Rakieta SpaceX Falcon 9 rozświetla nocne niebo nad Space Coast na Florydzie

On gra

Start zaplanowano na środę o 22:35, a rakieta Falcon 9 wystartowała z platformy startowej, rozświetlając nocne niebo nad Przylądkiem Canaveral. Jego ładunek: Starlink 6-62 – tak brzmi nazwa misji tej partii 23 satelitów Starlink.

Pocisk wystartował w nocy po południowo-wschodniej trajektorii i wydał głośny dźwięk.

Osiem i pół minuty później rakieta Falcon 9 wylądowała na powierzchni Księżyca Brak grawitacji Dron na Oceanie Atlantyckim.

Kiedy zostanie wystrzelona następna rakieta Florida? Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

W środę rakieta wspomagająca odbyła ósmy lot. Jego poprzednie misje obejmują trzy inne misje Starlink, ESA Euclid i CRS-30, a także dwie misje załogowe z Axiom Space: Ax-2 i Ax-3.

Pierwszy tego typu w SpaceX z dwiema głowami

Środowy wieczór był pierwszym z kolejnego podwójnego startu SpaceX.

Gdy rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę partię satelitów Starlink, zespół SpaceX ogłosił plany wystrzelenia kolejnej partii – w mniej niż 24 godziny.

W czwartek wieczorem z Wybrzeża Kosmicznego ma zostać wystrzelona kolejna partia satelitów Starlink.

W czwartek rano SpaceX potwierdziło, że jego celem jest wystrzelenie rakiety o godzinie 18:45 czasu wschodniego z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Jednak później ogłoszono, że start został przesunięty na koniec okna o 22:13 czasu wschodniego.

Podobnie jak w przypadku środowego startu, rakieta Falcon 9 miała przemieszczać się po południowo-wschodniej trajektorii i wylądować na dronie na Oceanie Atlantyckim.

Aktualizacja startowa Starlinera

Space Coast miało prawie potrójny tydzień startów. NASA wydała oświadczenie, że start załogowy statku kosmicznego Starliner w locie próbnym został jeszcze bardziej opóźniony, co sugeruje, że próba miała miejsce w sobotę 25 maja. Następna próba startu jest obecnie zaplanowana nie później niż o 12:25 czasu wschodniego w sobotę, 1 czerwca. Dzięki temu zespoły będą miały więcej czasu na upewnienie się, że statek kosmiczny jest gotowy do startu.

READ  Deszcz meteorów Perseidów zaczyna się dziś wieczorem: Gdzie patrzeć, aby zobaczyć scenę kosmiczną | nauka | Aktualności

Ostatnia próba startu przeprowadzona 6 maja została odwołana, gdy w rakiecie Atlas V wykryto uszkodzony zawór tlenowy. Załoga ULA pracowała nad wymianą zaworu tlenowego, ale dalsze opóźnienia nastąpiły po wykryciu wycieku helu pochodzącego z silnika steru strumieniowego w module serwisowym statku kosmicznego – jednorazowym module zawierającym silniki odrzutowe umieszczone pod statkiem kosmicznym.

„Ważne było, abyśmy poświęcili czas na zrozumienie wszystkich złożoności każdego problemu, w tym zwiększonych możliwości układu napędowego Starliner i wszelkich konsekwencji dla naszego tymczasowego certyfikatu oceny ludzkiej. Po całym locie wyślemy Butcha i Sonny’ego na tę misję testową została ukończona.” Społeczność dokonała przeglądu postępów zespołów. „Przesłanki lotu znajdują się w przeglądzie gotowości do testów w locie Delta” – zacytowano w aktualizacji prasowej Steve Stich, dyrektor programu Commercial Crew Program w NASA.

Możliwość uruchamiania kopii zapasowych obowiązuje do niedzieli 2 czerwca, środy 5 czerwca i czwartku 6 czerwca.

Zespół kosmiczny FLORIDA TODAY będzie w dalszym ciągu dostarczał najnowsze informacje na temat tej historii i całego Przylądka podczas startów floridaday.com/space.

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Zadzwoń do niej [email protected] Lub dziesiąty: @prokovstars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *