebryty mogą stworzyć wrażenie, że nigdy tam nie dotrzemy”.

Ponadto, powiedziała, może to również sprawić, że ludzie poczują się tak, jakbyśmy „trzeba być kimś innym niż my, aby osiągnąć” sukces.

Hutchings zalecił poszukiwanie wzorów do naśladowania, które rozwijają swoją karierę o dwa do pięciu lat i pamiętaj, jak to było, gdy byli na twoim miejscu: „Ich rady są pomocne, trafne i przydatne”.

Dodała, że ​​ludzie, których podziwiamy w naszych karierach, powinni również przypominać nam, że „ważna jest wizja i ambicja, ale najważniejsze jest codzienne stawianie małych kroków w kierunku tego, czego chcemy”.

Hutchings dodał, że ludzie powinni być „mniej rozpraszani przez urok kogoś działającego w kontekście bardzo odmiennym od nas i [be] Potrafi filtrować doświadczenia i wskazówki, które pomagają nam iść naprzód”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *