Rakieta Live Moon ulega awarii – śmieci kosmiczne „uderzają w księżyc” z prędkością 5800 mil na godzinę, Chiny odmawiają odpowiedzialności po tym, jak obwiniają SpaceX za „błąd”

Możliwe, że niekontrolowana rakieta wielkości szkolnego autobusu trafiła już na Księżyc.

Według astronomów rakieta nośna była Zestaw do osiągnięcia powierzchni księżyca około 7:25 czasu wschodniego (12:25 GMT) po spędzeniu prawie ośmiu lat na wędrówkach po kosmosie.

Byłby to prawdopodobnie pierwszy raz, gdy obiekt stworzony przez człowieka uderzył w inny obiekt kosmiczny, nie będąc tam skierowanym, ale na pewno nie będziemy wiedzieć, że uderzył w Księżyc, dopóki dwa satelity okrążające Księżyc nie przejdą nad potencjalnym miejscem uderzenia i nie sfotografują krateru . które wynikały z kolizji, BBC wspomniany.

Segment Rocket został po raz pierwszy zauważony przez Billa Graya, który pisze Popular Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

Stwierdził, że złom był SpaceX Górny stopień Falcon 9 został wystrzelony z Florydy przez zespół Elona Muska w lutym 2015 roku.

Jednak Bell później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część pocisku najprawdopodobniej należała do niego Chiny. Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

Przeczytaj blog na żywo Moon Rocket Crash, aby uzyskać najnowsze wiadomości i aktualizacje…

 • Jak szybko podróżował gruz?

  Oczekuje się, że blok wytworzy krater o długości 65 stóp, mniej więcej wielkości przyczepy ciągnika, i pęknie, kto wie, ile kawałków po przesunięciu Szacowany 3,3 mil na sekundę.

 • Pochodzenie korpusu pocisku, wniosek

  według CNN, wokół Ziemi krąży co najmniej 26 000 śmieci kosmicznych wielkości piłki do softballu lub większych, które mogą zniszczyć satelitę w momencie uderzenia; Ponad 500 000 kawałków wielkości marmuru może spowodować uszkodzenie statku kosmicznego lub satelitów; Ponad 100 milionów kawałków wielkości ziarenka soli może przebić skafander kosmiczny.

 • Śledź pochodzenie korpusu rakiety!

  dla każdego CNNnie ma instytucji, które systematycznie śledzą kosmiczne śmieci.

  Tajemnica otaczająca pochodzenie etapu rakietowego uwydatniła potrzebę, aby oficjalne agencje ściśle monitorowały odpady w przestrzeni kosmicznej, zamiast polegać na ograniczonych zasobach osób i naukowców.

  Eksperci uważają, że największym problemem są śmieci kosmiczne na niskiej orbicie okołoziemskiej, gdzie mogą zderzać się z pracującymi satelitami, generować dodatkowe śmieci i zagrażać ludzkiemu życiu na pokładzie załogowych statków kosmicznych, według CNN.

 • Pochodzenie korpusu pocisku

  Źródło części rakietowej nie jest znane, według CNN.

  Bill Gray, kierownik projektu Plutona, początkowo pomylił go ze sceną rakiety SpaceX Falcon, która wystrzeliła amerykańskie obserwatorium klimatyczne Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) w 2015 roku.

  Później przyznał, że się mylił i najprawdopodobniej pochodził z chińskiej misji księżycowej z 2014 roku, która została zatwierdzona przez NASA.

  Z drugiej strony chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakwestionowało fakt, że dopalacz pochodził z misji księżycowej Chang’e-5, twierdząc, że pocisk spłonął po ponownym wejściu w ziemską atmosferę.

 • Kontynuacja firmy zajmującej się ciałami rakietowymi

  Bill Gray, dyrektor projektu Pluto Project, który dostarcza komercyjne i bezpłatne oprogramowanie astronomiczne dla amatorów i profesjonalnych astronomów, jest jedną z osób, które stworzyły China Link. Space.com.

  „W tym momencie naprawdę nie ma dobrego powodu, by sądzić, że obiekt to coś innego niż wzmacniacz Chang’e 5-T1” – powiedział Gray w zeszłym miesiącu Inside Outer Space.

  „Każdy, kto twierdzi, że jest inaczej, musi się zmierzyć z dużą ilością dowodów”.

 • Do jakiej firmy należy korpus rakiety?

  Pierwszy etap rakiety SpaceX Falcon 9, która wystrzeliła w 2015 r. obserwatorium klimatu głębokiego kosmosu (DSCOVR) amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej, został wyznaczony jako korpus rakiety.

  Jednak obiekt jest teraz połączony z chińskim pociskiem rakietowym Long March 3C, który wystrzelił chińską misję Chang’e 5-T1 w 2014 roku. Space.com.

  Chang’e 5-T1 odleciał z Księżyca i wrócił na Ziemię, aby przetestować możliwości powrotu do atmosfery misji księżycowej Chang’e 5 w 2020 roku.

  Na zlecenie LuxSpace z siedzibą w Luksemburgu Chang’e 5-T1 przewiózł dodatkowy ładunek sprzętu naukowego do górnego stopnia rakiety Long March.

 • Osiągnięcia SpaceX

  Osiągnięcia SpaceX obejmują:

  • Pierwsza prywatna rakieta na paliwo płynne, która dotarła na orbitę Ziemi
  • Pierwsza prywatna firma, która z powodzeniem wystrzeliła, okrążyła i odzyskała statek kosmiczny
  • Pierwsza prywatna firma, która wysłała statek kosmiczny na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • Pierwszy pionowy start i lądowanie pionowego ciągu rakiety orbitalnej
  • Pierwsze ponowne użycie rakiety orbitalnej
  • Pierwsza prywatna firma, która wysłała astronautów na orbitę i na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • Seria rakiet Falcon 9 została wystrzelona przez SpaceX ponad sto razy
 • Kiedy powstało SpaceX?

  Space Exploration Technologies Corp., powszechnie znana jako SpaceX, jest producentem lotniczym z Hawthorne w Kalifornii, dostawcą usług transportu kosmicznego i firmą komunikacyjną.

  Elon Musk założył SpaceX w 2002 roku w celu obniżenia kosztów transportu kosmicznego, aby Mars mógł zostać skolonizowany.

  Pojazdy nośne Falcon 9 i Falcon Heavy, a także różne silniki rakietowe, Cargo Dragon, pojazd załogi kosmicznej i satelity komunikacyjne Starlink są produkowane przez SpaceX.

 • Kim jest Elon Musk?

  urodzony 28 czerwca 1971 roku, Elona Muska Jest magnatem biznesowym i przedsiębiorcą.

  Jest współzałożycielem Neuralink i OpenAI, a także założycielem, dyrektorem generalnym i głównym inżynierem SpaceX.

  Musk jest także inwestorem na wczesnym etapie, dyrektorem generalnym i inżynierem produktu w Tesla, Inc. i założyciel The Boring Company.

  Jest najbogatszą osobą na świecie, według Bloomberg Billionaires Index i Forbes Real-Time Billionaires List, z Szacunkowa wartość netto Około 224 miliardy dolarów (stan na luty 2022).

 • Jak daleko jest księżyc?

  Średnia odległość między Ziemią a Księżycem wynosi około 238 855 mil (384 400 km), według NASA.

  Oznacza to, że znajduje się około 30 km od Ziemi.

 • Możliwe skażenie biologiczne

  Według Davida Rothrie, profesora geologii planetarnej na Open University w Wielkiej Brytanii, istnieje możliwość skażenia biologicznego w miejscu katastrofy.

  Dzieje się tak, ponieważ części pocisków nie są sterylne po wystrzeleniu.

  „Większość drobnoustrojów umrze, ale może nie wszystkie. Mogą się nie rozmnażać, ale to bardzo małe ryzyko” – powiedział. CNN.

 • Krater nie będzie pierwszym na Księżycu

  Jeśli rakieta w wyniku uderzenia utworzy krater na powierzchni księżyca, nie będzie to jedyny krater na powierzchni księżyca, CNN wskazany.

  Księżyc nie ma atmosfery ochronnej, więc kratery powstają naturalnie, gdy obiekty takie jak asteroidy regularnie się z nim zderzają.

 • Kolizja nie byłaby „zauważalna”

  „Gdyby można było to zaobserwować – czego niestety nie będzie – widziałbyś duże błyski, kurz, kawałki rozpadających się rakiet, kamyki i głazy, niektóre z odległości setek kilometrów” – powiedział Bill Gray. CNN Wzmacniacz rakietowy i jego nieuchronne zderzenie z księżycem.

  Gray jako pierwszy odkrył trajektorię rakiety i napisał folklor Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

 • Jak wysłać swoje imię na księżyc?

  Musisz wejść na oficjalną stronę NASA dla Misja Artemidy.

  To jest dostępne tutaj.

  Musisz podać swoje imię i nazwisko oraz niestandardowy kod PIN, które wygenerują Twoją kartę pokładową.

  PIN powinien składać się z 4 do 7 cyfr.

  Zapamiętaj swój kod PIN, ponieważ umożliwi to dostęp do karty pokładowej w przyszłości.

 • Dokładny czas kolizji

  Rakieta prawdopodobnie uderzyła w księżyc o 12:25:58 UTC 4 marca 2022 r., Forbes wspomniany.

  Czterotonowa część rakiety prawdopodobnie uderzyła w powierzchnię Księżyca z prędkością około 5700 mil na godzinę.

 • Komentarze Europejskiej Agencji Kosmicznej

  Europejska Agencja Kosmiczna skomentowała możliwe zderzenie rakiety startowej z powierzchnią Księżyca, zanim do tego doszło.

  „To wciąż rozwijające się odkrycie podkreśla potrzebę ulepszonego śledzenia przestrzeni kosmicznej i większej wymiany danych między operatorami statków kosmicznych, dostawcami wystrzeliwania oraz społecznościami zajmującymi się astronomią i obserwacją kosmosu”. Książki agencji.

 • Czy kosmiczne śmieci kiedykolwiek trafiły na Księżyc?

  W ramach misji LCROSS w 2009 r. NASA rozbiła rakietę startową w Księżyc w nadziei, że nauczy się czegoś z pozostawionych przez nią szczątków.

  „W istocie ten LCROSS jest„ darmowy ”… z wyjątkiem tego, że prawdopodobnie nie zobaczymy efektu” – napisał Bill Gray, który napisał Projekt Pluton امج Aby śledzić obiekty bliskie Ziemi, pisał w styczniu.

 • Efekt nie będzie widoczny

  Część pocisku sprawdzona uderzył w księżyc 4 marca pozostawi na powierzchni krater o średnicy około 65 stóp, ale niestety uderzenia nie będzie można zobaczyć na żywo, ponieważ oczekuje się, że zdegradowana część rakiety uderzy w dalszą stronę Księżyca – tę część, która jest skierowana w stronę z dala od Ziemi.

  Zamiast tego astronomowie będą polegać na zdjęciach wykonanych przez satelity, w tym Lunar Reconnaissance Orbiter, aby zobaczyć, co stanie się po zderzeniu.

 • Kto przewidział kolizję, kontynuuj

  „W 2015 roku (błędnie) zidentyfikowano ten obiekt jako 2015-007B, drugi etap sondy DSCOVR” – napisał 12 lutego Gray.

  „Mamy teraz dobre dowody na to, że w rzeczywistości jest to zdecydowanie 65B, wzmacniacz misji księżycowej Chang’e 5-T1”.

 • Kto przewidział kolizję?

  W styczniu kosmiczni tropiciele obliczyli, że kawałek wytworzonego przez człowieka gruzu jest w drodze uderzył w księżyc Po raz pierwszy został zauważony przez Billa Graya, który pisze Popular Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

  Stwierdził, że śmieciem był górny stopień SpaceX Falcon 9 wystrzelony z Florydy w lutym 2015 roku.

  Była z misją rozmieszczenia satelity obserwacyjnego Ziemi o nazwie DSCOVR dla Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna.

  Jednak Gray później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część rakiety prawdopodobnie należała do Chin, a Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

 • wewnętrzna niepewność

  Profesor Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics powiedział: wiadomości BBC Zgadza się z ponowną oceną Graya, że ​​część rakietowa najprawdopodobniej należy zamiast tego do Chin.

  Powiedział, że istnieje wiele „podstawowej niepewności” w identyfikowaniu kosmicznych śmieci i mogą wystąpić błędy w identyfikacji.

  „Polegamy na małej garstce wolontariuszy, którzy robią to w swoim własnym czasie” – powiedział BBC.

  „Więc istnieje ograniczony zakres kontroli krzyżowych”.

 • Wpływ na księżyc

  Oczekuje się, że zderzenie rakiety z księżycem spowoduje powstanie chmury gruzu i pozostawienie za sobą małego krateru.

  Nie przewiduje się jednak poważnych uszkodzeń.

 • Co to jest rakieta wspomagająca?

  Obiekt mógł być częścią rakiety, która w 2014 roku wystrzeliła w kierunku Księżyca mały chiński statek kosmiczny o nazwie Chang’e 5-T1.

  Bill Gray, który pisze popularny program śledzący obiekty bliskie ziemi Project Pluto, pierwotnie poinformował, że pozostałością były górny stopień SpaceX Falcon 9 wystrzelony z Florydy w lutym 2015 roku.

  Jednak Bell później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część rakiety prawdopodobnie należała do Chin.

  Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

 • Gdzie spadł pocisk?

  ten Kolizja jest możliwa Po drugiej stronie księżyca.

  Jedna tona śmieci kosmicznych przemieszczała się wcześniej z prędkością około 2,6 kilometra na sekundę.

 • Pojazd może uderzyć w pobliżu krateru wulkanu

  Według informacji, pocisk mógł rozbić się w pobliżu krateru zwanego Hertzsprung Forbes.

  Znajduje się po drugiej stronie Księżyca, więc żadne uderzenie nie będzie widoczne z Ziemi.

READ  Oglądaj za darmo transmisję internetową misji Artemis 1 NASA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *