Rafael Nadal awansuje do półfinału French Open po pokonaniu Novaka Djokovica

Partia 59 z Konkurs pełnoekranowy Wśród najlepszych tenisowych wszech czasów był kolejny dreszczyk emocji, w którym Nadal wygrał 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (4).

Mecz ćwierćfinałowy, który zakończył się tuż po godzinie 1 w nocy czasu lokalnego w Paryżu, trwał ponad cztery godziny i był jednym z najbardziej oczekiwanych meczów turnieju.

35-letni Hiszpan goni za rekordowym 14. tytułem French Open oraz rekordem 22 główny tytuł.
W półfinale Nadal zmierzy się z Niemcem Alexem Zverevem. Zverev, zajmując 3 miejsce na świecie, awansował po pokonaniu 19-letniego Hiszpana i zajął szóste miejsce na świecie Carlos Alcaraz W czterech grupach we wtorek.

W swoich pojedynkach Nadal pokonał Djokovica 29 razy, podczas gdy Djokovic wygrał 30, więcej niż jakakolwiek inna dwójka mężczyzn w erze sportu zawodowego.

Podczas długiej i znakomitej kariery Nadala rozegrał 113 meczów z Rolandem Garrosem i wygrał 110 z nich. Djokovic odpowiada za dwie z tych trzech porażek w Paryżu.

Ale czy tegoroczny French Open może być ostatnim dla Nadala? 13-krotny mistrz Roland Garros, który boryka się z dokuczliwą kontuzją stopy, wydaje się być niepewny.

W niedzielę, po swoim pięciosetowym zwycięstwie nad Felixem Auger-Aliassime w 1/8 finału, Nadal powiedział: „Dwa i pół tygodnia temu, nawet jeśli miałem (pozytywne nadzieje) po Rzymie, nawet nie wiedziałem, czy będę mógł tu być. Więc dobrze się bawię. Z tym, że jestem tu przez kolejny rok. I szczerze mówiąc, każda gra, w którą gram, nie wiem, czy będzie to moja ostatnia gra Rolanda Garrosa w moją karierę tenisową”.

Po swoim czterosetowym zwycięstwie nad Djokoviciem powiedział dziennikarzom, że to „jedna z tych niezapomnianych nocy” i „robił wszystko, co mógł”, aby spróbować „wstąpić na ten turniej w jak najlepszych warunkach”.

„Kibice są niesamowici od początku turnieju” – powiedział Nadal. „Nie wiem. Myślę, że prawdopodobnie wiedzą, że mnie tu nie będzie (wiele razy).”

READ  Zastąp Bojana Bogdanovicia Detroit Pistons dla Kelly Olynyk

Nadal został zapytany, czy świadomość, że jakikolwiek mecz może być jego ostatnim, stanowi dla niego dodatkowe obciążenie emocjonalne.

„Nie wiem, co może się stać. Myślę, jak powiedziałem wcześniej, wejdę na ten turniej, ponieważ robimy wszystko, aby być gotowym do gry w tym turnieju, ale nie wiem, co się wydarzy. To dzieje się po tutaj.

„Mam to, co mam w stopie, więc jeśli nie możemy znaleźć poprawy lub małej poprawki, będzie mi bardzo trudno”.

Nadal powiedział, że cieszy się każdym dniem pracy w firmie Roland Garros „bez zbytniego myślenia o tym, co może się wydarzyć w przyszłości” i będzie nadal walczył o znalezienie rozwiązania.

Po meczu Djokovic pogratulował Nadalowi, mówiąc, że „pokazał, dlaczego jest świetnym mistrzem. Wiesz, pozostawanie tam jest trudne psychicznie i kończy mecz tak, jak on”.

„Zrobiłem co w mojej mocy”, ale „Wiem, że mogłem grać lepiej”, powiedział rozstawiony numer 1 na świecie.

„Jestem dumny, że mogę walczyć i zostać do ostatniego strzału. Tak jak powiedziałem, wiesz, dziś przegrałem z lepszym graczem… ponad cztery godziny walki i muszę zaakceptować tę porażkę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *