Tim Considine, młoda gwiazda „My Three Sons”, zmarł w wieku 81 lat

Premiera miała w ABC w 1960 i trwała, przenosząc się do CBS do 1972. Ale Mr. Considine wycofał się w 1965; Jego postać poślubiła swoją dziewczynę, graną przez Meredith McCray, i wyprowadzili się. (Aby nieco wypełnić jego buty, rodzina adoptowała chłopca z sąsiedztwa, Erniego, granego przez Barry’ego Livingstona, młodszego brata prawdziwego Stanleya).

Timothy Daniel Considine urodził się 31 grudnia 1940 r. w Los Angeles. Jego ojciec, John W. Considine Jr., był producentem, którego filmy obejmowały „Broadway Melody in 1936”, „Boys Town” (1938) i „Young Tom Edison” (1940). Jego matka, Carmen (Pantages) Considine, była córką Aleksander PantagesZałożyciel serii wodewilowych i kina.

Jego dziadek ze strony ojca, John Considine Sr., był największym rywalem Pantagesa. Jego wujek był felietonistą i autorem Bob Considine.

Podobnie jak Timmie Considine zadebiutował w filmie w wieku 12 lat w „klaun(1953), Red Skelton powraca do sentymentalnego dramatu z lat 30. Champ, w którym zagrali Wallace Berry i 9-letni Jackie Cooper. Przegląd Timesa Opisał Timmy’ego jako „smutnego, poważnego i odpowiednio męskiego” jako syna zalanego alkoholika komika.

Następnie pojawiły się gościnne reklamy telewizyjne, od „Teatru Telewizji Forda” po „Rin Tin Tin” i cztery filmy. Potem pojawił się Disney i przyniósł mu dekadę sukcesów i popularności, która obejmowała rolę siostrzeńca bohatera wojny o niepodległość w filmie „Lis bagienny” (1957-60) z Leslie Nielsenem i nastoletnim synem Franklina D. Roosevelta w filmie. „Wschód słońca w Campobello” (1960) z Ralphem Bellamym.

Po opuszczeniu My Three Sons, pan Considine wystąpił w sześciu gościnnych występach telewizyjnych w ciągu pięciu lat i miał niezapomnianą scenę – grając postać, której przypisuje się przydomek żołnierza, który bije – z Georgem C. Scottem w Patton (1970).

Przez następne 50 lat grał mniej, pojawiając się na ekranie raz lub dwa razy na dekadę i grając swoją ostatnią rolę sędziego z siwą brodą w thrillerze ”promień słońca(2006).

READ  Pete Davidson ma tatuaże z imionami dzieci Kim Kardashian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *