Rams trzyma się, aby pokonać Bucsa 30-27 w „Co może być ostatnią grą Toma Brady’ego” – NBC Los Angeles

Los Angeles Rams mają nadzieję, że historia się powtórzy.

Niecały rok po tym, jak Tom Brady i Tampa Bay Buccaneers zostali pierwszą drużyną w historii NFL, która wygrała Super Bowl na swojej ojczystej ziemi, Rams szukają podobnego przeznaczenia w 2022 roku.

W pochmurny i parny zimowy dzień Rams pokonali wspomnianych wcześniej Buccaneers 30-27 w rundzie dywizji NFC, odmawiając im szansy na obronę tytułu, jednocześnie awansując do meczu o mistrzostwo NFC w przyszłym tygodniu.

Zwycięstwo Rams wydawało się nieuniknione przez większość meczu, ale prawie nigdy nie doszło do skutku po wściekłym powrocie Brady’ego i Bucsów w czwartej kwarcie. Prowadząc 27-3, Tampa Bay zdobył 24 punkty bez odpowiedzi, aby zremisować mecz na mniej niż minutę przed końcem. Tpodziękowania dla zwycięzcy NFL, który otrzymał potrójną koronę Cooper KuppLos Angles zdołało pomaszerować po boisku i kopnąć zwycięskiego gola z gry po upływie czasu.

Los Angeles pokonało Tampa Bay po raz drugi w tym sezonie, wysyłając Brady’ego i Bucsów do domu, co może być ostatni mecz w karierze siedmiokrotnego mistrza w NFL.

Mike Ehrmann

Tom Brady nr 12 z Tampa Bay Buccaneers reaguje po pokonaniu przez Los Angeles Rams 30-27 w meczu NFC Divisional Playoff na Raymond James Stadium 23 stycznia 2022 roku w Tampa na Florydzie. (Zdjęcie: Mike Ehrmann / Getty Images)

„Nie zastanawiałem się nad tym zbyt wiele. Po prostu będę to robił dzień po dniu i sprawdzał, gdzie jesteśmy” – powiedział Brady, zapytany, czy przechodzi na emeryturę. „Prawdę mówiąc chłopaki, myślę o tej grze i nie myślę teraz o przyszłości”.

Ponieważ wiele pytań wiązało się z przyszłością Brady’ego po meczu, było wiele pytań dotyczących rozgrywającego Ramsa, Matthew Stafforda, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Mimo że Stafford plasował się obok Brady’ego statystycznie wśród najlepszych rozgrywających swojego pokolenia, w swojej 13-letniej karierze w NFL jeszcze nie wygrał meczu play-off.

Pomimo egzorcyzmowania niektórych z tych demonów w Zwycięstwo Rams 34-11 nad Arizona Cardinals w NFC Wild Card Gamewątpiący Stafford nie wierzył, że zdoła pokonać największego rozgrywającego wszechczasów w Brady.

Ale Stafford zwyciężył w długo wyczekiwanym pojedynku rozgrywającym starzejących się weteranów. 33-latek rzucił na 366 jardów i dwa przyłożenia, nawet rzucając się na wynik w walce z Bradym.

44-letni Brady rzucił za 329 i przyłożenie w przegranej.

Rams będzie teraz gospodarzem No. 6 rozstawionych San Francisco 49ers po raz trzeci w tym sezonie na stadionie SoFi w niedzielę. Rywalizujący 49ers pokonywali Barany sześć razy z rzędu, a ich ostatnia wygrana nadejdzie w grudniu. 30, 2018.

„To duże wyzwanie” — powiedział Stafford na temat dziewiątek. „Mam nadzieję, że jest to jeden z tych meczów, w których jest ciężko niebiesko-żółty i mamy miły, głośny tłum, który sprawia, że ​​jest im ciężko. Jestem podekscytowany tą szansą”.

The Rams wyszli na wczesne 10-punktowe prowadzenie po tym, jak Stafford znalazł zapasową ciasną końcówkę Kendall Blanton w akcji, za siedmiojardowe podanie w pierwszym meczu.

Los Angeles przerwało grę na początku drugiej kwarty, kiedy Stafford znalazł Coopera Kuppa szeroko otwartego przez podanie z 70 jardów przyziemienia, które dało Rams prowadzenie 17:3.

„Trener załatwił nam świetną rozmowę. Otrzymaliśmy relacje, których chcieliśmy” – powiedział Kupp o przyłożeniu. „Mamy zabezpieczenie dwóch na jednego z przodu. Matthew [Stafford] wykonałem dobrą robotę wisząc tam, dając mi szansę na bieg po zdobyciu. Czułem, że moja najlepsza okazja została tam odcięta i udało mi się dostać do strefy końcowej. Jednak moje nogi były trochę ciężkie na tym.

The Rams utrzymali Bucsów poza strefą punktową w pierwszej połowie, ale przegapili okazję do awansu 27:3, kiedy Cam Akers pogubił piłkę na linii jednego jarda, zabijając cały rozpęd, kierując się do szatni.

Ale Rams odzyskali piłkę i rozpoczęli drugą połowę, po czym pomaszerowali w dół boiska, kończąc sześcio-zagrywkę na 28 jardów z zawrotnym QB dla wyniku i przewagą 27-3.

Prowadzenie niesamowicie przypominało Super Bowl LI, kiedy Atlanta Falcons prowadzili Brady’ego i New England Patriots 28-3. Brady zebrał się na największy powrót w historii Super Bowl i prawie zrobił to ponownie w niedzielę.

Prowadząc 27-6, Kupp pogubił się i oddał Brady’emu i Bucsom piłkę z powrotem na ich terytorium w połowie trzeciej kwarty.

„To oczywiście trudne”, powiedział Kupp o fumble. „Oczywiście starasz się je ograniczyć tak bardzo, jak możesz i być w tym momencie, oczywiście czujesz, że zawiodłeś swoją drużynę i postawiłeś obronę w strasznym miejscu, nigdy nie chcesz tego zrobić. Dosłownie, wcześniej tamtego pędu głosiliśmy „bezpieczeństwo piłki, bezpieczeństwo piłki” i to jest coś, czego nie mogę zrobić.

Siedem gier później, Leonard Fournette, który został aktywowany z IR przed meczem, wpadł z piłką do strefy końcowej i nagle Brady i Bucs przegrali zaledwie 27-13.

„Wszedłem w przerwie i powiedziałem im: „Przegrywaliśmy wcześniej” – powiedział Fournette o deficycie 27:3. „Musisz brać, co chcesz, zwłaszcza w tej grze. Nic nie jest dane”.

Czwarta kwarta była wypełniona dużą ilością akcji, ponieważ obie drużyny potykały się o kolejne partie. Najpierw to Brady grzebał w worku ze striptizem Von Millera.

Potem nad głową Stafforda przeleciał nieudany trzask i został odzyskany przez Bucsów.

The Rams byli pierwszą drużyną w historii NFL, która przegrała cztery fumble w meczu, który prowadziła z 20 lub więcej punktami, a mimo to zdołała wygrać mecz. Był to również pierwszy raz, kiedy drużyna popełniła cztery straty i nadal była w stanie pokonać drużynę prowadzoną przez Toma Brady’ego.

– Cztery straty to absolutnie coś, co musimy posprzątać – powiedział główny trener Rams, Sean McVay. „Ale moją ulubioną częścią jest to, że faceci trzymali się razem. Nikt się nie wzdrygnął, nikt nie mrugnął”.

Brady pokazał, dlaczego jest KOZĄ, kiedy zagrał dziesięciocentówkę Mike’owi Evansowi w dół linii bocznej za 55-jardowe podanie, które skróciło grę do 27-20 na nieco ponad trzy minuty przed końcem meczu.

„Po uderzeniu Mike’a [Evans] na tej głębokiej, to było całkiem dobre uczucie, „powiedział Brady o przyziemieniu”. W tym momencie mieliśmy rację”.

The Bucs zakończyli powrót po tym, jak Akers drugi fumble w meczu dał Tampa Bay piłkę z powrotem na własne terytorium. Fournette pobiegł do rogu strefy końcowej, aby zremisować mecz 27-27. Bucs zdobyli 24 punkty bez odpowiedzi w drugiej połowie.

„Po prostu próbowałem zagrać, aby pomóc drużynie”, powiedział Fournette o przyłożeniu wiążącym mecz. „Ten cały tydzień był dla mnie bardzo trudnym. Dwa dni przed meczem zginął mój kuzyn. Po prostu starałem się trzymać wszystko razem. Po prostu cieszę się, że mogłem tam wyjść i walczyć z nimi .. chłopaki. ”

Mając zaledwie 40 sekund do końca meczu, Bucs przygotowywali się do dogrywki, ale to Barany miały ostatnie słowo. Stafford wykonał dwa głębokie podania do Kuppa, aby wprowadzić ich w pole bramkowe. Właśnie wtedy Matt Gay, który został odcięty przez Bucsów w 2019 roku, wywiercił zwycięzcę gry w miarę upływu czasu.

Kampania 2021 nie była zbyt gładka dla Baranów. Po rozpoczęciu sezonu 7-1, Rams nabyli Millera i odbiornika Odella Beckhama Jr. na drugą połowę sezonu. Zamiast tego zrzucili trzy kolejne gry do Titans, Niners i Packers, wyglądając bardziej jak pretendent niż pretendent. Ale potem odnieśli pięć kolejnych zwycięstw do prawego statku na tym odcinku.

Teraz, po dwóch wygranych z rzędu z godnymi przeciwnikami w postsezonie, Rams trzymają rękę na pulsie i mogą stać się drugą z rzędu drużyną, która rozegra Super Bowl na własnym boisku z Super Bowl LVI zaplanowanym na 13 lutego na stadionie SoFi.

READ  Jak zakończy się umowa Elona Muska na Twitterze: Clay Travis, założyciel Outkick